HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 6:5p

Body zůstávají v Krkonoších!

14.09.2019
Vendula Sahánková
V prvním zápase letošní sezóny uspěl domácí celek v prodloužení 6:5. V první třetině padl jediný gól a to na straně soupeře, kdy jej ve dvanácté minutě vstřelil Jaroslav Šimeček. Druhá třetina byla již gólově vyrovnaná, na obou stranách padly tři branky. Třetina končila současným vyloučením dvou domácích a dvou hostů. Hned na začátku třetí třetiny padl další gól do domácí branky, ale vrchlabští se nedali a zakončili vyrovnáním stavu. O výsledku tak rozhodlo prodloužení a gól Jaroslava Bednáře.
2.kolo, sobota 14.9.2019, 18:00
6:5p
Bilina
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Urban, Sýkora, Bláha, Kastner, Hlaváč, Bednář, Mrňa, Matějček, Chalupa, Hozák, Moník F.
Štěpánek (Štěpka) – Vilinskij, Šilhán, Jarý, Eliáš, Procházka (C), Běhula – Šimeček (A), Gnusin, Fábry, Hotěk, Petržílka, Bjurkland, Řepík, Brzek, Mašek, Šmejc
Třetiny: 0:1, 3:3, 2:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 31. Urban (Jirků, Bednář), 36. Matějček (Mrňa, Havránek), 39. Mrňa, 45. Mrňa (Sýkora, Jirků), 57. Sýkora (Bednář), 62. Bednář (Hlaváč, Soukup) – 12. Šimeček (Šmejc), 21. Procházka (Vilinskij), 33. Hotěk (Řepík, Brzek), 40. Šimeček (Procházka, Gnusin), 41. Řepík (Petržílka, Hotěk). Rozhodčí: Pokorný – Roupec, Gregar. Vyloučení: 7:12. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 763. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5 - 6:5.

Úvodní buly zápasu vyhráli hosté, ale vzápětí o puk přišli a vrchlabští se pustili do hry. První vážnější situace přišla na konci třetí minuty, kdy puk tečoval Fábry, ale trefil pouze ochranou síť za Soukupem. Následovala rychlá akce vrchlabských, kdy se k puku dostal Bendík, nahodil od modré, Štěpánek vyrazil před sebe, odkud jej odpálil pryč bílinský obránce. Na konci čtvrté minuty přišlo první vyloučení zápasu, na trestnou lavici zamířil bílinský Mašek za hákování. Puk poletoval ze strany na stranu, na obou stranách se útočníci snažili jej dostat za brankářova záda. V polovině sedmé minuty přišlo první vyloučení pro vrchlabský tým, kdy na trestnou lavici zamířil Tomáš Jirků za podrážení. Hosté se snažili přesilovou hru využít na plný plyn, ale vrchlabští jim nedali žádnou šanci. V polovině třetiny se dostal do šance Jan Hlaváč, ale ani na druhý pokus se za Štěpánkova záda nedostal. Ve dvanácté minutě se k puku dostali bílinští, Filip Šmejc nahrál Jaroslavovi ŠIMEČKOVI a ten zakončil do vrchlabské branky. Bílinští se snažili Soukupa prostřelit i nadále, ale bez úspěchu. Vrchlabští se nechtěli nechat zahanbit, ale bohužel se jim nepodařilo do konce třetiny skóre vyrovnat a tak po první třetině hosté vedli 0:1.

Druhá třetina začala sice výhrou domácích na buly, ale během několika vteřin se situace obrátila a po chybě Bednáře ujel v útočném pásmu Jakub PROCHÁZKA a prostřelil Soukupova záda s asistencí Vadima Vilinskije. Domácí se okamžitě pustili do odvetné hry, ale brankář hostů jim nedal takřka žádnou šanci. Ve dvacáté čtvrté minutě přišlo první současné vyloučení, kdy na trestnou lavici zamířil za Vrchlabí Vašíček a za Bílinu Gnusin, oba za krosček. O minutu později zamířil za Gnusinem ještě Běhula za hákování. Proti bílinskému brankáři se rozjel Bednář, našel u tyčky Hlaváče, ten trefil přesouvajícího se Štěpánka, ale puk za brankovou čáru bohužel nesklouzl. Přesně v polovině zápasu dokázali domácí dostat puk za Štěpánkova záda a to díky Tomáši Jirků, který nahrál Patriku URBANOVI a Vrchlabí tak snížilo stav během přesilové hry na 1:2. Hosté na odvetu nenechali dlouho čekat a navýšili náskok na začátku 33. minuty opět o dvě branky zásluhou Michala HOTĚKA. V 35. minutě byl vyloučen domácí Kastner za vysokou hůl a domácí v oslabení o necelou minutu později dokázali prostřelit bílinského brankáře v situaci, kdy Pavel Mrňa objel jeho branku, nahrál Štěpánu MATĚJČKOVI a ten trefil prázdnou branku. Vyrování zápasu přišlo v 39. minutě díky zachycení vyhozeného puku Pavlem MRŇOU. Ovšem na začátku poslední minuty padla poslední branka třetiny, kdy se za Soukupova záda trefil Jaroslav ŠIMEČEK. Následovalo ještě současné vyloučení na obou stranách – za Vrchlabí odjel na trestnou lavici Vašíček a Kastner, za Bílinu Běhula a Procházka.

Stejně jako druhá třetina, tak i třetí začala brankou bílinských Draků a hosté se tak zásluhou Dominika ŘEPÍKA dostali znovu do dvoubrankového vedení. Následovalo vyloučení na straně hostí, kdy si šel odpykat Gnusin za držení. Ještě před koncem oslabení padl další trest pro bílinské pro mnoho hráčů a odpykal jej Fábry. Domácí využili situace a na začátku čtyřicáté páté minuty Pavel MRŇA doklepl do odkryté branky puk, který Štěpánek vyrazil přímo před sebe. Hosté se několikrát pokusili Soukupa prostřelit, ale bez efektu. V padesáté první minutě přišlo přeručení hry, protože jeden z hostujících hráčů dostal pukem do obličeje. Proti brankáři hostí se postupně rozjelo několik akcí, ale bez finálního dopravení puku za jeho záda. Domácí postupně zvyšovali tlak na hosty, až se jim v padesáté sedmé minutě podařilo vyrovnat díky brance Petra SÝKORY v přesilové hře. Pavel Mrňa se pokusil po objetí branky zakončit do odkrytého místa, ale v poslední chvíli tam přijel obránce a puk přizvedl do ochranné sítě. Dvacet vteřin před koncem třetiny si hosté vyžádali oddechový čas, ale jedinou následující akcí byl Bednářův pokus, který skončil zablokovaný v lapačce Štěpánka.

V prodloužení 3 na 3 vyhráli první buly hosté, během několika vteřin mohlo být rozhodnuto, ale Řepík nedokázal dostat puk za Soukupova záda. Hosté se snažili i dále, ale domácí brankář se nenechal nachytat. Proti brankáři hostí se rozjel Sýkora, ale Štěpánek si na jeho střele doslova pochutnal. Násleldovalo vyloučení Gnusina za hákování. A v přesilové hře se rozhodlo o výsledku zápasu, kdy se puk bekhendovou střelou Jaroslava BEDNÁŘE dostal do bílinské branky.

Celý zápas se nesl v bojovném duchu, kdy se síly přelévaly ze strany na stranu, aby nakonec výhra zůstala v rukou domácích. Bílinští si tak domů odvážejí jeden bod a na domácí půdě zůstávají body dva. Další body si HC Stadion může přivézt již ve středu 18. září 2019 z podkrkonošského derby ve Dvoře Králové nad Labem. Zápas se hraje od 18 hod. Těšíme se na vás na královedvorském zimním stadionu či u online přenosu.