HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 3:4
Zápasy

Ústí bere všechny body, Vrchlabí nedokázalo dohnat ztrátu

29.12.2021
Raina Tomanová
Poslední zápas letošního roku se před domácími fanoušky nevydařil podle představ. HC Stadion celý zápas tahal za kratší provaz a i když dvakrát dokázal vyrovnat, nakonec to byl Slovan, kdo odskočil o dvě branky. Vrchlabí ještě snížilo, ale vyrovnání nepřišlo a Ústí si odvezlo tři body.
32.kolo, středa 29.12.2021, 18:00
Vrchlabí
3:4
Ústí n. L.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – Matýs, P. Urban, Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Koffer – M. Machač, T. Kaut (A), T. Zeman – Heřman (A), Herčík, D. Chalupa.
L. Cikánek (Hamalčík) – Vladimír Brož (A), E. Mareš, Trefný, Kottek, Záruba, Vacík – Milfait, Vrdlovec (A), Štěpán Bláha – Trávníček (C), Urban, D. Tůma – M. Tůma, Grim, Ondřej Bláha – Bernat, T. Čermák, Severa.
Třetiny: 1:1, 1:3, 1:0  Branky a nahrávky: 17. Pochobradský (Matýs, Chrtek), 34. Chrtek (Matýs, Nedbal), 55. M. Voženílek (Heřman, Nedbal) – 2. Urban (Trefný, D. Tůma), 32. Severa (T. Čermák, Vacík), 34. Urban (D. Tůma, Trávníček), 38. Ondřej Bláha (M. Tůma, Záruba). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Roischel, Horažďovský. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 671. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4.  

Poslední zápas před domácími diváky začalo Vrchlabí nahozením od Kajínka. Pochobradský puk sice tečoval, ale pouze mimo branku. V čase 1:10 už se ale radoval jeho soupeř. Tomáš URBAN ujel společně s Tůmou a Soukup proti jejich kombinaci neměl šanci. Hosté hned mohli náskok navýšit, ale Soukup to nedovolil. Heřman pak střílel na Cikánka, ale gól nepadl. Ani Matýs nebyl úspěšný. V sedmé minutě se hosté znovu dostali do přečíslení, ale naštěstí se špatně domluvili a neohrozili vrchlabského brankáře. Oliva pouze nahazovat, puk skončil u ústeckého obránce. Před Cikánkem pak byli Machač s Kautem, ale druhý jmenovaný nezpracoval puk. Ve 12. minutě přišlo první vyloučen, a to na domácí straně. Tůma se pak rozjel proti Soukupovi, který ale zasahovat nemusel, puk šel mimo tři tyče. Herčík pro změnu přestřelil a Chalupa pak obětavým šťouchem zabránil dalšímu pokusu Slovanu. Na druhé straně trefil Matýs pouze tyč, byla to zatím největší vrchlabská šance. V 15. minutě byl vyloučen také hostující hráč. Toho dokázal HC Stadion využít a v čase 16:24 srovnal skóre Michal POCHOBRADSKÝ, kterého našel Matýs. Matýs byl hodně při chuti, jeho rána ale šla mimo branku. Pochobradský mohl vstřelit další gól, ale přestřelil. Hostující Urban ještě stihl vystřelit, ale trefil pouze hlavního rozhodčího.

Soukup musel zasahovat hned zkraje druhé části, poté byl vyloučen hostující Záruba. Domácí tak dostali další možnost skórovat. Mrňa tečoval puk od Heřmana jen mimo branku, Cikánek ale byl v plné pohotovosti, Heřman zkusil jeho pozornost. Hosté už byli v plném počtu, když střílel Linhart. Urban puk tečoval pouze mimo Cikánkovu branku. V čase 31:11 si Slovan vzal znovu vedení. Autorem branky byl Jiří SEVERA, který potrestal chybu domácího týmu. Ve 34. minutě byl vyloučen ústecký Záruba, a znovu využitá přesilovka pro Vrchlabí. V čase 33:39 se prosadil Ondřej CHRTEK, který jen nasměroval puk do branky. Netrvalo ale dlouho a znovu bylo Ústí o jednu branku napřed. V čase 33:56 se radoval především Tomáš URBAN, kterému přihrával Tůma. Ve 36. minutě Linhart nahazoval před branku, Zeman tečoval pouze do betonu brankáře Ústí. V čase 37:41 Slovan odskočil o dvě branky. Hosté ujeli dva na jednoho a Ondřej BLÁHA byl poslední, kdo se dotkl puku.

Na Soukupa ujel Vrdlovec, naštěstí pro Vrchlabí ale Soukup vytáhl skvělý zákrok. Ve 42. minutě minul branku Heřman. Na obou stranách byly k vidění celkem zajímavé šance, ale pokaždé zasáhli brankáři. Soukup musel zasahovat například proti střele Trefného, stejně tak cíl nenašla ani rána Urbana. Na druhé straně byl v akci Chalupa s Kautem. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Kottek. Cikánek pak vytáhl skvělý zákrok proti Kofferovi. Linhart trefil pouze náruč brankáře, o chvíli později trefil lapačku. HC Stadion nakonec ještě snížil, v čase 54:17 se trefil Marek VOŽENÍLEK, který se zorientoval v chumlu hráčů na brankovišti. Poté byl vyloučen domácí Urban, Soukup musel zasahovat lapačkou proti pokusu Milfaita. Soukup se v 59. minutě odebral na střídačku, domácí to zkusili v šesti hráčích. Cikánek byl na střely od HC Stadionu připravený. Domácí si pak vzali oddechový čas, následně se všichni střetli u Cikánkovy branky, ale bohužel puk v síti neskončil. Více už HC Stadion na domácím ledě nepředvedl a Ústí si odvezlo všechny body.

Ohlasy trenérů