HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Vsetín 0:2

Druhý zápas skončil výhrou Vsetína

20.03.2021
Druhé utkání série mezi Vsetínem a Vrchlabím dopadlo tentokrát lépe pro hostující tým. V první třetině se prosadil Zeman, a po bezbrankové prostřední části přidal ve třetí ještě jednu branku a rozhodl tak o tom, že bod bere Vsetín a vyrovnává sérii na 1:1.
ČF2, sobota 20.3.2021, 17:30
0:2
Vsetín
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), T. Jelínek – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Koffer, Chalupa, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Chrtek, Zeman.
Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Babka, Vítek.
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 3. A. Zeman (R. Vlach, Berger), 42. A. Zeman (Kudělka). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Maštalíř, Polák. Vyloučení: 14:13, navíc Heřman (Vrchlabí) 10 min. + 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 0:2.

Hned v první minutě zápasu byl vyloučen domácí Chalupa a Vsetín dostal možnost otevřít skóre zápasu. Soukup musel zasahovat proti střele Půčka z brankoviště. Hostům se ale nakonec podařilo puk za jeho záda dostat v čase 2:59, kdy byl připravený Adam ZEMAN a v přesilovce překonal Soukupa, který se přesouval již marně. Domácím se začátek zápasu nevedl, nemohli se dostat do pásma a vystřelit. V sedmé minutě hráli vsetínští v šesti, trest šel odpykat Klímek. Domácí mohli výhodu využít, ale slyšet byla pouze tyč. Jirků v 11. minutě trefil pouze Málkovu vyrážečku. Následovalo současné vyloučení, nejdříve šli na trestnou lavici domácí Moník, následovaný vsetínským Hořanským a Klímkem. Netrvalo dlouho a k Moníkovi se přidal Hozák. Zatím nebyla vidět žádná velká akce, z obou stran byl vidět opatrný hokej, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. V 18. minutě byl za Vsetín vyloučen Kucharczyk. Niko střílel, ale puk se k Málkovi nedostal. Heřmanův pokus skončil v ochranné síti a do konce první části už gól nepadl. Zároveň se sirénou byli vyloučení domácí Matýs a vsetínský Jenáček.

Rána Gorčíka ze začátku třetiny šla nad branku. Ve 23. minutě byl vyloučen domácí Niko, ale ani tentokrát hosté další přesilovou hru neproměnili. Po střele jednoho ze vsetínských zazněla tyčka, následovalo vyloučení Urbana a Vítka. Heřman si našel Nouzu ve 28. minutě, druhý jmenovaný poslal puk do lapačky Málka. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat. V oslabení ujel vsetínský Hořanský, ale naštěstí pro HC Stadion trefil jen náruč Soukupa. Poté se do několika šancí dostali domácí. Dělovka od Nouzy skončila na Málkově rameni, předvedl se také proti Hozákovi a Urbanovi. Ve 32. minutě byl vyloučen Zeman, o 4 minuty později si šel na trestnou odpočinout také Linhart. Berger tečoval puk těsně před Soukupem, Zemanův pokus olíznul jen tyč. Poslední minuty prostřední části přinesly další vyloučení. Ani jednomu z týmu se nepodařilo dostat do se útočné kombinace.

Hosté již byli v plném počtu, když střílel Březina. V čase 41:54 navýšil náskok hostů Adam ZEMAN. Ve 43. minutě byl vyloučen vrchlabský Heřman a další trest odpykal Zeman. Soukup bylo poté seknut přes betony, ale rozhodčí nevylučovali. Tyčka zazněla po ráně vsetínského Zemana. Soukupa nepřekonal ani Jenáček ve 46. minutě. Vyloučení na vsetínské straně mohl využít ve 49. minutě Urban, který trefil betony Málka. Následná dorážka Mrni brankou také neskončila. Následovalo současné vyloučení Olivy a Gorčíka. Hra byla hodně rozkouskovaná, ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu, ale do útočného pásma se jim nedařilo probojovat. V 52. minutě byl vyloučen hostující Zeman. Domácí se ani tentokrát nedokázali prosadit. Série vyloučení pokračovala usednutím Zemana na trestnou lavici, které následoval Moník. Ten musel odpykat trest za Heřmana, který dostal pět minut za sekání plus trest do konce utkání. Štach prověřil Soukupa střelou od modré. Kudělka chtěl ohrozit brankáře HC Stadionu, ale trefil jen betony. Vsetín ke konci zápasu už jen držel puk na svých hokejkách a nepřipustil žádné překvapení. Série je tak srovnaná na 1:1. Současně se sirénou byli ještě vyloučeni domácí Mrňa a vsetínský Berger.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Tak my jsme to dnešní utkání bohužel nevládli, nepodařilo se nám překonat hostujícího brankáře a bez gólu se vyhrát nedá, což je asi každému jasné. V utkání bylo plno emocí, které musíme pro příště ukrotit, ale musím podotknout, že ne všichni aktéři tohoto utkání, podali profesionální výkon.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín):
Byl to bojovný zápas, opravdu spíš boj než hokej. Stále se trápíme v přesilových hrách, mohli jsme rozhodnout už ve 2. třetině. Naši kluci se však dokázali srovnat s nepříjemnou hrou soupeře a důležité je pro nás vítězství. Série je srovnaná a jsme rádi, že se vracíme domů za stavu 1:1.