HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Frýdek-Místek 4:3sn

HC Stadion zvítězil v nájezdech, ale sezona pro něj skončila

02.03.2022
Zajímavý duel na vrchlabském stadionu, který skončil výhrou pro domácí tým, ale bohužel dva body nestačí k tomu, aby Vrchlabí postoupilo do další fáze soutěže. Velmi vyrovnaný zápas nakonec vyhrál HC Stadion, ale až v samostatných nájezdech.
51.kolo, středa 2.3.2022, 18:00
4:3sn
Frýdek-Místek
J. Soukup (s.n. O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), T. Urban – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, T. Zeman – Matýs, D. Chalupa, Kusý.
Baroš (Švančara) – M. Zbořil, J. Michálek, D. Krenželok, Teper, Ogurcov, Matyáš, Ciura, Korím – O. Šedivý (A), David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov (C), Peterek, Martynek (A) – M. Hrubec, Ján Blaško.
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 3. T. Kynčl (Koffer, T. Urban), 40. Mrňa (Matýs, Kajínek), 58. T. Kaut (Nedbal, Linhart), rozh. náj. T. Zeman – 32. Martynek (Peterek, Ogurcov), 44. Šlahař (David Bartoš, O. Šedivý), 49. Christov (Peterek, Martynek). Rozhodčí: Hucl, Micka – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1196. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Úvodní buly vyhráli domácí. Usadili se v útočném pásmu a Baroš musel několikrát zasáhnout. Peterek si ve třetí minutě vyjel do levého kruhu a zakončil, ale nakonec puk skončil v ochranné síti. V čase 2:38 otevřel skóre domácí Tomáš KYNČL. O chvíli později byl faulován Šedivý, ale rozhodčí to neviděli. V 5. minutě mohl navýšit Koffer, Baroš měl štěstí, že puk vyrazil. V 9. minutě viděli diváci několik zajímavých akcí. Nejdříve nahazoval Christov, Soukup puk vypíchl. Na druhé straně mířil Tomáš Urban dopředu, kde hledal spoluhráče, ale kotouč skončil na holi obránce. Poté domácí vstřelili gól, ale bylo to jasně už po odpískání. Ve 12. minutě Soukup neudržel puk v náruči po střele Ogurcova, naštěstí před ním nikdo nebyl k dorážce. Blaško ještě střílel z levého kruhu. Ve 14. minutě přišlo první vyloučení, a to na straně Frýdku. Chrtek byl ve velké šanci, ale puk za brankovou čárou neskončil. Teper se pak dostal do šance, Soukup společně s obránci ale zasáhl. Christov znovu v akci, a to dokonce dvakrát. Oba pokusy Soukup pokryl. Kusý pak na druhé straně vyzkoušel pozornost Baroše.

Patrik Urban se dostal k puku a chtěl přihrávat Mrňovi, ale nebyl úspěšný. Poté byl Mrňa vyloučen za podrážení. Bohužel ani hostům se přesilová hra nedařila. Ve 25. minutě předvedl Baroš parádní zákrok proti Mrňovi. Ani dorážka od Patrika Urbana neskončila v brance. Následovalo vyloučení, tentokrát na hostující straně. Kusý jen nahazoval před branku, kde číhal Mrňa, ale puk skončil mimo. Ve 26. minutě byl čárový rozhodčí trefen do ruky, a musel z ledu odejít. Hosté už byli v plném počtu, když se do šance dostal Chrtek. Poté domácí ujeli tři na dva hráče, HC Stadion ale šanci promarnil. Ve 29. minutě zůstal na ledě ležet jeden z hostů, na trestnou lavici šel Koffer a hostující hráče museli odvézt na nosítkách. Ve 32. minutě si s pukem vyjel Patrik Urban, ale trefil jen Barošovu náruč. V čase 31:43 už bylo vyrovnáno díky Rostislavu MARTYNKOVI, který měl před sebou prázdnou branku. Ve 34. minutě byl vyloučen hostující Christov. Ani tato přesilovka se HC Stadionu nepovedla, ale vynahradil to gólem v čase 39:55, kdy se trefil Pavel MRŇA, který kotouč dostal za Baroše.

Hned v úvodu třetí části se do šance dostal Ogurcov, ale přestřelil. V čase 43:59 bylo znovu vyrovnáno, tentokrát zásluhou hostujícího Jakuba ŠLAHAŘE, který potrestal Kofferovo nepřesné vyhození puku. Ve 45. minutě byl vyloučen Teper za Frýdek-Místek, ani teď se ale k mnoha akcím Vrchlabí nedostalo. A v čase 48:12 si vzal na svou stranu vedení. Vít CHRISTOV se po několika pokusech konečně dočkal gólu, když byl jako první u puku u Soukupovy branky. Soukup byl pak bystrý proti pokusu Lyszczarczyka, který střílel hned z buly. V 51. minutě se o gól snažil Pochobradský se Zemanem, ale ani jeden nepochodil. O chvíli později si domácí vzali oddechový čas, Soukup pak zůstal na střídačce a Vrchlabí se pokusilo o vyrovnávací branku. Komorski naštěstí prázdnou svatyni Vrchlabí netrefil, a v čase 57:09 se opravdu povedlo HC Stadionu vyrovnat zásluhou Tomáše KAUTA, který měl před sebou prázdnou klec. I tak se domácí snažili vstřelit ještě gól, který by je posunul do předkola play-off. Matýse ale Baroš vychytal a poslední střela šla nad jeho rameno. Zápas dospěl do prodloužení.

Šlahař střílel, ale v jasné šanci ho Soukup vychytal. Poté byl vyloučen hostující Lyszczarczyk, ale domácí toho nevyužili. Soukup pak zachránil svůj tým chvilku před sirénou. Rozhodnout tak musely nájezdy. Na ty se do branky za HC Stadion postavil Oliver Štěpánek. V první sérii se trefil pouze Martynek, v té druhé vyrovnal skóre Tomáš Urban. Třetí přinesla branky na obou stranách. Naopak v té další se netrefil ani jeden z hráčů., stejně jako v páté. Matýs se pokusil převzít vedení, ale proti Barošovi neuspěl, stejně jako Šedivý proti Štěpánkovi. Rozhodla až sedmá série, ve které se trefil Tomáš ZEMAN a pomohl Vrchlabí k vítězství. Bohužel ale byly dva body pro postup do dalších bojů málo a pro HC Stadion tak letošní sezona skončila už v základní části.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Utkání se mi hodnotí velmi těžko. Hrozně jsme si přáli vyhrát za tři body a dostat se do play-off, bohužel se nám to nepodařilo. První dvě třetiny jsme odehráli velmi dobře, byli jsme organizovaní a jenom škoda, že jsme neproměnili více šancí. Bohužel ve třetí třetině jsme inkasovali po hrubé chybě v defenzívě druhý gól, který s námi otřásl a inkasovali jsme i potřetí. Jsem ale rád, že jsme nesložili zbraně, v powerplay jsme srovnali stav a ještě jsme byli velmi blízko čtvrtému gólu, který by znamenal kýžený postup. Mrzí nás to hrozně moc, ale musím všem hráčům poděkovat za bojovnost a týmový výkon. Bude potřeba celou sezónu zanalyzovat, vyhodnotit ji bez emocí a z chyb se do dalších sezón poučit.