HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Prostějov 2:5

Prostějov odjíždí z vrchlabského ledu se třemi body

10.10.2020
10. kolo Chance ligy bylo v zápase Vrchlabí proti Jestřábům z Prostějova úspěšnější pro hostující tým. Dvě třetiny byly na vstřelené góly vyrovnané, v té poslední části ale skóroval jen Prostějov. Za HC Stadion se dvakrát trefil Heřman, za hostující si dva góly připsal Žálčík.
10.kolo, sobota 10.10.2020, 18:00
2:5
Prostějov
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, J. Moník, Niko, Blažej, Jirků (C), Kynčl – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Paulovič – Mrňa, Urban, F. Moník – Hozák, Matýs, Chalupa.
Bláha (Wolf) – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Hrdinka, Staněk – Mrázek, Bartoš (A), Vachutka – Motloch, T. Kaut (C), Hrníčko – Žálčík (A), Chlán, T. Jandus – Ouřada, M. Novák, Janeček.
Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 3. Heřman (Nouza), 38. Heřman (Oliva, Chrtek) – 6. Chlán (Ouřada, M. Novák), 17. Matyáš (Hrdinka), 26. Vachutka (Mrázek, Bartoš), 31. Žálčík (T. Kaut, Bartoš), 59. Žálčík. Rozhodčí: Pešina, Čáp – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Úvodní buly získali domácí. Heřman střílel na Bláhu, ale puk skončil na jeho betonu. Ve 2. minutě byl vyloučen hostující Vachutka a Vrchlabí dostalo výhodu hráče v poli. V čase 2:42 přesilovou hru domácí využívají. Martin HEŘMAN našel přihrávku a poslal puk do prázdné branky. Ve 4. minutě zakročil Soukup ramenem proti střele Mrázka. V čase 5:03 již bylo vyrovnáno zásluhou Petra CHLÁNA, který si Soukupa položil a zakončoval také do prázdné. Nahození Moníka skončilo na Bláhově hokejce. V 9. minutě byl vyloučen hostující Motloch. Jestřábi poté ujeli dva na jednoho, ale vrchlabský Linhart se stihl vrátit a zabránil zakončení. Mrňa našel volného Urbana ve 12. minutě, tuto střelu Bláha vyrazil, Olivova dorážka do branky nespadla. Poté byl vyloučen další hostující hráč. Matýs si objel protihráče, ale jeho pokus skončil v brankářově lapačce. Také hosté dostali přesilovou hru po vyloučení Jirků. V 16. minutě skončil pokus Matyáše na rameni Soukupa. V čase 16:01 dostal svůj tým do vedení Jakub MATYÁŠ, který dostal přihrávku od Hrdinky. Nahození Moníka skončilo na betonech Bláhy. Střela od Janduse se k brankáři ani nedostala díky zásahu Olivy.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen prostějovský Kaut. Jirků našel Nika, který Bláhu prověřil. Hostující tým se dobře bránil a HC Stadion nepustil do žádné akce. Hozák z otočky trefil pouze betony Bláhy. Oliva se snažil vystřelit, ale jeho pokus skončil v lapačce Bláhy. V čase 25:42 Jestřábi vedli již o dvě branky. Daniel VACHUTKA dorážel puk do branky po střele Mrázka. Ve 27. minutě dostal nabito Kaut, ale proti brankáři neuspěl. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Další střela skončila na masce Soukupa. Mrázek střílel z mezikruží, ale střela šla vedle branky. V polovině zápasu minul tyčku Heřman. Poté byl vyloučen domácí Linhart. Žálčík střílel z mezikruží, ale vedle branky. V čase 30:49 vstřelil čtvrtý gól Jestřábů Lukáš ŽÁLČÍK, který dostal přihrávku od Kauta. Ve 34. minutě byl vyloučen vrchlabský Matýs. HC Stadion se dobře bránil, šanci neměl Mrázek ani Hrdinka. Ve 36. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout prostějovský Drtil. Paulovič střílel z pravého kruhu, ale nebyl úspěšný. Stejně dopadl také pokus Urbana. V čase 37:57 domácí snížil na rozdíl jediné branky Martin HEŘMAN, který tečoval nahozený puk od Olivy. Nouzova střela od modré čáry skončila na Bláhově betonu.

Motlochova rána byla zablokovaná. Matyáš z pravého mantinelu provětral lapačku Soukupa. Ve 43. minutě byl vyloučen domácí Niko. O pár vteřin později se síly na ledě vyrovnaly po vyloučení Mrázka, který navíc dostal dvě minuty. Domácí již byli v plném počtu, když se do akce dostal Chrtek, který dostal přihrávku od Heřmana. Bláha zasahoval vyrážečkou. Paulovič posléze trefil pouze tyčku. Olivovo zakončení skončilo na Bláhovi. V 50. minutě Soukup předvedl parádní zákrok proti Žálčíkovi. Následovalo vyloučení na hostující straně. Domácím se ale přesilová hra nedařila, Hozák se trefil pouze do lapačky Bláhy. Na druhé straně zahrozil Žálčík. Bláhu zaskočil menší závar před brankou, ale gól nepadl. V 56. minutě byl vyloučen domácí Jirků a Prostějov mohl navýšit náskok. Žálčík v obrovské šanci nezpracoval puk. V 58. minutě to Hrníčko zkoušel, ale Soukup byl připravený. Od 59. minuty hráli domácí hráči v šesti. To se jim ale nevyplatilo, v čase 58:59 navýšil na 5:3 pro hosty Lukáš ŽÁLČÍK, který tak zúročil svoji snahu o branku a trefil prázdnou svatyni. Mrňův pokus byl přizvednutý do ochranné sítě. Novák proti Soukupovi v poslední příležitosti zápasu neuspěl.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
Soupeř nám dnes ukázal sílu 1. ligy, vyhrál naprosto zaslouženě, protože byl lepší v soubojích a naše chyby trestal. Nevytvořili jsme si moc šancí, nevyužili jsme ani přesilovky, což byl asi ten rozhodující moment. Je třeba sportovně uznat, že jsme si ty 3 body nezasloužili. Nám možná uškodil ten první rychlý gól, po kterém jsme nejspíš trochu podlehli tomu, že jsme předchozí dvě utkání vyhráli a mysleli jsme si, že to bude pokračovat ve stejných šlépějích. Bohužel nás z toho ale soupeř rychle vyvedl. Teď je na klucích, aby si to nějak srovnali v hlavách. Já jsem dost nerad, že je teď ta pauza, protože kdybychom pokračovali v tomhle zápasovém rytmu, věřím, že jsou ti kluci natolik chytří, že by si to v těch hlavách srovnali. Tahle pauza nám ale v tomto směru asi neprospěje.

Prostějovský trenér Jiří Šejba:
Myslím si, že jsme dnes odehráli dobré utkání, že jsme domácí tým do ničeho nepustili, kromě asi prvních pěti minut. Dokázali jsme využít přesilové hry a až do poslední chvíle fungoval pressing z naší strany, se kterým si domácí neporadili a z toho vzniklo vedení o 2 až 3 góly, které jsme do konce utkání udrželi.