HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Šumperk 2:4

I druhý zápas se Šumperkem skončil prohrou Vrchlabí

29.08.2019
Druhý přátelský zápas před domácím publikem a znovu prohra. Tentokrát se HC Stadion ukázal na svém ledě proti Drakům ze Šumperka, kterým chtěl oplatit vysokou prohru na jejich hřišti. Proti tomuto soupeři se ale vrchlabským hráčům nedaří. Ačkoliv dokázali ve třetí třetině vyrovnat, Draci zabrali a nakonec brali vítězství 4:2.
přát., čtvrtek 29.8.2019, 18:00
2:4
Šumperk
Soukup (Abrahám) – Bendík (A), Vašíček (A), Vágner, Moník J., Kynčl, Jirků (C), Havránek – Hozák, Kastner, Chalupa, Hašek, Matějček, Mrňa, Urban P., Bednář, Moník F., Šlaicher T., Šlaicher R.
Wanecki (Venouš) – Plhal, Drtil, Kabelka, Haloda, Řezáč (A), Sedlák (C), Habrman – Milfait (A), Pokorný, Jaroš, Scheuter, Vachutka, Čejka, Urban M., Műller, Šíp, Blecha, Spratek, Krejčiřík
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:2  Branky a nahrávky: 41. Bednář (Urban P.), 44. Jirků (Šlaicher T., Havránek) – 9. Milfait (Sedlák, Vachutka), 37. Milfait (Vachutka), 52. Kabelka (Drtil, Vachutka), 60. Drtil. Rozhodčí: Šmika – Bednář, Maštalíř. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 340. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4.

Hosté se chopili puku, ale Soukupa neohrozili. Ve druhé minutě byl vyloučen domácí Moník. Draci se sice dostali ke kotouči, ale Milfaitova střela byla vyražena do rohu. Blecha jen prověřil betony Soukupa. V 5. minutě byl vyloučen hostující Čejka. HC Stadion se dostal do útočného pásma, ale ani Bednář ani Moník na brankáře nevyzráli. V sedmé minutě mohlo Vrchlabí skórovat, ale Chalupovi nesedla střela a následná dorážka také nepadla do branky. O minutu později byl vyloučen domácí Mrňa. Sedlák se dvakrát dostal ke střele. Netrvalo dlouho a Draci si zahráli dvojnásobnou přesilovou hru po vyloučení vrchlabského Chalupy. Tu se podařilo Šumperku využít a v čase 8:43 vstřelil první branku zápasu Jan MILFAIT. Následovalo vyloučení na hostující straně. Ve vlastním oslabení se do akce dostal Milfait, ale proti Soukupovi neuspěl. Wanecki ve 13. minutě zasahoval proti pokusu Matějčka. Na druhé straně si Kastner najel na levý kruh, ale nepovedlo se mu zakončení. Následně byl vyloučen Kabelka ze Šumperka. Hosté se ale dobře bránili a většina puků skončila u Soukupa. V 17. minutě minul branku Jakub Moník. Poté přišlo další vyloučení, tentokrát za podražení. Poslední dvě minuty přinesly současné vyloučení dvou vrchlabských hráčů, ale do konce první části gól nepadl.

Na začátku druhé třetiny se hosté dostali k puku. Ve 22. minutě ujeli Urban s Chalupou dva na jednoho, ale Wanecki byl připraven. Před Soukupem se ocitlo několik hostující hráčů, ale ani jeden nedostal puk za jeho záda. Ve 24. minutě byl vyloučen domácí Vašíček. Tentokrát přesilovku Draci nevyužili, naopak se do šance dostali domácí – Mrňa chtěl překvapit brankáře, ten se ale roztáhl na brankové čáře. Stejný hráč minul branku ve 27. minutě. Současně vyloučení byli ve 29. minutě Kastner a Spratek po menší šarvátce. Pokorný se dvakrát pokusil Soukupa překonat. Na druhé straně Vašíčkova střela byla zblokována do sítě, a Bednář svůj pokus poslal mimo branku. Ve 36. minutě se Bednář trefil pouze do náruče Waneckiho. V čase 36:45 vedli Draci již o dvě branky. Znovu byl na správném místě Jan MILFAIT, který dostal přesnou přihrávku. Hozák mohl tečovat puk do šumperské branky, ale nepodařilo se mu to.

Náladu si Vrchlabí spravilo na začátku třetí periody, kdy se v čase 40:28 trefil Jaroslav BEDNÁŘ. Hned další střela mohla znamenat vyrovnání, ale Chalupa minul branku. V čase 43:11 srovnal na 2:2 Tomáš JIRKŮ. Ve 46. minutě byl vyloučen vrchlabský Vašíček a tuto výhodu málem využil Haloda, který trefil pouze tyč. Mrňa poté ujel sám na Waneckiho, ale zastavil ho rozhodčí, který pískal hru vysokou holí. Bendík střílel od modré, ale nebyl přesný. V 50. minutě byl vyloučen autor dvou šumperských branek Milfait. Stadionu se ale nedařilo usadit se v útočném pásmu. Nakonec Wanecki musel zasahovat proti Chalupovi. Ale Draci udeřili v oslabení. V čase 51:01 se trefil Daniel KABELKA po přečíslení tři na jednoho. Havránek ani Kastner svými pokusy neohrozili šumperskou branku. V 55. minutě domácí špatně rozehrálli, ale Milfait trefil pouze Soukupovu náruč. Další střelu si musel vrchlabský gólman pohlídat od Drtila. Tři minuty před koncem třetí třetiny si vzali hosté oddechový čas. Následně ujel Bednář s Urbanem, který ale nepřehodil puk přes beton brankáře. Moníkova střela skončila na tyči. V 59. předvedl Soukup skvělý zákrok proti Spratkovi. Následovalo vyloučení na hostující straně, toho mohli domácí využít, navíc šli na ledovou plochu v šesti hráčích. Nechat prázdnou branku se ale nevyplatilo a vítězství Draků pečetil v čase 59:52 Tomáš DRTIL.