HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nová Paka 5:1

Další body si HC Stadion připsal výhrou nad Novou Pakou

15.02.2020
Domácí zápas proti Nové Pace skončil dalšími třemi body pro HC Stadion. V první třetině padla pouze jediná branka, a to do hostující sítě. Do konce zápasu přidalo Vrchlabí ještě čtyři branky. Na to dokázala Nová Paka reagovat pouze jedním gólem v poslední třetině.
40.kolo, sobota 15.2.2020, 18:00
5:1
Nová Paka
Soukup (Abrahám) – Moník J., Vašíček (A), Jirků (C), Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Havránek – Jirásek, Dvořák, Bláha, Sýkora, Bednář, Hozák, Urban, Matějček, Chalupa, Šlaicher R., Moník F.
Mahdal (Vacek) – Müller, Mlčoch, Abraham (C), Bezděk, Houška, Holý, Suvorov – Kloutvor, Vrba, Kerekanič, Hotěk, Hric (A), Půlpán T., Foerster, Hnik, Vasilev, Půlpán A. (A)
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:1  Branky a nahrávky: 16. Dvořák (Matějček), 33. Šlaicher R. (Moník J., Moník F.), 36. Urban (Bednář, Havránek), 44. Sýkora (Voženílek, Bednář), 55. Urban (Sýkora) – 47. Půlpán T. (Abraham, Hric). Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Kettner. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.340. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1.

Začátek utkání byl lepší pro domácí, Urban se sice do zakončení nedostal, ale Matějček to zkusil a puk si málem srazil do branky novopacký hokejista. Hotěk se chystal do útočného pásma, zastavil ho Havránek. Bednářova dělovka byla sražena do ochranné sítě. Hnik se dostal k puku, ale ten skončil v ochranné síti za Soukupem. V 6. minutě se do šance dostal Sýkora, jeho střela šla těsně mimo. Další pokus měl Bednář, ale toho vychytal Mahdal. Na druhé straně ujel sám na vrchlabského brankáře Tomáš Půlpán, ale Soukup byl připravený. V 8. minutě Bendík pouze nahazoval. Bednář si objel branku a chtěl zakončit, ale Mahdal se včas přesunul. V 11. minutě byli současně vyloučení Bednář a Kerekanič. Hra ve čtyřech šla lépe domácím, ale i tak branka nepadla. Sýkora přihrával Bednářovi ve 13. minutě, ale přihrávka byla sražena. V 15. minutě byl vyloučen hostující Hotěk a Stadion měl k dispozici přesilovou hru. Netrvalo dlouho a výhoda byla využita. V čase 15:24 otevřel skóre utkání Jaroslav DVOŘÁK, který dorážel střelu od Matějčka. Jirásek poté nechal puk Chalupovi, ten minul růžek branky. Na obou stranách se poté nedařila kombinace. Bednář dostal znovu přihrávku od Sýkory, ale jeho pokus skončil na betonu Mahdala. Bezděkova střela skončila mezi betony vrchlabského brankáře. 30 vteřin před sirénou byl vyloučen vrchlabský Jirků. Voženílek poslal puk do bezpečí do útočného pásma.

Druhá třetina začala pro hosty přesilovou hrou. Hnik sice střílel, ale jeho pokus skončil v náručí Soukupa. Další vyloučení přišlo ve 23. minutě, kdy byl vyloučen domácí Kynčl. Mičochova střela šla nad branku, stejně jako jeho pokus z mezikruží. Ve 25. minutě viděli diváci bitku, za kterou byli následně vyloučení vrchlabský Vašíček a novopacký Kerekanič. Aleš Půlpán chtěl překvapit Soukupa, ten byl připravený. Další vyloučení přišlo ve 26. minutě, kdy byl za zásah do krku nebo hlavy vyloučení hostující Hotěk. Sýkorova dělovka skončila na zadním mantinelu. Mahdalovy betony vyprášil Jirásek. Ve 29. minutě předvedl skvělý zákrok Soukup proti Hnikovi. Na druhé straně exceloval Mahdal, který zabránil střele Urbana. Urban přihrával Bednářovi. Ve 31. minutě chtěl tečovat nahození Matějček. Tomáš Půlpán střílel od levého mantinelu, ale nebyl úspěšný. Na 2:0 navýšil v čase 32:24 Radim ŠLAICHER, který tečoval nahození od Jakuba Moníka. O chvíli později byli současně vyloučeni vrchlabský Chalupa a hostující Aleš Půlpán. Domácí již byli v plném počtu, když padla třetí branka do hostující branky. V čase 35:53 se trefil Patrik URBAN. Urban střílel znovu ve 38. Minutě. Poté se do akce dostal Kloutvor, ale jeho pokus skončil na betonech Soukupa. Před koncem třetiny mohli domácí hráči navýšit skóre, ale Bednářovi se nepodařilo puk dostat do prázdné branky.

Havránek střílel od modré, ale střela šla nad branku. Bláha poté zakončoval, ale střílel mezi betony, kde skulinka nebyla. Hozák tečoval nahození od Jakuba Moníka, ale mimo branku. V čase 43:42 vstřelil čtvrtou branku HC Stadionu Petr SÝKORA. Müller střílel od pravého mantinelu, ale Soukupa nepřekvapil. Mahdal raději před Šlaicherem podržel puk v lapačce. V čase 46:07 se trefili také hosté. Tomáš PŮLPÁN procpal puk za Soukupova záda. Ve 48. Minutě se do šance dostal Šlaicher, ale vychytal ho Mahdal. Soukup vyrazil střelu Holého za branku. Sýkora střílel z pravého kruhu, ale trefil pouze betony Mahdala. V 53. Minutě střílel hostující Aleš Půlpán, ale Soukup byl připravený. Na druhé straně střílel Bednář, s tímto pokusem měl Mahdal problémy. Znovu byl v šanci Aleš Půlpán, který ujel sám na Soukupa, ale trestuhodně ho nepřekonal. V čase 54:11 poslal pátý gól do branky Nové Paky Patrik URBAN. Mahdal chytil puk do lapačky po střele Dvořáka. Soukup byl výborně postavený proti střele Hrice. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Kynčl. Hosté sice měli přesilovou hru, ale domácí je k ničemu nepustili. Dvě minuty před koncem třetiny části byli hosté vyloučení za mnoho hráčů na ledě. Chalupův pokus skončil v lapačce Mahdala. Sýkora byl v šanci proti Mahdalovi, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.