HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Příbram - Vrchlabí 5:0

Také ze třetího zápasu žádné body nejsou

28.09.2022
HC Stadion se vypravil ke třetímu zápasu do Příbrami, odkud ale odjíždí s prázdnou. Stejně jako v předchozím zápase se mu nepovedlo vstřelit ani gól, naopak jich pět dostal. Po třech kolech nemá na kontě jediný bod. V dalším zápase se představí na domácím ledě proti Kobře Praha.
3.kolo, středa 28.9.2022, 18:30
HC Příbram
5:0
Jiroušek (Šorf) – Jelínek, Saňa (A), Zedek, Havlín, Vinš, Zdeněk – Josefus (C), Furch, Svoboda – Pinkas, Káník, Hasman – Šinágl, Procházka, Dragoun – Matějka, Eret, Kafka Trenér: Pavel Marek
Vacek (Krinwald) – Kynčl, Vácha, Kerekanič, Bendík (A), Fiala, Duran, Perička - Cerman, Chrtek, Krsek, Poppel, Urban (C), Chalupa, Tatar, Bláha (A), Duchan, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Káník (Saňa, Jelínek), 28. Hasman (Josefus, Havlín), 40. Eret (Dragoun, Saňa), 56. Dragoun (Šinágl, Zdeněk), 58. Josefus (Kafka). Rozhodčí: Zeliska – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 237. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0.

Hned v úvodu utkání šli do akce domácí, ale před brankou nic nevymysleli. Zdeněk se pak odhodlal ke střele, ale ta byla sražena. Domácí byli hodně aktivní už od začátku zápasu. Ve 3. minutě se k puku dostali také hosté. Jiroušek musel puk zastavit ve 4. minutě. Akce se pak střídaly na obou stranách, ale branka nepadla. Káník dostal skvělou přihrávku a dostal se až před Vacka, ten byl ale připravený. V 8. minutě se Vrchlabí dostalo do útočného pásma, Tatar vystřelil, ale branka nepadla. Naopak se gólu dočkali domácí hráči. V čase 9:02 otevřel skóre zápasu Jakub KÁNÍK, ke kterému se odrazil puk. HC Stadion se do větší šance dostal ve 14. minutě, kdy se před branku dostal Krsek, ale Jiroušek zasáhl. O dvě minuty později už to mohlo být o dvě branky, protože se do akce dostal Hasman. O vyrovnání se pokusil Bláha, ale nebyl úspěšný. Na druhé straně ale útočila také Příbram, ale Vacek byl pozorný. Nakonec ale branka nepadla.

V úvodu druhé třetiny se hosté sice dostali do pásma, ale žádná šance z toho nebyla. Jiroušek musel bránit svatyni po střele Durana ve 22. minutě. A také na druhé straně si Vacek zachytal. Hra se přelévala ze strany na stranu. Vacek se musel ve 24. minutě bránit proti ostré střele. I nadále ho Příbram nepříjemně ostřelovala. V čase 27:08 to navíc bylo již o dvě branky. Druhý gól přidal Josef HASMAN, který překonal Vacka dobře mířenou střelou. V příbramské brance se ale Jiroušek nenudil, protože hosté se o branku vehementně snažili. V 31. minutě přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně Vrchlabí. Nařízeno bylo trestné střílení, které nakonec Kafka neproměnil. Domácí brankář si připsal i dalších několik důležitých zákroků a udržoval tak čisté konto. Ve 36. minutě si přesilovou hru zahrálo také Vrchlabí. Domácí se ale dokázali snadno osvobodit a HC Stadion k ničemu nepustili. Ve 39. minutě došlo hned ke třem vyloučením. Dva hráči si šli odpočinout za Vrchlabí a Furch oslabil Příbram. V čase 39:35 domácí hosté využívají přesilovou hru zásluhou Petr ERETA, který si poradil s pukem a poslal ho za Vackova záda.

Ve třetí části mělo Vrchlabí poslední možnost zvrátit utkání. Ve 43. minutě dostal Procházka přihrávku, ale Vacek nemusel zasahovat, protože nemířil přesně. Bláha se pak rozjel ve 45. minutě do útočného pásma, ale nenašel zde spoluhráče, kterému by přihrál. Na druhé straně musel zasahovat Vacek proti Josefovi. V 50. minutě střílel od modré Urban, ale domácí byli připraveni bránit. Hosté se museli hodně snažit, aby se vůbec dostali do pásma, ale Jiroušek byl vždycky připravený. V 54. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban, Hasman mohl přidat další gól, ale nakonec puk skončil mimo branku. Poté si ještě na trestnou lavici šel odpočinout hostující Chrtek. Dvojnásobnou přesilovku Příbram využila v čase 55:09, kdy se trefil Michal DRAGOUN a HC Stadion to měl zase o něco těžší. Navíc mu nezbývalo moc času. Vyloučen byl posléze i domácí hráč, který odseděl trest za mnoho hráčů na ledě. Hosté si sice vzali oddechový čas, ale ve vlastním oslabení zaútočil Petr JOSEFUS a pečetil tak výhru domácích. Zbytek zápasu se pouze dohrával, HC Stadion už se k puku téměř nedostal.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Odjíždíme z Příbrami bez bodů. Výsledek bohužel neodpovídá průběhu utkání. Až na 10 minut v první třetině jsme hráli slušně, vytvořili jsme si řadu šancí, soupeře jsme přestříleli, ale nedokázali jsme dát branku, která by nám zvedla sebevědomí a ještě více nás nakopla. Musíme pokračovat v tvrdé práci a věříme, že v sobotu doma zvítězíme.

Útočník David Chalupa:
I když výsledek vypadá jednoznačně, tak si myslím, že jsme šance měli, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit. V sobotu už musíme na domácím ledě bezpodmínečně bodovat. Tímto bych chtěl pozvat naše fanoušky na sobotní domácí utkání s Kobrou Praha. Přijďte nás podpořit v tomto důležitém zápase, budeme vás potřebovat!