HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 2:5

HC Stadion veze z Řisut tři body

28.10.2023
Zajímavé utkání přineslo 11. kolo, ve kterém se HC Stadion postavil proti Řisutům. První třetina dopadla nerozhodně, stejně jako druhá. Do třetí části tak oba soupeři vstupovali se skóre 2:2. Vrchlabí se dokázalo hned třikrát prosadit, zatímto domácí neudeřili ani jednou.
11.kolo, sobota 28.10.2023, 18:00
HC Řisuty
2:5
HC Stadion Vrchlabí
Zeithaml (Pánek) – Řepka, Zich, Janda, Malovický, Jakubec, Strnad – Janeček, K. Pejchal, Bílek (C) – Hajný, Mulač, Čech – Výrut, Pulda, Okegawa. Trenér: Pavel Křepelka
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Kynčl, Boukal, Perička – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Kerekanič, P. Urban (C), Moník – Jirků, Kozák, Cerman – Krsek, Šlaicher, D. Chalupa. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:3  Branky a nahrávky: 1. Bílek (Janeček, K. Pejchal), 34. Bílek (Čech, Janeček) – 13. Krsek, 27. Krsek (D. Chalupa), 51. Chrtek, 56. T. Bláha (P. Urban), 59. Moník (Kynčl, P. Urban). Rozhodčí: Valda – Gabriel, Herles. Vyloučení: 5:4, navíc Pejchal (RIS) 5 min - Kynčl (VRC) 5 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.

Takový úvod vrchlabští hráči určitě nečekali. Hned po 26 vteřinách se totiž prosadil domácí Vítězslav BÍLEK, který střílel z mezikruží. Tímto gólem Řisuty zaskočily soupeře, a dál se snažili držet puk na holích. Hladík střílel v 7. minutě, ale Zeithaml byl pozorný. Po chvíli byli současně vyloučeni Janeček a Abraham. Následně střílel Sýkora, a hosté se pak usadili v útočném pásmu. Jejich snaha byla zúročena v čase 12:10, kdy vyrovnal skóre Filip KRSEK, který překonal řisutského brankáře. Ve 14. minutě se k puku dostal Strnad, ale Vacka nepřekonal, ačkoliv mířil skvěle. Poté byl vyloučen vrchlabský Kerekanič, ale domácím se přesilová hra příliš nedařila. Naopak se HC Stadionu podařilo dostat do přečíslení, ale střela mířila vedle. Bílek přihrával na modrou čáru, ale Vacek si s pukem poradil. V 19. minutě byl vyloučen domácí Strnad, Kynčlův pokus ale skončil pouze u brankáře.

Zich mířil přímo na Vacka, ale puk k němu nedoplachtil, na druhou stranu tak mířil Cerman. Ten byl ale v útočném pásmu dříve než puk a tak se znovu rozehrávalo. Ve 23. minutě měl domácí gólman velké štěstí, protože Urban si puk nahodil do brankoviště a Zeithaml měl co dělat, aby si ho nesrazil do branky. Akce pokračovaly na obou stranách, ale nakonec byli úspěšnější vrchlabští. V čase 26:27 se znovu prosadil Filip KRSEK. Ve 29. minutě byli vyloučeni Pejchal a Kynčl, oba dostali pět minut za bitku. Bohužel diváci neviděli mnoho akcí, Kozák domácí branku přestřelil, na druhé straně se nedařilo ani Řisutům. Hráči ale nakonec dokázali vyrovnat, v čase 33:38 vstřelil gól do prázdné branky Vítězslav BÍLEK. Ve 36. minutě byl vyloučen vrchlabský Kozák, a Bílek o chvíli později málem slavil hattrick. Puk ale skončil na tyči. Hosté již byli v plném počtu, když byl vyloučen domácí Janda. Přesilovou hru tak mohl využít HC Stadion. Kynčl vystřelil, ale puk se odrazil do pravého kruhu. Sýkora na konci třetiny ještě vyvezl puk do útočného pásma, Zeithaml zasáhl lapačkou.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen hostující Boukal. Hosté se ale dobře bránili. Ve 46. minutě se před domácím gólmanem objevil Kastner, ale nepochodil. O chvíli později měl šanci Abraham, ale puk skončil mimo branku. Poté byl vyloučen domácí Malovický. Urban střílel v 50. minutě, ale pokus byl neúspěšný, stejně jako jeho další. Kynčl se napřáhnul od modré čáry, ale zazvonila pouze tyčka. V čase 50:39 se snaha vyplatila. Do vedení 3:2 dostal svůj tým Ondřej CHRTEK, k němuž se odrazil puk. V 53. minutě byl vyloučen domácí kapitán Bílek. Hosté ale přesilovou hru nevyužili, Bláha mířil vedle, na druhou stranu se řítil Bílek, ale nenašel spoluhráče. V čase 55:41 přidal čtvrtou branku hostů Tomáš BLÁHA, který dostal přihrávku od Urbana. V 57. minutě dostal příležitost Čech, ale Vacek vytáhl pravý beton. O chvilku později Řisuty riskly hru bez brankáře, která se jim ale nevyplatila. V čase 58:11 si k puku dobruslil Filip MONÍK a neměl problém ho dostat do prázdné branky. HC Stadion si tak z ledu soupeře odvezl tři body.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
V Řisutech nás čekalo velmi těžké utkání, ač se to tak nemuselo na první pohled zdát. Dostali jsme hned v prvním střídání gól a to soupeře nakoplo. Nicméně jsme se z toho brzo oklepali a v utkání jsme byli lepším týmem. Ve třetí třetině jsme díky aktivitě a týmovému pojetí dokázali strhnout vítězství na naši stranu. Velká pochvala do kabiny za bojovnost a odhodlání.