HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jihlava - Vrchlabí 9:2

Vrchlabí jede z Jihlavy s devítibrankovým nášupem

20.11.2021
HC Stadion jede z Jihlavy s velkým nášupem devíti branek. Sice otevřelo Vrchlabí skóre zápasu, následně se ale prosazovali pouze domácí hráči. Ve druhé třetině jasně dominovali a vyhráli ji 5:0. Za Vrchlabí vstřelil branku Matýs a výsledek korigoval ještě Voženílek.
22.kolo, sobota 20.11.2021, 17:30
Jihlava
9:2
Žukov (50. A. Černý) – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Houška.
O. Štěpánek (21. J. Soukup) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, J. Zdráhal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, M. Machač, L. Kučera.
Třetiny: 3:1, 5:0, 1:1  Branky a nahrávky: 12. Vítězslav Brož (M. Juda, Houška), 16. Houška (L. Mareš, Illéš), 18. F. Seman (T. Havránek), 21. T. Havránek, 27. Houška (Illéš, Fronk), 27. Cachnín (Kowalczyk, M. Juda), 32. Eliáš, 34. Fronk (Bilčík, T. Havránek), 48. T. Havránek (TS) – 12. Matýs (T. Zeman, J. Zdráhal), 52. M. Voženílek (D. Chalupa, J. Zdráhal). Rozhodčí: Ondráček, Micka – Horažďovský, Dědek. Vyloučení: 7:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1, 9:2.

Jako první se o slovo přihlásili hosté. Chrtek se dostal před Žukova, ale ten použil lapačku. Také domácí se dostali ke střele, Illéš ale nedokázal poslat střelu včas. Ve 4. minutě střílel Heřman, ale trefil pouze mantinel. Vrchlabští nicméně pokračovali ve svém tlaku, který zatím v branku neproměnili. Na druhé straně se snažil Fronk, jeho pokus ale Štěpánek vyrazil. Zelenák střílel od modré, ale Štěpánek nemusel zasahovat. Ohánět se ale musel proti pokusu od Skořepy. V 11. minutě byl vyloučen domácí Fronk a hosté ihned zaujali pozice v útočném pásmu. To se jim také vyplatilo, protože v čase 11:39 přesilovku využil Ondřej MATÝS. HC Stadion ale vedení dlouho nevydrželo. Už v čase 12:00 srovnal na 1:1 Vitězslav BROŽ, který dostal přesnou přihrávku. V 16. minutě byl vyloučen Voženílek a také Dukla vstřelila branku v početní výhodě. V čase 15:32 se trefil Vladislav HOUŠKA přímo mezi betony Štěpánka. Následně došlo k vyloučení hráčů na obou stranách. Za domácí si šel sednout Lichanec, který dostal pětiminutový trest, na druhé straně dostal 2+5 minut Pochobradský. V čase 17:10 využila Jihlava i svou druhou přesilovku. Střelu dorazil do branky Filip SEMAN a dostal Duklu do vedení. Další vyloučení přišlo o chvíli později – nejdříve na domácí straně, podruhé na straně hostů. Jihlava mohla během střídání Vrchlabí zaútočit, ale nakonec z toho žádná šance nebyla.

Do druhé třetiny vstoupilo Vrchlabí s vyměněným gólmanem – místo Štěpánka nastoupil Soukup. Hned pár vteřin po nástupu dostal trest Žukov. Ve vlastním oslabení se v čase 20:30 prosadil Tomáš HAVRÁNEK, kdy se dostal přes hostující hráče a puk vsunul mezi betony. Domácí již byli v plném počtu, ale Dukla byla hodně při chuti. Lichanec sice do útočného pásma nemohl, Illéš se ale před Soukupa dostal, nicméně gól z toho nebyl. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Oliva, následoval ho Machač. Dukla dnes byla ve výborné formě, co se přesilovek týká a využila také tu 5 na 3. V čase 26:06 skóroval znovu Vladislav HOUŠKA. Hned za tímto gólem následoval další, znovu do vrchlabské sítě. Tentokrát se trefil v čase 26:35 Richard CACHNÍN. Následoval vyloučení na domácí straně, dokonce dostalo Vrchlabí dvojnásobnou výhodu po trestu pro Havránka. Zeman se netrefil, poté už se na led dostal první vyloučený. Kaut poslal střelu na Žukova, ale jeho střela nebyla pro brankáře Jihlavy složitá. Ve 30. minutě byli vyloučení domácí Mareš a za Vrchlabí Urban. V čase 31:31 se dostal k puku Filip ELIÁŠ a zvýšil náskok svého týmu. Netrvalo dlouho a znovu byl vyloučen vrchlabský hráč – tentokrát gólman. I tuto šanci Dukla v čase 33:38 využila a zvýšila svůj náskok na sedm branek zásluhou Jiřího FRONKA. Jelínek zůstal sám u brankáře Jihlavy, ale trefil pouze jeho beton. Urban se snažil zakončit, ale Žukov dobře hlídal svou branku. Do konce třetiny už branka nepadla, ale Jihlava zvítězila poměrem 5:0.

Domácí se ujali puku hned v úvodu třetí třetiny. Ve druhé části se rozjeli a hodlali v tom pokračovat také ve třetí. Kučera ale dostal možnost a dostal se před Žukova, ani z dorážky ale puk neskončil v brance. Ve 48. minutě dostala Dukla možnost trestného střílení, kterého dokázala proměnit. Nájezd jel v čase 47:39 Tomáš HAVRÁNEK a přidal devátý gól Jihlavy. Skořepa střílel až od kruhů, ale Soukup si mezeru mezi betony pohlídal. V 50. minutě vystřídala také Jihlava gólmany – místo Žukova nastoupil Černý. A HC Stadion hned nového brankáře prověřil. V čase 51:21 vstřelil branku Marek VOŽENÍLEK a snížil na 2:9. Jihlava ale byla stále aktivnější a v útočném pásmu se snažila překvapit Soukupa. Střela od Štochla ale mířila mimo, Skořepovi se nepodařila dorážka. V 58. minutě byl navíc vyloučen vrchlabský Matýs, Dukla ale přesilovou hru nezvládla. I tak ale z ledu odešla vítězně, jasné tři body si vyhrála ve druhé třetině.