HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 9:1

Vrchlabí potřetí porazilo jablonecké Vlky

07.12.2019
Třetí vzájemný zápas a třetí skalp Jablonce - taková je bilance HC Stadionu. V dnešním utkání porazil HC Stadion Vlky poměrem 9:1. V každé třetině dokázal HC Stadion vstřelit tři branky, zatímco soupeř udeřil pouze jednou a to v první třetině. Dvěma góly se blýsknul Kastner a Bednář.
24.kolo, sobota 7.12.2019, 18:00
9:1
Jablonec
Soukup (Abrahám) – Bendík (A), Havránek, Voženílek, Vašíček (A), Moník J., Jirků (C), Vágner – Kastner, Hlaváč, Bláha, Urban, Rolinek, Sýkora, Hozák, Mrňa, Jirásek, Chalupa, Bednář, Moník F.
Mašek (36.Král) – Pavlů (C), Pulec, Pilař, Čechura, Tržický, Krejsa – Kačírek, Gecko, Kotyza, Maďar (A), Jursa, Plíhal, Miškovský, Homolka (A), Bouřil
Třetiny: 3:1, 3:0, 3:0  Branky a nahrávky: 13. Rolinek (Sýkora, Urban), 15. Bednář (Mrňa), 16. Sýkora (Urban), 23. Kastner (Chalupa), 28. Hlaváč (Bednář, Mrňa), 36. Chalupa (Kastner, Voženílek), 42. Kastner (Hozák, Voženílek), 56. Bednář (Hlaváč, Havránek), 59. Mrňa (Hlaváč) – 15. Miškovský (Plíhal). Rozhodčí: Markovský – Bohuněk, Gregar. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1025. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1.

V 1. minutě se dostal do šance Pavlů. Domácí pak měli několik šancí. Ve 4. minutě střílel Mrňa. Stále byli aktivnější domácí. V 7. minutě byl vyloučen domácí Mrňa. Vrchlabí ale dobře bránilo a Vlci se k ničemu nedostali. V 9. minutě ohrozil Maška Bednář. Kastnerova střela skončila mezi betony brankáře. V čase 12:30 otevřel skóre zápasu Tomáš ROLINEK, který dorážel střelu Sýkory. Ve 14. minutě Maškovi vypadl puk, ale Chalupův pokus do branky neprošel. V čase 14:11 již bylo vyrovnáno. Daniel MIŠKOVSKÝ střílel z levého kruhu. Netrvalo dlouho a domácí si vzali zpět vedení. V čase 14:44 se trefil Jaroslav BEDNÁŘ. V čase 15:24 Vrchlabí vedlo již o dvě branky zásluhou Petra SÝKORY. V 17. minutě byl vyloučen hostující Bouřil. Urbanovi nesedla střela. HC Stadion ještě poslal několik střel na Maška. V 19. minutě byl vyloučen další jablonecký hráč. Sýkora poslal puk před branku, kde byl Mrňa, ten ale kotouč poslal jen na beton Maška. Bednář chtěl tečovat puk mezi betony, Mašek byl připravený.

Na začátku druhé části měl gól na holi Mrňa, ale netrefil ideálně puk. Ve 22. minutě střílel Rolinek, ale branku minul. V čase 22:50 už byl úspěšný Lukáš KASTNER. Bláha dobře zachytil puk po kombinaci Vlků. Voženílkova střela také neskončila za Maškovými zády. Ve 27. minutě byl sám před odkrytou brankou, ale gól nepadl. Hlaváč trefil pouze břevno. V čase 27:31 už ale patá branka do jablonecké svatyně padla. Jan HLAVÁČ střílel z pravé strany. Následovalo několik zajímavých akcí, po střele Sýkory svítilo červené světlo, ale domácí hráč přiznal, že to branka nebyla. Na druhé straně se předvedl Soukup. Kastner přestřelil branku Maška a také Pavlů před Soukupem neuspěl. Ve 33. byl vyloučen vrchlabský Urban. O chvilku později byl vyloučen také hostující hráč. Oba tými již byly v plném počtu, když se v čase 35:56 trefil David CHALUPA a bylo to již 6:1. Poté hosté vystřídali brankáře. Ještě před sirénou byl podražen Kastner, ale rozhodčí nevylučoval.

Také třetí třetina dopadla lépe pro domácí Stadion. V čase 41:41 se trefil Lukáš KASTNER, který tečoval puk. Soukup poté dostal dělovku a nějakou chvíli to musel rozdýchavat. Ve 44. minutě puk poskakoval v brankovišti, ale nakonec za Králova záda nepadl. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský Mrňa. Domácí se ale dobře bránili, dokonce se do útoku dostal Urban. Kačírkův pokus skončil na Soukupovi. V 52. minutě byl vyloučen Sýkora. I tentokrát se ale Vlci k ničemu nedostali, domácí hodně vyhazovaly puk přes všechny čáry. V 54. minutě se před Krále dostal Hlaváč. Nepovedlo se mu vstřelit branku stejně jako Rolinkovi, Urbanovi nebo Sýkorovi. V čase 55:48 se to ale podařilo Jaroslavu BEDNÁŘOVI, který střílel pod víko. Maďarova střela skončila u Soukupa v náručí. V čase 58:51 vstřelil devátou branku Stadionu Pavel MRŇA. Desátou branku ale vrchlabští dát nestihli a před domácími fanoušky zvítězili 9:1.