HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 2:3sn

HC Stadion doma padl v nájezdech, Letňany postupují

28.03.2023
Čtvrtá bitva mezi HC Stadionem Vrchlabí a Letňany skončila vítězně pro hosty. Bohužel na domácím ledě Vrchlabí nedokázalo zopakovat úspěch z pátečního duelu. V posledních vteřinách třetí části sice domácí vyrovnali, ale prodloužení nerozhodlo. Osudným se staly nájezdy. V nich se v pěti sériích prosadil pouze letňanský Arnošt a zajistil tak svému týmu postup.
ČF4, úterý 28.3.2023, 18:00
2:3sn
HC Letňany
Vacek (Krinwald) – Pelda, Kozák, Duran, P. Fiala, J. Kynčl, Bendík (A), Perička – Bláha (A), Moník, Cerman, D. Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Horáček, Chrtek, Šlaicher, Urban (C)
Brázdil (Kopřiva) – L. Chalupa, Čížek, T. Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Švec, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Kastner (A), Pejchal, Lazubík, Hrala, Uhlík, Hozák (C), Turek, Arnošt (A)
Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 36. Urban (Kozák, Vacek), 60. Urban (Chrtek, Hlaváč) – 4. Kellerstein (Pejchal), 12. L. Chalupa (Pejchal, Kellerstein), rozh. náj. Arnošt Rozhodčí: Jílek, Šperl – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1213. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3.

Čtvrté vzájemné utkání přineslo hned na začátku spoustu zajímavých akcí. Ve druhé minutě se do zakončení dostal Arnošt, ale Vacek byl připravený. Na co už nestačil, byla ráda od Adama KELLERSTEINA, který si dobře najel a brankáře Vrchlabí překonal v čase 3:21. V 7. minutě byl pak vyloučen hostující Labuzík, ale HC Stadion výhodu nevyužil. Kozák pak střílel jen do lapačky Brázdila. V 11. minutě si na Vacka najel Uhlík, ale puk šel nad branku. O chvíli později na druhé straně zasahoval Brázdil, kterého prověřil Šlaicher. V čase 11:57 se Letci radovali podruhé. Lukáš CHALUPA mířil do horního rohu branky, kde našel skulinku. V 15. minutě mohl skórovat domácí Moník, ale minul. Další šance přišla od Chalupa, kterému nahrával Urban, ale Brázdil byl připravený. Perička od modré čáry trefil pouze tyč Vackovy branky. Na druhou stranu pak prchal Šlaicher, ale Brázdil žádnou změnu stavu nedovolil. Další tyč fanoušci viděli z hole Kropáčka. Další gól už v první třetině nepadl.

Druhá část začala vyloučením domácího Hlaváče, naštěstí pro Vrchlabí ale Letci branku nevstřelili. Ve 27. minutě vyrazil Vacek pokus od Fialy, na druhé straně k Brázdilovi spěchal Krsek, gólman ale podržel svůj tým. Ve 29. minutě byl vyloučen domácí Tatar, nicméně se Letňany k ničemu velkému nedostaly. Poté si šel na trestnou sednout hostující Labuzík, Chrtek ve 44. minutě trefil pouze tyč. Krátkou přesilovku 5 na 3 pro Vrchlabí „zajistil” hostující Hrala, a tentokrát už se HC Stadion prosadil. Konkrétně to byl v čase 35:11 Patrik URBAN, který Brázdila překonal trefou pod horní tyč. Ve 39. minutě byl vyloučen hostující Turek, následovala menší bitka, po které byli současně vyloučeni dva hráči na obou stranách. Hlaváč to pak ještě zkoušel na Brázdila, který byl připravený zasáhnout.

Hosté již byli v plném počtu na ledě, když se před Vacka dostal Turek. Jeho pokus byl vyražen do rohu. Následovala další šance hostů, kterou gólman Vrchlabí zlikvidoval. Měl ale velké štěstí, protože Kellerstein mířil do prázdné branky. Ve 45. minutě byl podle všeho Chrtek faulovaný, ale rozhodčí nevylučoval. Také Bendík nebyl spokojený s rozsudkem sudích poté, co dostal hokejkou do obličeje. V 50. minutě nahazoval puk před Vacka Hrala, ale za brankářova záda ho nedostal. Brázdil v 52. minutě nemusel zasahovat, protože kotouče letěl mimo branku. Problémy měl chvíli poté, kdy vyrazil puk nad sebe po nahození svého spoluhráče. Touš naštěstí skončil v rohu kluziště. V 57. minutě už začalo jít do tuhého. Hlaváč nahazoval od modré, proti Urbanovi Brázdil zasáhl. Poté si domácí vzali oddechový čas, aby zkusili hru bez brankáře. Vyrovnáno mohlo být v 58. minutě, ale Hlaváč tečoval puk jen do betonů brankáře. Další nahození Tatar netečoval správným směrem, o chvíli později nahazoval před branku Chrtek. HC Stadion se však vyrovnávací branky dočkal v čase 59:47, kdy se trefil Patrik URBAN. Radost domácích hráčů i fanoušků neznala mezí. Vteřinu před sirénou ještě střílel Kellerstein, který jel sám na Vackam, gólman byl připravený.

Prodloužení začalo dobrou akcí Letců. Kropáček si najel před Vacka, ale ten ho vychytal. V 64. minutě byl vyloučen hostující Wojnar, Letci se dobře bránili a domácí k ničemu velkému nepustili. Krsek pak sám ujel na Brázdila, trefil ale pouze jeho. V 73. minutě byl před brankou volný Šlaicher, ke kterému se dostal puk, ale trefil zase jen gólmana Letňan. Kropáček nemohl zkrotit puk, který poskakoval po ledě, gól z toho nakonec nebyl. Skákavý puk pak raději Vacek ukryl, aby na něj Hrala nedosáhl. Ani prodloužení tak nerozhodlo o vítězi a postupujícím do dalších bojů.

První sérii nájezdů odstartovali hosté, ale Uhlík si na Vacka nepřišel. Ani na druhé straně nepřišel úspěch, Hlaváč trefil jen lapačku Brázdila. Ve druhé nebyl úspěšný Havelka ani domácí Bláha. Ve třetí sérii se za Letce prosadil Dominik ARNOŠT, Urban skóre nevyrovnal. Branka nepadla ani ve čtvrté sérii, stejně dopadla i pátá. O postupu tak rozhodl jediný gól v nájezdech, který Letce posunul do semifinále play-off.