HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 2:1p

HC Stadion porazil Dvůr až v prodloužení

03.09.2019
K dalšímu přátelskému zápasu nastoupil HC Stadion proti Dvoru Králové. V první třetině diváci neviděli ani jednu branku, v dalších dvou padly pouze dvě, každá do jedné branky. Zápas tedy dospěl do prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí hráči, vítěznou branku vstřelil Dvořák.
přát., úterý 3.9.2019, 18:00
2:1p
Dvůr Králové
Soukup, Holubec – Jirků (C), Moník Jakub, Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Urban, Kastner, Dvořák, Moník Filip, Mrňa, Hozák, Chalupa, Matějček, Hašek, Šlaicher, Jirásek
Čáp, Vlk – Jirásek, Franc, Petira, Horyna, Mocek, Čáslava – Dušek, Havlas (C), Ježek, Valašek, Brokeš (A), Fořt, Hrazdíra, Sedláček (A), Šedivý
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 32. Jirásek (Kynčl), 63. Dvořák – 50. Brokeš (Hrazdíra, Fořt). Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Brož, delegát Samek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 511. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Začátek utkání patřil nepřesným přihrávkám. Ve 3. minutě mohl vystřelit Fořt, ale domácí hráč mu v tom zabránil. Hosté poté chtěli do útočného pásma, ale byl to Stadion, kdo rozehrál útočnou akci. V 5. minutě byl vyloučen Dvořák. Rodos se ale v přesilové hře téměř nedostal ke střele, takže se domácí ubránili. Naopak byl vyloučen hostující Jirásek. Ve vlastním oslabení ujel Valašek, ale Soukup ani nemusel zasahovat. Bendík na modré čáře nepřesně přihrál. Ve 12. minutě byl v šanci Hrazdíra, ale Soukupa nepřekonal. Ve 14. minutě Soukup chvíli nevěděl, kde má puk. Poté byl vyloučen domácí Vašíček a Dvůr dostal další příležitost. Ani tentokrát se jim však nevedlo. Kastner přihrával, ale nenašel žádného spoluhráče. Rodos ještě do konce třetiny stihl vystřelit, stejně jako domácí. Ale Čáp si se střelou poradil.

Druhá třetina přinesla nejdříve střelu ze strany Vrchlabí. Dvůr se k puku nemohl dostat, ale i Dvořákův pokus skončil na dvorském brankáři. Ve 23. minutě trefil Čápa Kynčl. Soukup musel zasahovat proti střele Hrazdíry. Stadion se poté dostal do akce, ale nakonec zasáhli dvorští obránci. Ve 26. minutě se do velké šance dostal Brokeš, ale jeho pokus zlikvidoval Soukup. Vyloučení přišlo ve 28. minutě na vrchlabské straně. I tentokrát se ale HC Stadion ubránil. Mezitím došlo k vystřídání gólmanů na hostující straně. Teč přišla od dvorského hráče přímo před Soukupem, ale za záda puk nepadl. V čase 31:04 otevřel skóre utkání domácí Filip JIRÁSEK. Poté byl vyloučen Havránek. Domácí už byli v plném počtu, když byl vyloučen hostující Dušek. Stadion se usadil v útočném pásmu, ale jeho kombinace nepřišla žádnou střelu. Ve 36. minutě byl vyloučen Mocek a necelou minutu měli vrchlabští k dispozici přesilovku 5 na 3. Toho ale nestihli využít. 38. minuta přinesla vyloučení na domácí straně. Rodos se sice dostal do pásma, ale jeho střela skončila u Soukupa.

Hned na úvod třetí části se dostal Fořt před Soukupa, ale nedosáhl na puk. Petira také nebyl proti vrchlabskému brankáři úspěšný. Ve 43. minutě byl vyloučen domácí Hozák, Rodos se dostal do pásma, navíc byl ještě vylučen Matějček a dostal domácí do nelehké situace. Hosté ale šanci nevyužili. Havránek se dostal k Vlkovi ve 47. minutě, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Poté byl vyloučen domácí Hašek. Rodos znovu velmi aktivní v útočném pásmu, ale Vrchlabí se osvobodilo. V čase 49:57 vyrovnal Tomáš BROKEŠ a hrálo se od nuly. V 53. minutě byl vyloučen Brokeš. Ve vlastním oslabení ale ujel dvorský hráč, který proti Soukupovi neuspěl. Stadionu se nedařilo vystřelit. V 55. minutě byl vyloučen Fořt. Hozák se dlouho odhodlával ke střele, která nakonec byla sražena protihráčem. Poslední minuty třetí třetiny nabídly opatrný hokej, ani jeden z týmu nechtěl chybovat. Domácí se v poslední minutě dostali do velké šance, ale Vlk byl úspěšný a zápas dospěl do prodloužení.

Domácí dlouho měli puk na svých holích, Dvůr se k němu dostal až po více než minutě. Z úhlu proti Soukupovi vystřelil hostující hráč. Nakonec ale branka padla v čase 62:21 do dvorské branky – autorem byl Jaroslav DVOŘÁK, který tak zajistil výhru domácího Stadionu.