HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jihlava 4:2

Vrchlabí ve druhé třetině otočilo zápas ve svůj prospěch

28.11.2020
HC Stadion se v sobotním zápase představil proti Jihlavě. Soupeř, který je na druhém místě tabulky, sice vyhrál první třetinu, v těch zbývajících už ale vstřelovali góly pouze domácí hráči. Nakonec se jim podařilo překonat Duklu čtyřmi brankami a zaslouženě berou tři body.
24.kolo, sobota 28.11.2020, 17:00
4:2
Jihlava
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – Moučka, Antoníček, Chalupa.
Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – T. Havránek, Čermák, Chlubna.
Třetiny: 0:2, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 25. M. Kratochvil (Machač, Kajínek), 31. Matýs (M. Kratochvil, Bučko), 32. Urban (Hozák, Niko), 45. Chrtek (Heřman, Nouza) – 10. Skořepa (Pekr, Čachotský), 20. Pekr (Skořepa, Čachotský). Rozhodčí: Čáp, Jechoutek – Kotlík, Dědek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2

Hosté nahazovali od modré, ale nepřesně. Puk se dostal do ochranné sítě po ráně od Vály ve 2. minutě. Na boční tyči skončilo nahození Krenželoka. O chvíli později byli současně vyloučení Chrtek za Vrchlabí a Havránek za Jihlavu. Čachotský si našel Strejčka, ten ale mířil mimo branku Soukupa. Dalšímu zákroku zabránili domácí obránci. V 6. minutě hledal spoluhráče Urban, ale marně. Fučík si pohlídal nahození od Bučka. Před Fučíkem se pak ocitl Kratochvil, který tečoval nahození od Kajínka. Gólman zakročil vyrážečkou. V 10. minutě byl vyloučen domácí Bučko a hosté si zahráli přesilovou hru. Výhody využil v čase 9:51 Josef SKOŘEPA, který puk dorazil za záda Soukupa. Vrchlabský brankář se rozhodně nenudil. Postupně zlikvidoval střelu od Pekra i Černého. Ve 14. minutě dostal přihrávku Krenželok, ale Vála zakročil včas. Hozák nahazoval před branku Fučíka, kde stál Mrňa, ale gólman byl úspěšnější. Znovu to zkoušel Mrňa, puk skončil v lapačce. V 18. minutě hledal Čachotský Bilčíka, ten puk nezpracoval. Fučík poté udělal chybu v brance a trestat mohl Chrtek. Ten ale zvolil přihrávku, ale branka nepadla. V 19. minutě byl vyloučen domácí Heřman. A hosté znovu udeřili a přesilovku využili. V čase 19:39 zvýšil na 2:0 Matěj PEKR, který mířil přesně k tyči.

Hned na začátku druhé třetiny si Kratochvil vybruslil s pukem a vypálil na Fučíka, ten puk pustil, ale dorážka Machače nepřišla. Ve 23. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Nouza střílel nad branku. Poté přišlo další současné vyloučení Heřmana a Eliáše. Hra v početní výhodě se lépe dařila HC Stadionu. V čase 24:17 využil přesilovou hru Matouš KRATOCHVIL, kterému přihrával Machač. O chvíli později nepřesně rozehrál Mareš, a na Fučíka ujel Antoníček. Heřman pálil z otočky, na druhé straně poslal střelu Bučko. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Machač. Domácí již byli v plném počtu, když Čachotský v obrovské šanci přestřelil branku. V čase 30:57 již bylo vyrovnáno. Ondřej MATÝS poslal puk do sítě poté, co vystřelil Kratochvil a jeho pokus Fučík jen vyrazil. O necelou minutu později, v čase 31:43 si Vrchlabí vzalo vedení na svou stranu. Patrik URBAN tečoval střelu před překvapeným Fučíkem. Hosté si po této brance vzali oddechový čas. Soukup si připsal další zákrok po střele Fronta. Ve 36. minutě byl vyloučen vrchlabský Vála. Domácí se dobře bránili, Heřman i Mrňa dostali puk až před jihlavského brankáře. Ve 38. minutě byl vyloučen také jihlavský hráč. Po naskočení domácího hráče na led se Jihlava osvobodila. Pekr střílel z mezikruží, ale rána šla vedle.

Kajínkovo nahození neprošlo na Kratochvila. Ve 43. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban za vysokou hůl. Domácí se sice osvobodili, ale poté nahazoval Krenželok a jeho střelu tečoval Skořepa jen kousek vedle tyče. V čase 44:43 HC Stadion přidal čtvrtou branku. Ondřej CHRTEK prostřelil Fučíka mezi betony a navýšil náskok o dvě branky. Vála nahodil na Fučíka a odjel vystřídat. Domácí byli po další vstřelené brance v klidu a nikam nespěchali. Ve 48. minutě přišlo současné vyloučení Machače za Vrchlabí a Bilčík za Jihlavu. O chvíli později byl vyloučen ještě další hostující hráč. Niko si našel najetého Nouzu, ten zpracovával puk a Fučík se stihl přesunout. Linhart poté střílel od modré čáry. Hosté se vůbec nemohli dostat do útočného pásma. Kajínek hledal Chrtka, ale k němu se puk nedostal. Po delší době si sáhl na puk také Soukup. Mrňa poslal puk pouze do ochranné sítě. Hosté pásmo neudrželi a dopředu se hnala Jihlava. V 55. minutě si Hozák našel před brankou Mrňu, ale ten přestřelil. V 56. minutě byl vyloučen jihlavský Chlubna. Na druhé straně se vylučovalo o chvíli později. Hosté posledních 90 vteřin odehráli bez brankáře, ale nedařilo se jim udržet v útočném pásmu.

Jihlavský trenér Viktor Ujčík:
Gratuluji soupeři k vítězství, které bylo naprosto zasloužené! Vrchlabí hrálo fantasticky, byli rychlejší, houževnatější a bylo vidět, alespoň dle mého, že chtěli vyhrát více než my. V soubojích byli také silnější. Dnes na hře našeho týmu nenajdu asi nic pozitivního… Nevím, jestli to bylo tím, že jsme si mysleli, že se Vrchlabí porazí samo nebo čím. Nevstoupili jsme do zápasu vůbec dobře. I přes to, že jsme dali první dva a dostali jsme se do vedení, tahali jsme od začátku za kratší konec. Určitě potřebujeme v dalších zápasech zabrat daleko víc. Jak ale říkám, soupeř dnes hrál opravdu výborně a díky tomu nám nedal moc šancí.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
V první řadě bych chtěl poděkovat celému mužstvu za výkon, který předvedli. Bylo to od každého na 120% a jsem hrozně rád, že za to byli kluci odměněni těmi třemi body.
První třetina vyzněla lépe pro hosty, byť ten stav 0:2 nebyl asi úplně odpovídající tomu, jak se ta hra odvíjela. Možná jsme byli trošičku vystrašení ze síly Jihlavy a nebyli jsme tak agresivní jako po zbytek zápasu, ale myslím si, že od druhé třetiny jsme byli dominujícím týmem a dovedli jsme dostávat Jihlavu pod tlak a vyústilo to v naše branky... Ve druhé třetině tři branky a ve třetí jsme to pojistili ještě čtvrtou... Troufnu si říct, že jsme dneska po zásluze získali tři body.