HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 4:3

Stav série je vyrovnán!

13.03.2023
HC Stadion Vrchlabí se ve druhém zápase osmifinále postavil doma proti Slovanu. I když to na začátku vypadalo jednoznačně, protože domácí vedli 4:0, nakonec se zápas dostal do dramatického závěru, kdy Slovanu chyběla už jen jedna branka. HC Stadion ale výhru uhájil a do Ústí se pojede za stavu 1:1.
OF2, pondělí 13.3.2023, 18:00
4:3
Ústí n. L.
Vacek (Krinwald) – Horáček, Duran, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – T. Bláha (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Chrtek, Šlaicher, Urban (C)
Stahl (Cikánek) – Bartoš, Vacík, Záruba, Funk, Drtina (C), Trefný (A), Šefl – Damašek, Roubík, Horký, Tůma (A), Kordule, M. Bláha, Berčík, Kuchynka, Smola, Daniel, Costa
Třetiny: 3:0, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 8. Chrtek (Urban, Chalupa), 13. Chalupa (Bláha, Šlaicher), 17. Urban (Duran), 31. Tatar – 33. Kordule, 46. M. Bláha (Roubík, Drtina), 51. Funk (Bartoš, Šefl). Rozhodčí: Čáp, Bernat – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1097. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 4:3.

První třetinu začali lépe domácí, hned ve druhé minutě si Tatar našel Urbana, který ale Stahla nepřekonal. O kousek později byl Bláha krosčekován, ale rozhodčí nevylučovali. Hlaváč pak trefil pouze oblouk branky, ale HC Stadion byl hodně aktivní a Stahl měl hodně práce. V 7. minutě přišlo vyloučení na obou stranách. O chvíli později svůj tým oslabil ještě ústecký Smola, a to už Vrchlabí využilo. V čase 7:10 se prosadil Ondřej CHRTEK, který tečoval střelu od Urbana. Hosté se do první velké šance dostali až na konci osmé minuty, kdy se dostali dva na jednoho. Střelu ale zablokoval Bendík. V 11. minutě si Vacek vyjel z branky, aby zabránil gólu od Tůmy. V čase 12:08 už to bylo o dvě branky. David CHALUPA překvapil Stahla a trefil se z velkého úhlu. V 15. minutě nahazoval od modré ústecký hráč, ale Vacek zasáhnul. O chvíli později mohl další branku přidat Tatar, ale vychytal ho Stahl. V čase 16:14 uteklo Vrchlabí o tři branky. Tentokrát to byl znovu Patrik URBAN, který tečoval puk za záda Stahla. Poté byl vyloučen domácí Šlaicher, následoval ho ústecký Záruba. Ani jeden z týmů se během hry 4 na 4 neprosadil, navíc byl ještě před sirénou vyloučen Roubík společně s vrchlabským Kozákem.

Vacek se blýsknul hned na začátku druhé části, kdy vychytal Costu, který měl na hokejce jasný gól. Oba týmy už byly v plném počtu, když Urban jel sám na ústeckého brankáře, ten ale vytasil svůj beton. Ve 28. minutě tečoval puk Tůma, ale ani tento pokus neskončil v brance. V polovině utkání byl vyloučen ústecký Kuchynka a přesilovou hru i tentokrát Vrchlabí využilo. V čase 30:06 to byl Jakub TATAR, který konečně zužitkoval několik svých příležitostí. Hosté nestihli vyhodit puk a HC Stadion toho využil. V čase 32:45 se ale konečně prosadil také Slovan. Pavel KORDULE se trefil střelou z pravého kruhu a snižuje na 1:4. Ve 34. minutě byl vyloučen domácí Moník, následoval ho o chvíli později Bláha. Vrchlabí už bylo ve čtyřech, když si šel na trestnou odpočinout také ústecký Tůma. Bláha se dostal ke střele ve 38. minutě, ale Stahl vyrazil puk betonem. Do konce druhé části už další branka nepadla.

Třetí část začala ve volnějším tempu. Vacek neměl mnoho práce, ve 45. minutě byl vyloučen domácí Chalupa, následovaný Bendíkem. V čase 45:44 se Ústí trefilo podruhé. Autorem branky byl Martin BLÁHA, kterého našel Roubík. Puk si ale srazil do branky Duran. Ve 47. minutě se blýsknul Vacek, který vychytal Korduleho. Slovan se pak dostal do útočného pásma, ale žádná velká šance nepřišla. V 50. minutě Vacek vytasil benton proti Costovi, na druhé straně ujel na Stahla Moník. Ten ale gól nedal a Slovan trestal. V čase 50:28 Ladislav FUNEK nahazoval od modré čáry a kotouč se dostal až za Vacka. V 52. minutě byl vyloučen ústecký Berčík. HC Stadion se ale k žádné šanci nedostal, naopak Tůma měl již v plném počtu na holi gólovku. Vacek ale puk zalehl. V 57. minutě Vacek musel zlikvidovat pokus od Korduleho, na druhou stranu ujeli Bláha s Moníkem, ale také Stahl byl připravený. Poslední minuty diváci trnuli, jestli HC Stadion udrží těsné vedení. Domácí si vzali oddechový čas, Stahl se odebral na střídačku. Také hosté si vzali chvilku oddechu, ale během šesti posledních vteřin už nic nestihli. Do Ústí tak Vrchlabí pojede za vyrovnaného stavu 1:1.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Jsme hrozně rádi, že jsme udělali první bod do té série. Myslím si, že zaslouženě. Konečně se k nám to štěstíčko přiklonilo. První třetinu jsme odehráli famózně, tam si myslím, že kdybychom vedli 5:0, tak by nikdo nemohl říct ani popel. Soupeře jsme k ničemu nepustili, dominovali jsme, hráli jsme opravdu výborně. Takový hokej jsem od nás snad ještě neviděl. Byla radost dívat se. Ve druhé třetině jsme se trochu odklonili od hry a začali jsme řešit rozhodčí a soupeře. Zbytečně jsme ztratili koncentraci. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali zbytečným oslabením 5 na 3, kde soupeř dal gól na 4:2, který ho nakopnul. Pak už to bylo z naší strany hodně nervózní, snažili jsme se to ubránit, což se nakonec povedlo. Takže zaplať pánbůh za ten závěr. Musím všechny kluky pochválit, byl to bojovný a týmový výkon.