HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 4:5sn

Vrchlabí si veze z Kolína dva body, zvítězilo po nájezdech

15.09.2021
Dlouhé utkání mají za sebou hráči Kolína a hostujícího Vrchlabí. Ve středu večer se v Kolíně odehrálo druhé kolo Chance ligy. I když to nejdříve vypadalo, že hosté budou brát všechny body, Kozlové se nevzdali a poslední minuty třetí třetiny byly velmi napínavé. Zápas se dostal nakonec až do samostatných nájezdů, ve kterých uspěl až v sedmé sérii vrchlabský Tomáš Zeman.
2.kolo, středa 15.9.2021, 18:00
Kolín
4:5sn
Sejpal (Sajdl) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek (A), Váchal – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – J. Sklenář, J. Veselý, L. Krejčík (A) – D. Sklenář, Štohanzl, Petržilka – Zumr, Matějček, J. Dvořák.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, J. Zdráhal, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), Urban, Pochobradský – Matýs, T. Kaut (A), Mrňa – D. Chalupa, Chrtek, T. Zeman – Kynčl, Štetka, Machač.
Třetiny: 1:1, 0:2, 3:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 8. Zumr (Čížek, Váchal), 48. L. Krejčík (Čížek, Čáp), 58. Z. Král (Jankovský, Šalda), 60. Matějček (Čížek, J. Veselý) – 7. Urban (Linhart), 27. T. Kaut (Mrňa), 40. Heřman (Nedbal, J. Zdráhal), 58. Urban (TS), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Jechoutek, Bejček – Hnát, Beneš. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 925. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Úvodní buly získali hosté, Heřman vystřelil na Sejpala. Ve druhé minutě zápasu byl vyloučen hostující Matýs. Do šance se ale dostal Voženílek, následně se k puku dostali hosté a Soukup měl plno práce. HC Stadion se ale ubránil a mohl se také pustit do útoku. Soukup v 6. minutě musel zasahovat proti domácím střelcům. Také na kolínské straně došlo k vyloučení, a Vrchlabí tuto možnost využilo. V čase 6:51 vstřelil první branku zápasu Patrik URBAN a hosté využili první přesilovou hru. Domácí ale zaútočili také a v čase 7:48 bylo vyrovnáno zásluhou Dominika ZUMRA. Kolínský gólman přerušoval hru v 11. minutě, na druhé straně musel zasahovat i Soukup. V 17. minutě skončil na ledě vrchlabský Mrňa, musel být přivolán dokonce lékař. Hra ale byla do konce první části vyrovnaná, akcí bylo k vidění dost, ale žádná se neproměnila v branku.

Soukup musel vytáhnout zákrok hned ve 22. minutě po kombinaci Petržilka se Sklenářem. Ve 23. minutě vystřelil Zeman, ale Sejpal jen vyrazil puk zpátky do hry. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Šalda a vrchlabský Mrňa. Oba týmy již byly v plném počtu, když se v čase 26:55 za Vrchlabí trefil Tomáš KAUT a hosté znovu vedli. V polovině utkání se hra malinko uklidnila, Kozlové často vyhazovali puk až na zakázané uvolnění. Ve 36. minutě byl vyloučen hostující Zdráhal a Kolín měl šanci skórovat. Přesilovku ale neproměnil, naopak byl to domácí Kachyňa, který si šel odpočinout na trestnou lavici. V čase 39:10 navýšil náskok vrchlabský Martin HEŘMAN.

Matýs překazil akci Kozlů, který se dostal před Sejpala, ale ten puk vyrazil betonem. Ve 46. minutě byl vyloučen vrchlabský Kynčl a Kolín tak měl další možnost zkorigovat skóre. Soukup vychytal Šafránka ve 47. minutě, ale se střelou Lukáše KREJČÍKA už si neporadil. Ten snížil na 2:3 v čase 47:29. Následovala dvě vyloučení, nejdříve na vrchlabské straně, o chvíli později si šel na trestnou sednout také domácí Čížek. Ve 49. minutě se domácí dostali do přečíslení, ale Soukup si pohlídal střelu Krejčíka. Další vyloučení bylo na vrchlabské straně. Domácí útočili na Soukupa, ale ten držel svůj tým nad vodou a zabránil puku, aby se dostal do branky. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Chrtek. A další branka padla znovu do vrchlabské sítě – v čase 57:19 se trefil Zdeněk KRÁL. V 58. minutě bylo nařízeno trestné střílení pro HC Stadion, které dokázal v čase 57:30 proměnit Patrik URBAN. Domácí si vzali oddechový čas, který jim pomohl se zkoncentrovat. Pět vteřin před třetí sirénou srovnal na 4:4 Štěpán MATĚJČEK a zápas se dostal do prodloužení.

V prodloužení se dařilo spíše domácím, ale Soukup si branku pokaždé pohlídal. V 63. minutě se Kolín dostal do přečíslení, ale obrana byla na místě a pokusu o gól zabránila. Poté byl vyloučen kolínský Král, ale HC Stadion nedokázal výhodu využít. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů, ve kterých se rozhodlo o vítězi až v sedmé sérii. Svůj pokus v gól proměnil vrchlabský Tomáš ZEMAN a díky jeho brance si Vrchlabí vzalo jeden bod navíc.