HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 4:0

I v odvetném zápase zvítězilo Vrchlabí

18.08.2020
V pořadí třetí přípravu absolvoval vrchlabský tým, poprvé se ale představil před domácími fanoušky. V zápase opět nepadla žádná branka do vrchlabské sítě, naopak HC Stadion se prosadil celkem čtyřikrát, tři branky padly v poslední třetině.
přát., úterý 18.8.2020, 18:00
4:0
HC Benátky
Štěpánek (Soukup) – Linhart, Faltys, Oliva, Niko, Voženílek, Moník J., Blažej – Heřman (C), Chrtek, Nouza – Machač, Kratochvíl, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Šlaicher R.
Hrstka (Žajdlík) – Bohm, Kolmann (C), Kunst, Štibinger, Aubrecht, Kovář – Špaček (A), Jansa, Dlouhý, Jiruš, Čedrle, Pabiška (A), Cikhart, Strnad, Žemba, Šeliga, Šafařovský, Kotyza
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:0  Branky a nahrávky: 10. Linhart (Heřman, Chrtek), 42. Kratochvíl (Matýs), 47. Heřman (Nouza), 55. Machač (Oliva). Rozhodčí: Veinfurter, Šmika – Všetečka, Řezníček. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 386. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0.

Začátek utkání přinesl domácímu týmu vyloučení. Benátky se sice usadily v útočném pásmu, ale nepřesné přihrávky je připravily o puk. Další vyloučení přišlo ve 3. minutě na hostující straně. Niko se pokusil o střelu, trefil ale pouze betony Hrstky. V 6. minutě byl vyloučen další benátecký hráč. Hosté se osvobodili, Šeliga dokonce ujel sám na Štěpánka. Nouza poté střílel z mezikruží, ale jeho pokus šel mimo branku. Hrstka poté vychytal Nika. V čase 9:01 otevřel skóre utkání Tomáš LINHART , který střílel od modré čáry. V 11. minutě ujel na Hrstku Nouza, brankář ale sklapl betony včas. Štěpánek se poté musel v brance otáčet, Špaček se ani nadvakrát neprosadil. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Mrňa. Přesilová hra se Benátkám nedařila, k ničemu se nedostaly. Jiruš zakončoval, ale neměl puk správně na holi. Hrstka musel zlikvidovat nahození od Olivy. V 17. minutě byl vyloučen hostující Jiruš. Domácí se usadili v útočném pásmu a poslali na gólmana několik střel. Gól však nepadl.

Druhá část mohla začít brankou. Hostující Špaček nadělal Štěpánkovi velké problémy. Ve 23. minutě pálil na branku Hozák. Poté si šel na trestnou lavici odpočinout Jansa. Síly na ledě se srovnaly o minutu později, kdy byl vyloučen domácí Hozák. Voženílek nepustil ke střele útočníka Benátek. Prázdnou branku netrefil Kotyza. Štěpánek si poradil se střelou Pabišky. Kratochvíl tečoval puk těsně vedle branky. Nepřesnosti byly viděny na obou stranách. V polovině utkání byl vyloučen Linhart. Kolmannův pokus skončil na gólmanově vyrážečce. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Hrstka, jehož trest odpykal Kotyza. Také domácím se přesilovka nedařila. Mrňův pokus Hrstka vychytal. Další vyloučení na hostující straně přišlo ve 38. minutě. Ani tentokrát HC Stadion neskóroval.

Třetí třetina byla nejbohatší na vstřelené góly. Štěpánek ramenem vyrazil středu Bohma. V čase 41:37 navýšil náskok domácích Matouš KRATOCHVÍL, který zakončoval do prázdné branky. Následovalo vyloučení hostujícího hráče. Nouza se pokusil dostat puk do branky. Hrstka se v brance rozhodně nenudil. Ve 45. minutě byl vyloučen Kratochvíl a také hosté dostali možnost přesilové hry. Domácí ale nic nedovolili a po naskočení vyloučeného hráče na led se prosadil v čase 46:13 Martin HEŘMAN a bylo to již 3:0. Hosté si vzali oddechový čas a vymýšleli strategii. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Oliva. Štěpánek vyrazil nejprve střelu Špačka, poté si poradil s Pabiškou. Pokus Kratochvíla chytil Hrstka do náručí. Na hostujícího gólmana nevyzrál ani jeden z trojice Mrňa - Chrtek - Hozák. V 51. minutě byl vyloučen vrchlabský Nouza. Hra se vyrovnala vyloučením Pabišky, o chvíli později už byl HC Stadion v plném počtu. Heřman střílel z levého kruhu, ale jen vyprášil betony Hrstky. V čase 54:51 se do benátecké branky trefil Michal MACHAČ. Snížit mohl Čedrle, ale Štěpánek si branku hlídal. V 58. minutě Niko probruslil celé kluziště, ale Hrstku nepřekonal. Domácí se na konci ještě snažili o pátou branku, nakonec ale vyhráli 4:0.

Benátský trenér Valdemar Jiruš:
V první třetině dal soupeř, trošičku, šťastný gól. My jsme zase měli výborný vstup do té druhé třetiny. Myslím si, že jsme byli ve druhé třetině lepším týmem, ale nepodařilo se nám skórovat. V poslední třetině, kdy jsme nabádali tým k zodpovědné hře, si náš malý tým vybral svou slabou chvilku a v podstatě jsme soupeři ty 3 góly darovali. Samozřejmě nás prohra mrzí, po druhé jsme prohráli s Vrchlabím, po druhé jsme mu nevstřelili žádnou branku, je to k zamyšlení… Soupeři gratulujeme.

Vrchlabský trenér Václav Baďouček:
K utkání jsme nastupovali z plného tréninkového zatížení a za účelem většího vytížení hráčů pouze se třemi formacemi.Zvláště ve druhé třetině to na hráčích bylo znát,měli jsme špatný pohyb a ve hře bylo mnoho nepřesností. Ve třetí části hry se náš výkon zlepšil a po zásluze jsme vstřelili tři branky.