HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 3:2

Série porážek je u konce. HC Stadion bere tři body proti Táboru

10.02.2024
Čtyřzápasová bezbodová bilance je u konce. HC Stadionu se v nadstavbové části podařilo podruhé zvítězit. První třetina přinesla dvě branky, po jedné na každé straně. Ve druhé části se prosadili jen domácí, ve třetí se Vrchlabí dostalo do dvoubrankového vedení. Severa poté již jen snížil a proto si domácí připisují do tabulky tři body.
8.kolo, sobota 10.2.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
3:2
HC Tábor
Červinka (Holubec) – Abraham, D. Sýkora, P. Fiala, Bendík (A), Kynčl, Hladík, Kaštánek, Boukal – Jirků, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, T. Bláha (A), Cerman – Moník, Chrtek, Tatar – Perička, Kozák, Ji. Jakubec. Trenér: David Chalupa
Žajdlík (Gába) – Plášil, Říha, Jáchym, Suchánek (A), Hajič, Hubata – Zadražil, Milfait, Huna – Dančišin, Matušík (A), Zeman – Severa, Seidl (C), Krliš – Nevšímal, Zíb, Šulek – J. Duda. Trenér: Milan Dančišin
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Šlaicher (Cerman, P. Fiala), 25. Kozák (Bendík), 46. Bendík (Kozák, Abraham) – 16. J. Duda (Jáchym, Suchánek), 59. Severa (Zadražil, Seidl). Rozhodčí: Grygera – Gregar, Viskot. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 693. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.

Hned v úvodu zápasu byl Urban nevybíravě poslán na led a odjel pouze za pomoci spoluhráčů. V čase 00:49 už to bylo 1:0 pro domácí celek, protože se trefil Radim ŠLAICHER, domácí ujeli tři na jednoho a konečně se jim povedlo v zápase vést. Poté mohli odskočit o dvě branky, ale puk skončil v ochranné síti. Ve 3. minutě byl vyloučen domácí Bláha, Vrchlabí se ale podařilo oslabení přežít bez úhony. Suchánek střílel na Červinku, ale za jeho záda puk nedostal. Další rána přišla od Hajiče, ale skóre se ani tak nezměnilo. Ve 13. minutě střílel Seidl, ale puk skončil pod betonem brankáře. Na druhou stranu pak mířil Šlaicher, Žajdlík puk vyrazil maskou. V čase 15:05 již bylo vyrovnáno zásluhou Jana DUDY, který tečoval puk nahozený od modré čáry. V 18. minutě byl vyloučen hostující Jáchym, ale domácí tuto výhodu bohužel nevyužili.

Huna dostal přihrávku, ale Červinka si puk schoval do lapačky. Ve 23. minutě byl vyloučen Šulek z Tábora, o chvíli později si šel na trestnou lavici sednout domácí Moník. A v čase 24:35 už to bylo znovu v režii HC Stadionu. Tentokrát se trefil Martin KOZÁK, který dostal puk od Bendíka. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Šlaicher. V polovině zápasu měl gól na holi Huna, následoval pokus od Nevšímala. Červinka ale podržel svůj tým. Sýkora ve 32. minutě střílel od modré čáry, Bláha byl připravený na dorážku. Poté byl vyloučen hostující Hajíč, o dvě vteřiny později ho následoval Moník. Poté byli současně vyloučení Matušík a Urban. Červinka si poradil s pokusem od Dančišina, na druhou stranu mířil Jirků. Na Žajdlíka se pak sám rozjel Moník. Ani po několika pokusech se vrchlabským hráčům nepodařilo vstřelit gól. Ještě před sirénou si šel na trestnou lavici sednout domácí Abraham, a Vrchlabí se dostalo do dvojnásobného oslabení kvůli trest pro Kozáka.

Pro HC Stadion naštěstí dopadlo všechno dobře, žádný gól se nekonal. Ve 44. minutě byl navíc vyloučen táborský Hajič, k němu si šel sednout ještě Dančišin. Žajdlík zasahoval proti střele Chalupy, další pokus přišel od Moníka. Urban si s pukem najel mezi kruhy, ale Žajdlík puk dobře viděl. HC Stadion se branky dočkal v čase 45:42 díky Jánu BENDÍKOVI, který dostal přihrávku na modrou čáru. Kotouč nakonec skončil v brance. Ve 48. minutě namazal hostům Sýkora, naštěstí ale puk vyrazil od brankové čáry pryč. Červinka pak zasahoval betonem proti pokusu Seidla. V 50. minutě byl vyloučen hostující Milfait, který dostal rovnou čtyři minuty trestu. Bohužel tuto dlouhou přesilovou hru nedokázali domácí využít. Navíc byl v 53. minutě vyloučen vrchlabský Urban. Hubata dostal dobrou přihrávku, ale Červinka byl připravený. Také Milfait si zuby vylámal na vrchlabském brankáři. Červinkovo rameno v 57. minutě přestřelil Hajič, a vrchlabský brankáře měl plné ruce práce i v následujících minutách. V 59. minutě odjel Žajdlík na střídačku, a Kohouti nakonec snížil na rozdíl jedné branky v čase 58:28, kdy se trefil Jiří SEVERA, tento hráč se zorientoval v chumlu hráčů nejrychleji. Tábor si nakonec ještě vzal oddechový čas, Žajdlík znovu odjel na střídačku, ale tentokrát už hosté skórovat nedokázali. HC Stadion tak bral cennou výhru 3:2 proti druhému Táboru.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes jsme odehráli výborné utkání, kde jsme asi nebyli lepším týmem, ale rozhodně jsme chtěli více vyhrát než Tábor a nakonec se i to štěstí k nám přiklonilo. Smekám klobouk před celým týmem. Doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat i v dalších zápasech.