HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Frýdek-Místek 9:0

Vrchlabí Frýdek-Místek vyprovodilo devíti brankami

25.01.2021
26. kolo odehrálo Vrchlabí na vlastním ledě, kde přivítalo Frýdek-Místek. V tomto zápase ale Rysi ani jednou neskórovali, naopak dostali celkem devět branek. HC Stadionu se povedla hlavně prostřední část, ve které dokázali vstřelit pět gólů.
26.kolo, pondělí 25.1.2021, 17:00
9:0
Frýdek-Místek
Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Machala, Pochobradský, Nouza (A) – Matýs, Rohlík, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, F. Moník.
L. Daneček (31. Suchánek) – J. Adámek, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, Z. Malík – D. Kindl, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), Peterek, Klimša (A) – Tomi, Przybyla, Kaukič – Flok, Stuchlík, Ramik.
Třetiny: 2:0, 5:0, 2:0  Branky a nahrávky: 1. Machala, 2. Vála (Urban, Hozák), 21. Pochobradský (Machala, Oliva), 25. Pochobradský (Machala), 31. Niko (Urban, Jirků), 33. Mrňa (Urban, Jirků), 38. Pochobradský (Nouza, Machala), 41. Rohlík (Zeman, Niko), 60. Formánek (Chrtek, Oliva). Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek – Kotlík, Flegl. Vyloučení: 6:6, navíc Šedivý (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 8:0, 9:0.

Domácí rozjeli akci a ve čtyřicáté vteřině první třetiny již otevřeli gólový účet dnešního utkání, když se trefil po individuální akci Ondřej MACHALA, který si vybruslil před brankáře Danečka a uklidil puk za jeho záda - 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Štěpánek pohlídal svou svatyni. V čase 2:00 vstřelil druhou branku domácích Ondřej VÁLA dělovkou mezi betony Danečka z levého kruhu - 2:0. Tlak HC Stadionu pokračoval, ale přišlo vyloučení Zemana. Ve 4. minutě předvedl domácí gólman skvělý zákrok proti Mikulíkovi. Jinak se ale Rysi do žádné velké šance nedostali. V 6. minutě hledal Zeman Mrňu, ale tomu nesedlo zakončení. V sedmé minutě to byl znovu Mikulík, který ohrožoval vrchlabskou branku, ovšem neuspěl. Na druhé straně mířil nepřesně Linhart a ani jeho dorážka nepadla za Danečkova záda. Hosté tlačili Vrchlabí od 12. minuty, Štěpánek vytáhl skvělý zákrok proti Flokovi. Hra se přelévala ze strany na stranu, domácí si hlídali náskok a dobře bránili hostující hráče, kteří se chtěli dostat ke Štěpánkovi. Poslední tři minuty první části byly velmi bohaté na akce. Nejdříve si málem vlastní gól dal Matýs, který tečoval puk bruslí přímo na Štěpánka. Urban poté přihrával Hozákovi do brankoviště, ale ten trefil pouze náruč Danečka. A oba hráči se dostali také do další akce, Hozákova teč ale skončila jen mezi betony brankáře. Také Štěpánek musel být pozorný, ve 20. minutě na něj najížděl Mikulík, ale opět hostující kapitán neuspěl. Na druhé straně se Daneček také blýsknul skvělým zákrokem, když přišla rána z pravého kruhu.

Také druhá třetina začala dobře pro domácí. Střela Michala POCHOBRADSKÉHO skončila přesně u tyče - 3:0. Ve 22. minutě prověřil Danečka Zeman. V čase 24:09 vstřelil čtvrtou branku domácích znovu Michal POCHOBRADSKÝ, který se nejlépe zorientoval v brankovišti - 4:0. Následovalo současné vyloučení Vály a Tomiho. Před Štěpánka se natlačil Peterek, ten puk udržel před brankovou čarou. Ve 28. minutě byl vyloučen hostující Kaukič. Frýdek-Místek se ale dobře bránil a domácí skoro nepustil k puku. Poté ale přišlo další vyloučení hostů. V čase 30:03 přišla další branka domácích a využitá přesilová hra. Ján NIKO, po pěkné kombinaci střílel mezi betony - 5:0. Po této brance hosté vyměnili brankáře, místo Danečka nastoupil Suchánek. V 31. minutě přišlo vyloučení na domácí straně, o chvíli později také na straně Frýdku-Místku. Ve hře 4 na 4 se lépe dařilo domácím, protože v čase 32:32 vstřelili další branku. Pavel MRŇA po výborné přihrávce od Urbana prostřelil Suchánka - 6:0. Následně Machala bekhendovým zakončením netrefil poloprázdnou branku. Beton Suchánka trefil v 36. minutě Hozák. O chvíli později byl vyloučen Šedivý, který kromě klasického dvouminutového trestu dostal ještě osobní trest za protesty. Hosté se ze začátku bránili dobře, ale v čase 37:28 vstřelil sedmou branku domácích Michal POCHOBRADSKÝ, který si tím zapsal hattrick a využil tak druhou přesilovou hru v utkání - 7:0. Na konci třetiny ještě střílel Hozák, ovšem další branka z toho nebyla.

Na začátku třetí třetiny pálil Linhart, minul však branku o malý kousek, ale v čase 40:50 už se trefil Ondřej ROHLÍK přesnou střelou z pravého kruhu - 8:0. Ve 42. minutě byl vyloučen domácí Vála. Domácí již byli v plném počtu, když Štěpánek musel zasahovat proti Martynkovi. Lapačku Štěpánka našla střela od Klimši. Poté byl vyloučen hostující brankář za vyhození puku, jeho trest odpykal Martynek. V oslabení se do akce pustil Przybyla, Vála se ale rychle vrátil zpět a puk dokázal vypíchnout. V 53. minutě přišlo vyloučení i na vrchlabské straně. Štěpánek předvedl výborný zákrok proti střele z levého kruhu. Domácí se poté osvobodili. V 55. minutě střílel z mezikruží Peterek, který jen trefil vyrážečku Štěpánka. O chvíli později byl vyloučen vrchlabský Nouza za hákování. Hozák ve vlastním oslabení ujel, ale trefil jen beton Suchánka. Následně na Suchánka ujel také Formánek, ale jeho střela mezi betony mu nevyšla. V poslední minutě v čase 59:26 vstřelil devátou branku domácího týmu po přihrávce Chrtka František FORMÁNEK, který na Suchánka poslal dělovku z levého kruhu a ta prošla mezi betony přesně do branky - 9:0.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve druhé minutě jsme vedli 2:0, ale pak ta naše hra byla hrozně lehkovážná a paradoxně, i když jsme po první třetině vedli dvoubrankovým rozdílem, jsem musel trochu zvýšit hlas, protože ten náš výkon byl hrozně bezstarostný. To jsme nechtěli, chtěli jsme hrát svůj hokej. Ve druhé třetině jsme přidali pět gólů a tu poslední jsme už dohrávali, abychom se zbytečně nevysilovali, protože nás pozítří čeká těžké utkání se Sokolovem.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek):
Zhodnotit výsledek 9:0 je velice jednoduché, protože s tímto výsledkem je patrné, že byl soupeř jasně lepší. I když musím říct, že v první třetině soupeř nedominoval. Přestříleli jsme ho, dokázali jsme si vytvořit několik přečíslení a několik dobrých situací, ale vstup do utkání, kdy jsme dostali za první tři střídání dva góly, vstup do druhé třetiny další dva góly a pak soupeř úplně jasně dominoval ve všech aspektech hry, které jsou. Ať už to bylo vyhrané buly, přesilová hra, bruslení, vyhrávání soubojů,... Tím pádem je ten výsledek takový, jaký je.