HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 5:1

HC Stadion bere tři body proti Mostu

23.10.2024
Další domácí zápas skončil pro Vrchlabí vítězně tentokrát proti MOSTECKÝM LVŮM. Po první třetině to bylo o dvě branky, v prostřední části přidal HC Stadion ještě jeden. Most překonal domácího brankáře pouze jednou, krkonošský celek přidal ve třetí třetině ještě dvě branky a připsal si tak do tabulky další tři body.
10.kolo, středa 23.10.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
5:1
MOSTEČTÍ LVI
Červinka (51.–53. J. Tichý) – Bendík (C), J. Kynčl, Hladík, Fiala, Gurjevskij, Kerekanič, Srnský, Mach – Moník, Chrtek, D. Chalupa – Poul, Berger, Š. Turek – Jirků, Kozák, Bláha (A) – Šlaicher, Tatar, Krsek. Trenér: Ondřej Poul
Chmel (Kubík) – Váchal (A), Popela, Horáček, Vojíř, Šoustek, Poizl – Starý, L. Kučera, Berčík (C) – Jajlov, Ščislák, V. Král – J. Svoboda, Bár, Gutsu – Zajíček, J. Veselý, Kusak. Trenér: Vladimír Růžička
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 5. Tatar (Jirků, Bláha), 13. Berger (Poul, Š. Turek), 38. D. Chalupa (Srnský), 51. Bláha (Kozák), 53. Poul (Gurjevskij, Kerekanič) – 48. J. Svoboda (V. Král, Šoustek). Rozhodčí: Veinfurter – Hlinka, Motl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 707. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Hned po 19 vteřinách už mohlo být skóre otevřené. Domácí sice vstřelili branku, ale bylo to vysokou holí, takže ji rozhodčí neuznal. Ve 3. minutě Chalupa trefil pouze tyčku. HC Stadion se tak radoval až v čase 4:21, kdy se trefil Jakub TATAR, Chmel tento pokus nevychytal. V 6. minutě nahazoval před branku Kynčl, Šlaicher měl skvělou příležitost, ale minul. Poté byl vyloučen mostecký Jajlov. Chrtek si našel Chalupu, ale obrovskou šanci neproměnil. V 10. minutě se před Červinku dostal Svoboda, ale brankář vytáhl lapačku. O chvíli později na druhé straně vychytal Chmel Jirků. Druhou branku domácí přidali v čase 12:15, tentokrát byl úspěšným střelcem Jan BERGER. V 16. minutě mohl snížit Berčí, ale Červinka se dobře přesunul a puk schoval u sebe. Další šance přišla v 18. minutě, Poul si s pukem najel do pásma Mostu, ale Chmel puk vyrazil do rohu. Na konci třetiny byl ještě vyloučen hostující Šoustek.

Vrchlabí mělo do začátku druhé části výhodu hráče na ledě. Poul byl znovu u puku, ale mezi betony Chmely ho nedostal. Ve 25. minutě se mostecký hráč srazil s rozhodčím, ale naštěstí byli oba v pořádku. Ve 29. minutě přišlo vyloučení také na domácí straně. Naštěstí pro Vrchlabí hosté výhodu nevyužili, několik šancí ale přišlo. Chmel musel dávat pozor ve 35. minutě, kdy se puk odrazil od mantinelu. Následně vytáhl skvělý zákrok proti Turkovi. V čase 37:37 už to bylo o tři branky zásluhou Davida CHALUPY, který měl velmi snadnou práci.

Ve třetí třetině se dlouhou dobu hrálo bez přerušení. HC Stadion neměl kam spěchat, náskok tří branek byl dostatečný. Mostu se podařilo snížit až v čase 47:09, kdy se trefil Jan SVOBODA. Ve 49. minutě mohl přidat další gól Šoustek, ale Červinka byl připravený. Tatar na druhé straně trefil pouze tyčku. Další šance přišla z hole Chalupy, ale trefil pouze bránícího Jajlova. V čase 50:58 navýšil na 4:1 Tomáš BLÁHA, který poslal dělovku přímo do sítě. Poté vystřídal domácího Červinku v brance Tichý. A přišel pátý gól, v čase 52:38 skóroval Matěj POUL, který tečoval nahození od Gurjevského. Červinka se pak vrátil znovu na led. V 56. minutě mohl přidal další branku Tatar, ale Chmel si dobře vyjel a Tatarovi to znemožnil. Most ještě střílel v 58. minutě, Červinka byl ale připravený. Vrchlabí si tak doma pohlídalo další vítězství, zůstává na 4. pozici v tabulce a nyní si bude užívat dlouho pauzu. Další zápas odehraje až v sobotu 2. listopadu.