HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Slavia 2:1p

HC Stadion bere se Slavií dva body

20.01.2021
V první třetině branka nepadla. Ve druhé části se v přesilové hře prosadil domácí Linhart. Slavia dokázala vyrovnat osmadvacet vteřin před koncem zásluhou Kuťáka. Prodloužení rozhodl v poslední vteřině Heřman a dva body bere Vrchlabí.
22.kolo, středa 20.1.2021, 16:00
2:1p
Slavia
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Pochobradský, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, F. Moník.
Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), Jeřábek, Buchta, Sedlák, Veber, Hovorka – Šteiner, Vlček, Kružík – Všetečka, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Pšenička, Jaroslav Brož – Tomica, Havrda, M. Ondráček.
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 36. Linhart (Nouza, Heřman), 65. Heřman (Jirků) – 60. Kuťák (Šmerha, Pšenička). Rozhodčí: Barek, Doležal – Bohuněk, Polák. Vyloučení: 7:5, navíc Jirků (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Nouza poslal puk z mezikruží hned v první minutě. Ve třetí přišlo vyloučení na hostující straně. V oslabení se do útoku dostal Šmerha, ale Vála se k němu vrátil a bylo po šanci. Vrchlabský Chrtek vystřelil z pravého kruhu, Michajlov měl se střelou problémy. Na druhé straně se ke střele dostal Šmerha, ale Soukup na ní dobře viděl a puk schoval v lapačce. 10 minuta také přinesla první vyloučení na domácí straně. Vrchlabí se dobře bránilo a puk často končil až u Michajlova. Ve 12. minutě byl vyloučen slávistický Pšenička. Do velké šance se poté dostali Machač s Pochobradským, stejně jako o chvíli později Vála. Brankou jejich šance neskončili. V 17. minutě dostali hosté další přesilovou hru, kterou ale také nedokázali využít ve svůj prospěch. Brož jen vyprášil betony Soukupa.

Ve druhé části ještě hosté dohrávali přesilovou hru, která úvodní branku nepřinesla. Ve 23. minutě dostal HC Stadion opět výhodu přesilové hry po vyloučení Doležala. Početní výhoda přinesla pouze velkou šanci Nouzy a poté tyčku v podání Urbana. Vrchlabí hodně kombinovalo v útočném pásmu, ale kýžená branka nepadla. Ve 26. minutě Machač ujel společně s Pochobradský, ale Machač trefil pouze brankáře. Oliva o chvíli později nahazoval před branku, tam se snažil dorážet Chrtek, ale Michajlov si celou situaci pohlídal. Také Soukup měl plné ruce práce, Havrda se natlačil do brankoviště, ale domácí brankář nepustil puk přes svůj beton do branky. Na druhé straně minul branku Chalupa. V polovině zápasu byl vyloučen domácí Kajínek. Slavia ale Soukupovu branku neohrozila, a tak se stále hrálo bez branek. Ve 33. minutě mohl skórovat domácí Machač, ale místo prázdné branky trefil protihráče do obličeje. Poté byli současně vyloučení za strkanici domácí Matýs a slávistický Jeřábek. K němu se ještě po pár vteřinách přidal Duda a v čase 35:46 Vrchlabí využilo přesilovou hru 4 na 3 a otevřelo skóre utkání. Tomáš LINHART čekal na přihrávku od Nouzy na modré čáře a poté prostřelil všechno, co mu stálo v cestě - 1:0. Minutu před sirénou byly ve stejném čase vyloučeni dva domácí hráči – Vála dostal dvě minuty za vysokou hůl a Jirků si musel odsedět osobní trest za nesportovní chování vůči rozhodčímu. V oslabení se do šance dostal Nouza, který ale trefil jen lapačku Michajlova.

Hosté také jako začátek druhé třetiny začínáli tu poslední v početní výhodě, která nic závažného pro branku Soukupa neznamenala. Domácí se po naskočení Vály usadili v útočném pásmu, ale zasahoval musel po chvíli Soukup, na kterého se řítil Všetečka. Ve 46. minutě ujeli hosté dva na jednoho, Soukup musel pokrýt střelu od Tomici, která zamířila pouze do jeho hrudi. Poté Vrchlabí kombinovalo v útočném pásmu, puk nakonec skončil pouze v ochranné síti. V 51. minutě střílel z levé strany Hozák, Michajlov zasahoval ramenem a na druhé straně se do akce dostal Hovorka, který nebezpečně vypálil, Soukup ovšem vyrovnání nepřipustil. V 54. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků a hosté si vzali oddechový čas. HC Stadion se i tentokrát ubránil a přesilová hra nebyla využita. Následně si Doležal položil Soukupa, ale ani tak se mu nepodařilo dostat puk za jeho záda a vyrovnat. V 58. minutě odjel Michajlov na střídačku a hosté to zkusili se šesti bruslaři. Domácí v hostující power play poslali několikrát puk na zakázané uvolnění. V čase 59:32 přišlo vyrovnání od Filipa KUŤÁKA, který využil přesné přihrávka zpoza branky - 1:1. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Oba týmy se snažily vymyslet v nastaveném čase úspěšnou strategii. První střela přišla až po třech minutách hry, kdy ale Matýs netrefil branku. O chvíli později ujel zcela sám na Soukupa Šteiner a domácí brankář předvedl zákrok večera, když udržel na brankové čáře bekhendový pokus hostujícího forwarda. V čase 64:59 ale nevyužil šanci Veber, a tak se do samostatného úniku po přihrávce Jirků dostal po levé straně Martin HEŘMAN, který Michajlova prostřelil střelou na vyrážečku.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Dnes jsme odehráli bojovné utkání proti silnému soupeři. V závěru jsme, bohužel, ztratili 3 body. Měli jsme několik šancí na to, abychom to utkání rozhodli už dřív, ale když se nám nepodaří vstřelit, při hře pět na pět, gól, tak asi těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledek. Ve finále jsme ale spokojení se dvěma body.

Jiří Veber (HC Slavia Praha):
Já si myslím, že už od začátku zápasu bylo vidět, že je Vrchlabí nahoře. Dost se při hře trápíme, jsme rádi za ten jeden bod. Byly tam přesilovky, které jsme mohli a měli využít, pak bychom mohli pomýšlet na nějaký výsledek. Celý zápas pro nás byl soupeř nebezpečný, ale myslím si, že to bylo vyrovnané utkání.