HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 2:5

Série je srovnaná na 2:2, Sokolov v Krkonoších vyhrál

30.03.2019
Vendula Sahánková
Ve čtvrtém zápase finále play-off se domácí celek ukázal během první třetiny, kdy vstřelil první branku Jakub Muška ve 14. minutě. Druhou za Závorkova záda dostal ve 20. minutě Aleš Půlpán, ale během 15 vteřin se jim dostalo odpovědi od sokolovského Tomáše Vracovského, který prostřelil Soukupa v poslední vteřině třetiny. Ve druhé třetině srovnal Baník gólem Jakuba Vrány. Poslední třetina byla v dominanci hostů, další tři branky byly dílem pánů Hrušky a Kovaříka, který dal dva góly. V poslední minutě se na ledové ploše strhla bitka, která vyústila ve vyloučení tří vrchlabských a jednoho sokolovského hráče. Baník tak srovnal sérii na 2:2 a poslední zápas se odehraje v pondělí na jeho ledě.
F4, sobota 30.3.2019, 18:00
2:5
Sokolov
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha
Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C)
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:3  Branky a nahrávky: 14. Muška (Urban, Bednář), 20. Půlpán A. (Vágner, Půlpán T.) – 20. Vracovský (Michálek), 35. Vrána (Zadražil, Kovařík), 52. Kovařík (Přindiš), 59. Kovařík (Vrána), 59. Hruška (Vracovský). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1978. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.

Aktivnější byl ze začátku utkání Baník. Ve 2. minutě střílel Kastner, ale neúspěšně. Také proti Mrňovi byl Závorka úspěšný. V 5. minutě byl Berger úspěšný v napadání, nakonec ale o puk přišel. Půlpán ani Chalupa se také neprosadili. V 9. minutě se k puku dostal Bláha, ale Závorka předvedl parádní zákrok. Hruška poté ujel sám na Soukupa. V 11. minutě přišlo první vyloučení, na hostující straně. Ve 12. minutě byli současně vyloučeni Mrňa a Tomeček. Tomáš Půlpán tečoval nahození mimo branku. V čase 13:41 se do vedení dostal HC Stadion, když se trefil Jakub MUŠKA, který střílel do prázdné branky. V 16. minutě dostal skvělou přihrávku Tomeček, ale Soukup stačil zasáhnout. V čase 19:41 vedlo Vrchlabí už o dvě branky zásluhou Aleše PŮLPÁNA, který prostřelil Závorku. Vteřinu před sirénou ale snížil Tomáš VRACOVSKÝ, který využil nepozornosti Soukupa.

Druhá část začala velkou šancí pro Vrchlabí, ale Bendík přestřelil. Ani Bečvář nebyl proti Soukupovi úspěšný. Ve 24. minutě Mrňa trefil tyčku sokolovské branky. Tomeček střílel od modré, ale Soukup byl připraven. Ve 28. minutě Voženílek nahazoval na Závorku. Berger se poté netrefil z otočky. Ve 31. minutě byl ve velké šanci Havránek, který přestřelil. Ve 33. minutě poslal střelu Přindřiš, puk nakonec skončil vedle branky. Poté byli vyloučeni Bednář a Urban. Soukup musel zasahovat tělem proti střele Šika. V čase 34:14 už to bylo pouze o jednu branku zásluhou Jakuba VRÁNY, který prostřelil Soukupa. Ve 36. minutě trefil Závorkovi betony Kastner. Čejkův pokus skončil pouze na Soukupovi.

Ve 42. minutě poslal střelu Hruška, ale skončila na lapačce Soukupa. Šikův pokus zlikvidoval domácí obránce. Ve 46. minutě se skvěle přemístil Soukup v brance. Šance byly na obou stranách, Berger ani Urban ale Závorku nepřelstili. V 50. minutě Soukup zasahoval betonem. Mrňa se ke střele nedostal. V čase 51:34 se do vedení dostal Baník zásluhou Lubomíra KOVAŘÍKA. V 53. minutě trefil Jirků tyčku. Také Bednářova střela nenašla cíl. V 56. minutě dostal Urban hokejkou do obličeje, ale rozhodčí faul nepískali. Další faul neviděli v 58. minutě proti Bergerovi. V čase 58:03 prostřelil Soukupa znovu Lubomír KOVAŘÍK. Poté byl vyloučen Soukup za nesportovní chování. V 59. minutě odjel Soukup na střídačku, čehož hned využil David HRUŠKA, který střílel do prázdné branky. Nedlouho poté byla hra přerušena. Rozhodčí dlouho rozhodovali o trestech. Nakonec byli vyloučeni tři hráči Vrchlabí a jeden sokolovský. Hosté i tak zvítězili 5:2 a rozhodne tak pátý zápas.