HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jihlava 2:3p

Jihlava odjíždí s dvěma body

07.02.2022
Vrchlabí na domácím ledě bohužel nezvládlo porazit jihlavskou Duklu. Po bezbrankové první třetině se jako první radovali domácí, Jihlava ale srovnala krok a dostala se i do vedení. To jim sice HC Stadion vzalo, v prodloužení se ale po 15 vteřinách prosadil hostující Zadražil a dva body putují na Vysočinu.
39.kolo, pondělí 7.2.2022, 18:00
2:3p
Jihlava
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), M. Machač, Kusý – T. Urban, T. Kaut (A), Mrňa – Matýs, P. Urban, D. Chalupa – Koffer, O. Rohlík, Pochobradský.
Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Zeleňák, Kachyňa, Eliáš, A. Rutar – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Houška.
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 25. Koffer (Linhart, Lytvynov), 57. Lytvynov (Kusý, P. Urban) – 46. M. Zadražil (Kowalczyk, T. Harkabus), 53. Kowalczyk (F. Seman, T. Havránek), 61. M. Zadražil (L. Mareš, Helt). Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Jindra, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 611. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Před Soukupem se objevil hostující Skořepa hned po půl minutě hry, ale vrchlabský brankář nemusel zasahovat. Soukup pak raději přikryl puk, ve 3. minutě u něj ale byl znovu Skořepa, který tentokrát mířil na vyrážečku Soukupa. O chvíli později se do šance dostal také Illéš. Na druhé straně mohl skórovat Rohlík, ale Žukov také vytáhl vyrážečku. V 6. minutě ujel Matýs hned dvěma obráncům, ale nezamířil přesně. Kusý pak tečoval pokus od Nedbala, ale Žukov byl dobře postavený. Jihlavský brankář byl ostřelovaný z mnoha stran, ale ani Mrňův pokus nebyl přesný. Na druhé straně si zachytal také Soukup, Zadražil střílel z mezikruží. Poté se na něj vrhli Cachnín s Judou, ale ani jeden nevyzrál na Soukupovy zákroky. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Rutar. Domácí se ale do žádné velké šance nedostali, naopak i na jejich straně přišlo vyloučení. V 17. minutě byl u puku Skořepa, který střílel z otočky. Poté na druhé straně mířil na brankáře Nedbal, ale Žukov jen puk vyrazil před sebe, kde čekal Linhart. Ten ale kotouč do sítě neuklidil. Machač pak mohl skórovat, ale netrefil prázdnou branku, bohužel pouze tyčku. Ještě v poslední minutě první třetiny byl vyloučen Kusý, hosté následně také trefili tyč.

Soukup byl připravený zasáhnout proti střele Harkabuse. Ve 24. minutě byl pak vyloučen Rutar a konečně se povedlo Vrchlabí kombinovat v útočném pásmu a vstřelit gól. V čase 24:44 byl připravený u branky Filip KOFFER, který puk dostal za brankáře Žukova. Puk na brankáře poslal Linhart. Ve 26. minutě byl v šanci Pochobradský, na druhé straně se blýskl Soukup svým zákrokem. Urban ve 28. minutě vyzkoušel pozornost Žukova. Soukup se pak roztáhl v brankovišti a zabránil Semanovi v brance. Urban byl ve velké šanci, ale trefil pouze brankáře. Také Rohlík vyzkoušel Žukova, puk skončil u něj v náručí. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Zadražil. Rohlík dostal skvělou přihrávku, ale Žukov se stihl v brance posunout. Tentokrát se Vrchlabí přesilová hra nepovedla. Ve 37. minutě se před Soukupa dostal Čachotský. Poté dobře fungovala vrchlabská obrana, do konce třetiny už ani jeden tým nebyl ve vyložené šanci.

Začátek třetí třetiny byl ve znamení ofsajdů, ani jeden tým se nedokázal dostat do kombinace a vytvořit tlak. V čase 45:02 se ale trefil Matěj ZADRAŽIL, který jen puk tečoval do Soukupovy branky. Našel tak mezeru mezi jeho betony. Hrálo se tak od začátku, ale domácí nepolevovali. Rohlík přestřelil branku, do akce se pak dostali hosté. Illéš se dostal před vrchlabské obránce, ale Soukupa nepřekonal. O chvíli později byl znovu Soukup úspěšný proti střele Zadražila. V 52. minutě trefil Chalupa Bilčíka do hlavy, ale jihlavský hráč nakonec odjel na střídačku. V čase 52:23 se Jihlava dostala do vedení díky Danielu KOWALCZYKOVI. V 55. minutě byl u puku Urban, který si se skákavým pukem neporadil. V čase 56:27 už ale bylo vyrovnáno. Trefil se Ivan LYTVYNOV, který si před Žukova dobře najel. Poté už ani jeden tým branku nevstřelil a zápas dospěl do prodloužení. V něm se hned po 15 vteřinách hry prosadil jihlavský Matěj ZADRAŽIL, který tak rozhodl o dvou bodech pro svůj tým.