HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:3

Vrchlabí urvalo body proti Kolínu

06.11.2021
Velmi zajímavý zápas diváci viděli na vrchlabském stadionu. Ač to nejdříve vypadalo jednoznačně pro Vrchlabí, Kozlové nakonec pozlobili vrchlabské hráče, a třetí třetinu vyhráli poměrem 2:1. Na vítězství to ale nestačilo a nejen díky dvěma gólům Hecla si HC Stadion udržel doma všechny tři body.
19.kolo, sobota 6.11.2021, 17:00
4:3
Kolín
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, J. Zdráhal, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – Hecl, P. Urban (A), Matýs – T. Zeman, M. Machač, F. Moník.
Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Gaspar, Váchal, Kachyňa, V. Čížek (A) – Jankovský, David Šafránek, Z. Král (A) – L. Krejčík (C), Miškář, Jan Veselý – J. Sklenář, Matějček, Matyáš Svoboda – Zumr, Morong, Poppel.
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:2  Branky a nahrávky: 11. Hecl (Matýs), 17. T. Zeman (M. Machač, F. Moník), 38. Hecl (Matýs, P. Urban), 50. J. Zdráhal (Heřman, P. Urban) – 4. Jan Veselý (L. Krejčík), 47. Zumr (Matějček, Matyáš Svoboda), 54. Zumr (Čáp, Jan Veselý). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 693. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům. Sice se několikrát před Tichého dostali domácí hráči, nakonec to ale byli Kozlové, kdo skóroval. V čase 3:22 se trefil Jan VESELÝ, který nastřelil tyč, ale do branky puk spadnul z hole domácího hráče. V 6. minutě mohl navyšovat Svoboda, ale před Soukupem zaváhal. První vyloučení přišlo na straně hostů v osmé minutě. Tichý musel zasahovat proti střele Kauta, následně byl znovu vyloučen kolínský hráč. Kolín už byl ve čtyřech, když zaútočil Urban. Trefil ale jen obránce, i když měl před sebou poloodkrytou klec. Následně dostal Pochobradský skvělou přihrávku, ale Tichý puk vyrazil. V čase 10:50 už ale bylo vyrovnáno. Marek HECL překonal Tichého po spolupráci s Matýsem. Ve 13. minutě se před Soukupa dostal Čáp, ale jeho zakončení šlo vedle branky. Poté byl vyloučen další kolínský hráč, Hecl byl znovu u puku a mohl skórovat. Přesilová hra byla využita v čase 16:20, kdy puk dorážel Tomáš ZEMAN. Také na vrchlabské straně se vylučovalo, ale až v 18. minutě. Kolín se ale k ničemu nedostal, naopak ještě několik vteřin před koncem byl závar u branky Tichého. Matýs měl odkrytou branku, ale Tichý ještě stihnul zasáhnout, než puk překročil brankovou čáru.

Hned ve 22. minutě znovu oslabený Kolín naskytnul příležitost pro domácí. Tentokrát se Vrchlabí ale nedařilo, i když několikrát na Tichého vystřelili. Ve 24. minutě nahazoval Matějček, Soukup měl co dělat, aby puk chytil. O chvíli později vychytal také Miškáře. Na druhé straně střílel Hecl, poté jen nahazoval k Tichému Kajínek. Ve 29. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. Proti Soukupovi vyjel Krejčík, ten ho ale vychytal. Domácím hráčům se nelíbilo několik rozhodnutí od rozhodčích, kteří udělali nespočet chyb a domácí hráči to dávali najevo. Ve 36. minutě přišla teč od Kauta, ale Tichý stihl zareagovat a puk v brance neskončil. Gólu ale nedokázal zabránit v čase 37:54, kdy se trefil Marek HECL, který čekal před brankou, kde dostal přesnou přihrávkou od Matýse. Poté puk poskakoval u Tichého, ten ho raději přidržel. Jankovský se pokusil o střelu, kterou si Soukup pohlídal.

Třetí třetina začala velkou aktivitou z obou stran. Soukup podržel svůj tým hned ve 41. minutě, kdy použil lapačku proti střele z levého kruhu. Na druhé straně Tichý vyrazil puk pouze před Moníka, který svou šanci bohužel nevyužil. Heřmanův pokus byl sražen do rohu kluziště, Tichý si poradil i s nahozením od Olivy. V čase 46:35 Kolín snížil na rozdíl jediné branky. Autorem gólu byl Dominik ZUMR, který bekhendem poslal puk do sítě. Následně mohl skórovat HC Stadion, ale Mrňa ani Chalupa nedokázali překonat ležícího Tichého, kterému pomohli i obránci. Vyloučení na kolínské straně mohlo rozhodnout o další brance. A tak se také stalo – v čase 49:15 využil přesilovou hru Jan ZDRÁHAL, kterému nabil na modrou z levého kruhu Heřman a domácí obránce propálil vše co mu stálo v cestě. Chrtek pak vstřelil branku, která nebyla uznána. Následně se spustila velká mela, a následovalo několik vyloučení. Za oba týmy byli vyloučeni nakonec dva hráči. V 53. minutě ještě přišlo vyloučení domácích, což mohl využít Matějček, Soukup ale předvedl parádní zákrok. Nakonec ale Kozlové snížili, a to v čase 53:37 zásluhou Dominika ZUMRA, pro kterého to byla druhá branka v zápase, když šikovně tečoval nahození Čápa od modré. Následně přišlo vyloučení Kolína. Hecl měl velkou šanci, ale Tichý ho vychytal. Jankovský se pustil do menší rozepře s Nedbalem, ale nevylučovalo se. V 59. minutě si hosté vzali oddechový čas, Tichý se poté odebral na střídačku. Ani hra v šesti hráčích ale nestačilo na vyrovnávací branku, Kozlové trefili pouze tyč. Vrchlabí tak udrželo náskok a tři body zůstaly doma.