HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dynamo 2:4

Přátelský zápas vyhrálo HC Dynamo

07.02.2020
V reprezentační pauze dorazil na vrchlabský stadion tým z Pardubic. 1501 diváků vidělo skvělý zápas, v němž se v první třetině domácí dostali do těsného vedení 2:1. Potom už ale góly padaly pouze do domácí branky a Dynamo zvítězilo o dvě branky.
přát., pátek 7.2.2020, 17:30
2:4
Dynamo
Soukup (Abrahám) – Bendík (A), Vágner, Havránek, Kynčl, Moník J., Vašíček (A), Voženílek, Niko, Jirků (C) – Bláha, Mrňa, Hozák, Kastner, Chalupa, Jirásek, Matějček, Dvořák, Moník F., Šlaicher R.
Kacetl (Borovička) – Voráček, Holland, Oliva, Zdráhal, Blažej, Ivan, Mert, Jelínek – Látal, Poulíček (C), Svačina, Kusý, Harju, Machala, Blűmel, Matýs, Kindl, Šír, Rohlík, Pochobradský
Třetiny: 2:2, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 10. Kastner (Hozák, Mrňa), 17. Mrňa (Voženílek) – 9. Machala (Holland), 20. Svačina (Poulíček), 33. Látal (Svačina, Holland), 40. Poulíček (Svačina). Rozhodčí: Veselý, Šmika – Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1501. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4.

Začátek utkání patřil hostům. Vašíček poté vyhodil puk do středního pásma. Znovu stříleli hosté, Soukup zastavil puk. Ve 2. minutě střílel Bláha, ale jeho pokus byl sražen. Šlaicher i Moník se vydali dopředu, ale jejich kombinace nebyla úspěšná. V 5. minutě Rohlík trefil pouze boční síť. Mrňa poslal přihrávku na Jirků, ale ten se nedostal k puku. Dvořák se dostal do útočného pásma, ale nedostal se ke střele. Soukup si v 9. minutě připsal další zákrok. V čase 8:42 otevřel skóre utkání Ondřej MACHALA, po jehož akci skončil puk v horním růžku. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. V čase 9:53 se za domácí tým trefil Lukáš KASTNER, který střílel z mezikruží. Látalův pokus byl nepřesný. Ve 13. minutě střílel Chalupa, ale puk byl sražen do rohu. Ve 14. Minutě se do velké šance dostal Filip Moník, ale proti Kacetlovi neuspěl. Na druhé straně Soukup zasahoval betonem proti střele Látala. V čase 16:20 dostal svůj tým do vedení Pavel MRŇA, který se dostal sám před Kacetla. Poté přišlo první vyloučení v zápase, a to na domácí straně. Hosté si sice utvořili několik šancí, nakonec se ale HC Stadion ubránil. Čtyři vteřiny před sirénou vyrovnal na 2:2 Vladimír SVAČINA, který dostal Soukupa z branky a poté neměl problém dostat puk do branky.

Soukup musel zasahovat hned na úvod třetiny. Ve 21. minutě byl vyloučen pardubický Machala. Dvořák se dostal do šance, ale puk poslal vedle branky. Matějčkova střela protáhla Kacetla. Ve 23. minutě předvedl Soukup skvělý zákrok proti střele Látala. Poté byl vyloučen domácí brankář, jehož trest odpykal Šlaicher. Jirásek se v oslabení dostal až před Kacetla. Vrchlabí již bylo v plném počtu, když se do šance dostal Mrňa. Kacetl byl ale dobře postavený v brance a gólu zabránil. Ve 31. minutě byl vyloučen vrchlabský Matějček. V čase 32:36 vstřelil třetí branku Pardubic Martin LÁTAL, který dorážel střelu Svačiny. Poté ujel sám na Soukupa Machala, ale vrchlabský brankář si střelu pohlídal. Ve 35. minutě byli současně vyloučení Niko a Kindl. Kindl dostal trest do konce utkání. Domácí poté trefili pouze břevno. Ve 38. minutě byl vyloučen domácí Mrňa. Vrchlabí již byli v plném počtu na ledě, když se za Pardubice trefil Patrik POULÍČEK.

Na začátku třetí třetiny byl ve velké šani Jirků, ale trefuje pouze betony Kacetla. Poté byl vyloučen pardubický Zdráhal. Látal poslal puk do útočné třetiny. Další vyloučení příšlo ve 43. minutě na domácí straně. Svačina minul Soukupovu branku, Hozákova střela zase byla sražena vedle branky. Ve 47. minutě Dvořák nahazoval před branku, kde si puk málem ztečoval do branky jeden z hostujících hráčů. Voženílek se snažil proniknout do útočného pásma. Poté byl vyloučen hostující Pochobradský. Kacetl použil svůj beton proti pokusu Chalupy. V 50. minutě byl Hozák dvakrát před brankou podražen, ale hra pokračovala. Poté byl vyloučen pardubický Svačina. Hosté byli ve čtyřech, když střílel Kastner. Niko od modré střílel na branku, kde čekal Hozák. Na druhé straně Látal trefil pouze rameno Soukupa. Kacetl vyrazil pokus Vašíčka. Na druhé straně se o gól pokusil Voráček. V 57. minutě byl vyloučen hostující Svačina. Jirků se dostal do obrovské šance, ale pardubický brankář ho vychytal. Jirásek s Dvořákem se dostali do kombinace, ale kontaktní branku nevstřelili. Poslední střela šla od Voráčka, ale trefila Mrňu do nohy a ten odkulhal na střídačku. Přátelský zápas tak vyhrálo Dynamo.