HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 2:4

HC Stadion postupuje do finále!

19.03.2019
HC Stadion na kolínském ledě dokonal postup do finále skupiny Sever-Střed. Po výhře 4:2 a vítězství v celé sérii 3:1 si zajistil postup a jeho soupeřem bude tým ze Sokolova. V Kolíně dokázal otočit stav utkání a vstřelit Kozlům čtyři branky.
SF4, úterý 19.3.2019, 18:07
Kolín
2:4
Sejpal (Martínek) – Havelka, Pýcha, Bezděk, Sladký, Březina, Hanzl, Barták – Procháza Michal, Kozák, Zumr "A", Němec, Malý "C", Martínek Robin, Kadlec Antonín, Pešek, Netušil, Šafránek "A", Pilný
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček "A", Bendík "A", Voženílek, Jirků "C" - Matějček, Půlpán Tomáš, Pšurný, Hozák, Půlpán Aleš, Berger, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Moník
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 11. Malý (Zumr), 40. Malý (Hanzl, Bezděk) – 18. Berger (Matějček, Bláha), 22. Berger (Matějček, Bláha), 59. Berger (Půlpán Aleš), 60. Pilař (Jirků). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4.

Stadion vyhrál úvodní buly. Havránek potom střílel z brejku, ale na Sejpala nevyzrál. Na Soukupa jel ve 3. minutě Němec, ale nevyzrál na něj. Soukup si poté zapsal skvělý zákrok proti Jankovskému. V 6. minutě byl vyloučen vrchlabský Kastner. Kozlové se ale nemohli usadit v útočné třetiny a přesilovka byla brzy pryč. Hostující obrana poté zasahovala proti Jankovskému s Hanzlem. V 10. minutě byl vyloučen vrchlabský Muška. A Kozlové tuto přesilovku využili. V čase 10:27 střílel Josef MALÝ, který dostal puk přímo na hůl a neměl problém ho zasunout do branky. Ve 14. minutě mířil Procházka na Soukupa, ale ten využil svoje betony. O minutu později byl vyloučen hostující Vašíček. Domácí sice v útočném pásmu kombinovali, ale nevymysleli nic, co by ohrozilo Soukupovu branku. V 18. minutě přestřelil Šafránek. V čase 17:39 už bylo vyrovnáno zásluhou Jana BERGERA, který využil chybu domácích. Na konci třetiny ještě střílel Pilař, ale Sejpal si svatyni pohlídal.

A skvěle začali druhou část hosté. V čase 21:06 si Vrchlabí převzalo vedení, když se do rychlého útoku dostala trojice hráčů. Autorem branky byl Jan BERGER, který si tak připsal druhou branku v zápase. Poté byl vyloučen kolínský Malý. Netrvalo ale dlouho a hra na ledě se vyrovnala po vyloučení Havránka. Domácí ale krátkou přesilovku nestihli využít. Ve 29. minutě byl vyloučen kolínský Kozák. Kozlové se ale dobře bránili. Šafránek se dostal do brejku, ale puk mu sklouzl z hokejky. Ve 32. minutě se do střely dostal Chalupa, ale ta se odrazila do Sejpalových betonů. Cinknutí slyšeli fanoušci ve 33. minutě, kdy vrchlabskou tyč trefil Martínek. Poté byl vyloučen domácí Netušil, o minutu později ho následoval vrchlabský Vágner. Ve 37. minutě si hosté vzali oddechový čas. Po nahození Kozáka skončil puk v ochranné síti. Půlpánova střela se nedostala přes Sejpalovy betony. Před koncem druhé třetiny ale srovnal stav utkání Josef MALÝ. V čase 39:19 tak bylo znovu srovnáno a také kolínský hráč si připsal druhou branku v zápase. Ještě mohl skórovat kolínský hráč, ale Vágner obětavě skočil do tvrdé střely .

Kozlové ve třetí třetině vybojovali úvodní buly a hnali se do útoku. Zumr ale střelou z levého kruhu neuspěl. Havránkova střela mířila mezi betony Sejpala, ale ten byl rychlejší. Ve 44. minutě byl vyloučen Němec a hosté dostali možnost přesilové hry. Domácí ale hned puk vyhodili ze svého pásma. Hosté ale kombinovali v útočném pásmu. Ve 48. minutě Sejpal raději přerušil hru. Poté bylo nařízené trestné střílení pro Vrchlabí, které Mrňa neproměnil. Sejpalovu pozornost vyzkoušel Pilař z mezikruží. V 50. minutě střílel Procházka, ale minul. Z hole Bergera vyšla prudká střela, se kterou si Sejpal poradil. V 52. minutě se na Soukupa vrhli Martínek a Procházka. V 53. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban. Kozlové se usadili v útočném pásmu. Pýchova střela ale mířila vysoko. V 55. minutě byl vyloučen kolínský Martínek. Oba týmy již byli v plném počtu, když Soukup chytil střelu Malého. V 57. minutě byl vyloučen Kastner. Hosté ale hned po buly vyhodili k Sejpalovi. V čase 58:01 vstřelil třetí branku v utkání Jan BERGER a poslal svůj tým do vedení 3:2. Navíc branka padla ve vrchlabském oslabení. Minutu před koncem třetí části byl vyloučen Šafránek. A HC Stadion se znovu prosadil. V čase 59:11 vstřelil gól Radek PILAŘ a potvdil tak vrchlabskou výhru a postup do finále.