HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Přerov 5:0

Přerov odjíždí s prázdnou, Soukup vychytal nulu

01.12.2021
Konečně po delší době domácí utkání a hned je z toho zisk tří bodů. Se Zubry z Přerova si HC Stadion poradil hned v první třetině, kterou vyhrál poměrem 4:0. Ve třetí části ještě přidal pátou branku Matýs, který si připsal dva góly. Domácí Soukup udržel čisté konto.
25.kolo, středa 1.12.2021, 18:00
5:0
Přerov
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, Oliva, J. Zdráhal, M. Voženílek, Nedbal, D. Sýkora – Koffer, Chrtek, Heřman (A) – M. Machač, T. Kaut (C), T. Zeman – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – F. Moník, D. Chalupa, Tjurin.
Petrásek (16. Klimeš) – Kubeš, Hrabal (A), R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C) – Süss, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Doležal (A), F. Dvořák, Matěj Novák – Sebera, Tadeáš Král, D. Indrák.
Třetiny: 4:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Mrňa (P. Urban, Heřman), 10. F. Moník (D. Chalupa, Tjurin), 15. P. Urban (Nedbal, M. Voženílek), 16. Matýs (Mrňa, P. Urban), 52. Matýs (P. Urban). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Juránek, Sedláček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 403. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0.

Hned v úvodu vyrazil s pukem Kajínek, od kterého se puk dostal k Heřmanovi a ten trefil jen betony gólmana. Ve 3. minutě se do šance dostal Zdráhal, ale přestřelil, a i nadále bylo skóre 0:0. O chvíli později se k puku dostal Král, ale Soukup proti němu vytáhl skvělý zákrok a podržel HC Stadion. V 7. minutě byl vyloučen hostující Süss, který byl následovaný kolegou Dvořákem. HC Stadion dokázal početní výhodu využít a v čase 8:07 šel do vedení díky Pavlu MRŇOVI, který puk dorazil za záda Petráska. Netrvalo dlouho a už to bylo o dvě branky. To už byli hosté v plném počtu, v čase 9:11 se trefil Filip MONÍK, který využil přihrávky od Chalupy a stačilo mu jen nastavil hokejku od které šel puk přesně pod horní tyč. V 11. minutě byl vyloučen znovu hostující hráč. Zdráhal se dostal ke střele a vypálil, puk se od gólmana dostal znovu do hry, dorážka Matýse ale do branky nepadla. Poté byli současně vyloučení Koffer a Krisl. V čase 14:51 už to bylo o tři góly, když se trefil Patrik URBAN, který byl připravený u branky dorážet nahození Nedbala od modré. Urban byl také u další branky, v čase 15:23 našel po krásné kombinaci Mrňu, který kotouč poslal ještě na levou stranu pro Ondřeje MATÝSE. V první třetině se tak domácím velmi dařilo. Přerov si poté vzal oddechový čas a vyměnil brankáře – do branky nastoupil Klimeš. V 19. minutě přišlo vyloučeních domácích – Soukup musel následně likvidovat několik pokusy Zubrů.

Do druhé třetiny už naskočil také vyloučený Mrňa, jeho nahození Urban nezachytil. V 25. minutě přihrával Heřman Kofferovi, ten ale puk do branky nedostal. Poté Zdráhal mířil na Klimeše, ten puk vidět a vyrazil. Minutu na to byl vyloučen domácí Voženílek, který byl o chvíli později následovaný přerovským Ševčíkem. Kubeš si pak skoro vstřelil vlastní branku, Klimeš byl naštěstí pozorný. Oba týmy již byli v plném počtu, když Sebera tečoval puk od Nováka. Ve 32. minutě minul vrchlabskou svatyni Süss. Akce byly na obou stranách, Zdráhal našel Chrtka, toho ale ubránila přerovská obrana. Ve 36. minutě byl vyloučen Hrabal, Jakub Svoboda se v oslabení dostal až před Soukupa, ale ten mu puk vypíchl. Stejný hráč byl pak vyloučen za nesportovní chování. Hosté již byli ve čtyřech, když byl vyloučen za HC Stadion Kajínek. Znovu byl u puku Jakub Svoboda, proti kterému musel Soukup zakročit.

Klimeš musel být v pozoru hned od začátku třetí třetiny. Ve 43. minutě byl navíc vyloučen hostující Dvořák. Kajínek střílel od modré, ale trefil pouze betony brankáře. Ve 47. minutě ujeli Chrtek s Kofferem dva na jednoho, ale Chrtek to vzal na sebe a trefil pouze lapačku Klimeše. Také Soukup se musel ohánět, proti Dvořákovi, Kratochvilovi i Ševčíkovi. V 50. minutě ujel na Soukupa Herman, jeho bekhendové zakončení šlo nad branku. Naopak to byli domácí, kdo se znovu radoval. V čase 51:23 se trefil Ondřej MATÝS, který se stahovačkou zbavil obránce a přesnou ranou do horního rohu překonal Klimeše. Hrabal se nedostal k puku, bránil ho Kajínek, na Klimeše nevyzrál ani na druhé straně Matýs. Následně Zeman pouze přestřelil. V 59. minutě už se zápas pouze dohrával, Kajínek dobře bránil Dvořáka, Klimeš si zase pohlídal nahození od Kauta. Při své poslední střele Tjurin zlomil hokejku a nic více již utkání nepřineslo.