HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Šumperk 4:2

Proti Drakům nakonec bereme všechny body

03.03.2021
Dnešní zápas přinesl zajímavý závěr. Nakonec se tři body usadily ve vrchlabském týmu. Ten vyhrál první třetinu poměrem 2:0, hosté se ale dokázali sebrat a v 55. minutě bylo srovnáno na 2:2. Poslední minuty zápasu ale ukázaly, že pánem na ledě je HC Stadion, přidal další dvě branky a body zůstaly ve Vrchlabí.
32.kolo, středa 3.3.2021, 16:00
4:2
Šumperk
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, J. Moník, Jirků (C), Kynčl – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.
Altrichter (Peksa) – Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin – Jaroš (A), Baláž (A), Danielčák – Milfait (C), Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Krejčiřík, J. Kučera, Bernovský – Blaško, Kaplan, Horký – L. Kučera.
Třetiny: 2:0, 0:1, 2:1  Branky a nahrávky: 7. Zeman (F. Moník, Koffer), 12. Mrňa (Urban, Hozák), 56. Mrňa (Linhart, Kynčl), 58. Matýs (Zeman, Heřman) – 35. P. Kratochvíl (Tadeáš Král, Záruba), 55. Milfait (P. Kratochvíl, Tadeáš Král). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Podrazil, Horažďovský. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Úvod utkání patřil domácím. Nahození od Linharta bylo nepřesné. Heřman se poté napřáhnul od modré čáry, ale našel jen lapačku brankáře Altrichtera. Také Soukup si připsal zákrok, ve 2. minutě vyrazil puk betonem. Po zakázaném uvolnění Šumperka padl v čase 6:04 první gól. Filip Moník přihrával na Tomáše ZEMANA, který dostal puk za Altrichtera. Domácí byli i nadále aktivní a ohrožovali branku hostů. V 9. minutě Soukup předvedl skvělý zákrok proti Bernovskému. Na druhé straně se do akce dostali Zeman s Filipem Moníkem, nakonec zakončoval ještě z levého kruhu Koffer, ale pouze do náruče šumperského gólmana. V čase 11:28 už to bylo o dvě branky. Pavel MRŇA dostal parádní přihrávku od Urbana a prostřelil Altrichtera z levé strany brankoviště. Dělovka Kynčla skončila na betonech hostujícího brankáře, následoval hned další zákrok po střele z pravé strany. Altrichter se v brance v těch chvílích rozhodně nenudil. V 16. minutě se předvedl Koffer, jehož zakončení skončilo jen těsně vedle branky. Minutu poté přišlo první vyloučení, a to na domácí straně. Ihned z buly střílel Král, ale Soukup si dobře vybruslil. Domácí se ubránili a branka již do konce první části nepadla.

Také druhá třetina začala lépe pro domácí. Heřman našel Nouzu, ale ten puk nezpracoval a hráli hosté. Ve 22. minutě se k zakončení nedostal Jan Kučera, protože ho zastavil Kajínek. Koffer byl při zakončení faulován, ale rozhodčí byly jiného názoru. Do dobré pozice se ve 25. minutě dostal Matýs, ale minul. Poté Kajínek poslal střelu na Altrichtera, jeho pokus ještě tečoval Mrňa. Ve 28. minutě si vybruslil Chalupa až před brankáře, ale ten jeho pokus vychytal. V polovině zápasu trefil Urban z pravé strany tyč. Koffer místo střelby zvolil přihrávku, ale nebyla to dobrá volba. Matýs se o gól pokusil vsedě, ale puk za Altrichtera nedostal. Mrňa se dostal do střely svého spoluhráče a zabránil tak gólu svého týmu – puk již byl u brankové čáry. Také Draci se dočkali branky – v čase 34:33 Soukupa překonal Petr KRATOCHVÍL. Vyloučení přišlo ve 37. minutě, a to na hostující straně. HC Stadion přesilovou hru nevyužil, ačkoliv vyslal hned několik nebezpečných střel.

Ve 42. minutě se před Soukupa dostal Bernovský, ale domácí brankář držel svůj tým. Stejně dopadl také Král, který na vrchlabského gólmana ujel sám. Ve 46. minutě přišel závar před brankou hostů, Machač se snažil puk uklidit do branky, ale nebyl úspěšný. Následovalo vyloučení na šumperské straně. Heřman již podruhé v zápase trefil druhou tyč. V 50. minutě vyrazil Soukup dělovku od Jaroše, následoval další zákrok domácího brankáře a opět úspěšný. Soukup musel vyvinout velkou aktivitu, Milfait na něj ovšem nevyzrál. Hozák se před Altrichtera dostal v 54. minutě, ale jeho zakončení brankou neskončilo. Stejně dopadl i jeho další pokus. V čase 54:28 srovnal stav utkání na 2:2 Jan MILFAIT a vykřesal pro Draky naději na body. Soukup poté vytáhl skvělý zákrok proti Krejčiříkovi. A v čase 55:29 si vzalo Vrchlabí vedení v utkání zpět. Pavel MRŇA to vzal na sebe a ujel po pravé straně. Přesné zakončení do horního rohu skončilo v síti Šumperka. Poslední minuty zápasu byly plné akce. Hosté si vzali oddechový čas a to zkusili to bez brankáře. Kabelkova rána od modré šla jen těsně vedle a to potrestal v čase 58:00 Ondřej MATÝS, který trefil prázdnou branku. Altrichter se poté vrátil zpět do branky, hosté to nakonec v šesti znovu nezkoušeli. Poslední zákrok předvedl Altrichter proti Hozákovi.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
V první třetině jsme si vypracovali dvoubrankové vedení, které se nám ale nepovedlo v dalším průběhu utkání navýšit, přestože jsme ty šance opět měli. Soupeř dokázal vyrovnat a bylo velmi důležité, že jsme si po minutě vzali vedení zpět a po gólu do prázdné brány získali tři body.
Bohužel jsme teď v situaci, že, i když si šance vytváříme, víc se teď na góly nadřeme. Z koncovky se nám vytratila předchozí pohoda.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK):
V první třetině nás soupeř přehrál jednoznačně. Zaplaťpánbůh, že jsme nedostali víc gólů. Od druhé třetiny jsme obranu zpevnili a řekl bych, že jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. V poslední třetině jsme vyrovnali na 2:2, ale mrzí mě, že jsme nedokázali využít šance, které jsme měli. Jeli jsme třikrát nebo čtyřikrát sami na branku. Škoda, že jsme pak dostali po vyrovnání gól na 2:3.