HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 3:1

Vacek přišel o čisté konto v poslední vteřině, body bere Vrchlabí

17.10.2022
Další vítězný, v pořadí už čtvrtý zápas, má za sebou vrchlabský tým. Tentokrát se mu dařilo proti Řisutům, které HC Stadion porazil 3:1. Jedinou branku hostů vstřelil Řepka, který tak připravil Vacka o čisté konto. Nic to ale nemění na tom, že Vrchlabí prodloužilo vítěznou sérii.
5.kolo, pondělí 17.10.2022, 18:00
3:1
Řisuty
Vacek (Krinwald) – Bendík (A), Vácha, Fiala, Boukal, Kynčl, Kerekanič, Perička – Moník, Chrtek, Hlaváč, Chalupa, Poppel, Urban (C), Krsek, Jirků, Cerman, Tatar, T. Bláha (A), Duchan, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Pánek (Šubrt) – Řepka, Potěchin, Rudovský, Janda, Matějka, Strnad, Pokorný – Petráš, Chamrád, Rendla, M. Bláha, Šťastný, Okegawa, Janeček, Výrut, Křepelka, Patyk, Bílek (C) Trenér: Pavel Křepelka
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 22. Duchan (Kerekanič), 42. Tatar (Krsek, Kynčl), 55. Chalupa (Chrtek, Bendík) - 60. Řepka (Janeček, Okegawa). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Jiruška. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 528. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1.

Vrchlabí se vrhlo do zápasu aktivně. Tatarův pokus Pánek pouze vyrazil, ale Duchan se netrefil do prázdné branky. Janeček na druhé straně trefil pouze Vacka do lapačky. V 6. minutě byl pak vyloučen domácí Bláha. Řisuty se sice snažily o branku, ale nakonec žádná nepadla. V osmé minutě chyboval Fiala, a puk se dostal k hostujícímu hráči, ale nezakončil přesně. Na druhé straně mohl skórovat Moník. V 10. minutě byl vyloučen také hostující hráč, Urban se dostal ke střele, ale trefil pouze tyč. Následně přihrál Chrtkovi, který ale trefil pouze Pána. Ve 13. minutě střílel Boukal. Poté byl vyloučen řisutský Bláha. Pánek skvěle zasáhl po střele Krska. Bláha v 15. minutě ujel sám na Vacka, ale brankář vytáhl beton a gólu zabránil. V 17. minutě byla další důležitá akce, Fiala nahazoval od modré čáry, puk jen poskakoval v brankovišti. Křepelka prověřil Vackovu pozornost, nakonec ještě před sirénou došlo k vyloučení hostujícího hráče. Do konce třetiny už diváci žádnou velkou akci neviděli.

Hosté už byli v plném počtu, když se za domácí v čase 21:31 trefil Samuel DUCHAN, protože puk Pánek vyrazil pouze před sebe, kde čekal. Bláha se pak pokusil branku přidat, ale neúspěšně. Duchan zase minul branku pouze o kousek. Také na druhé straně se musel brankář otáčet. Proti Matějkovi se mu povedlo vytáhnout skvělý zákrok. Pánek zase vychytal Moníka. V polovině utkání Duchan trefil pouze tyč. Tu trefil také Kynčl. Ve 37. minutě byl vyloučen domácí hráč a příležitost dostali i hosté. Vrchlabí se ale dobře bránilo a nakonec gól nepadl. A další tyč za HC Stadion trefil Hlaváč. Nebýt takové smůly, Vrchlabí by mělo slušný náskok.

A domácí začali třetí třetinu stejně jako tu druhou – gólem. V čase 41:28 se trefil Jakub TATAR, který se s pukem dostal před branku a Pánek byl v poloze vleže bezmocný. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Janda, ale přesilová hra dlouho netrvala, protože ho následoval vrchlabský Moník. Hlaváč si pak objel hned dva hráče, ale jeho pokus minul branku. Ve 46. minutě byl ještě vyloučen řisutský hráč, o minutu později ho následoval další vrchlabský. Před Vacka se pak dostal hostující hráč, kterému vrchlabský Bláha nechtěně přihrál. Hosté již byli v plném počtu, když byl tento hráč vyloučen. Vacek pak vytáhl svůj beton proti Janečkovi. V 51. minutě zakročil Vacek znovu proti Janečkovi, který na něj jel sám. Urban mohl přidat další gól, ale Pánek tomu zabránil. V 53. minutě byl vyloučen Okegawa. Následovalo několik zásadních akcí, ale žádná neskončila brankou. A v čase 54:58 využilo Vrchlabí přesilovou hru po vyloučení Křepelky. Trefil se David CHALUPA, který zajistil tříbrankový náskok. V 57. minutě přišlo další vyloučení hostů, ale Moníka vychytal Pánek a poté na druhé straně zasahoval Vacek. Nakonec se ale Buldokům podařilo vstřelit gól. V čase 59:59 přišel Vacek o čisté konto kvůli Pavlu ŘEPKOVI.