HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Poruba 4:3

Body zůstávají doma - po vyrovnaném duelu vítězí Vrchlabí

27.01.2022
Zajímavé utkání se odehrálo na vrchlabském ledě. Soupeřem HC Stadion byla Poruba, která potřebovala tři body. Hnala se za nimi statečně, Vrchlabí pouze dotahovalo. Nakonec po vyrovnání ještě dokázal HC Stadion zabrat a zápas otočit. Tři body tak patří Vrchlabí. Hattrickem se blýsknul Koffer, který se stal hvězdou dnešního duelu.
41.kolo, čtvrtek 27.1.2022, 18:00
4:3
Poruba
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Kynčl, Kajínek, T. Jelínek, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), Chrtek, Kusý – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – Matýs, P. Urban, M. Machač – D. Chalupa, Pochobradský, T. Zeman.
Muštukovs (Brízgala) – Urbanec (A), Husa, T. Voráček, Szathmáry, Žovinec, Michal Barinka (C) – Stloukal, Korkiakoski, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (A), Gřeš – Guman, Hajný, Bitten – Carter, Pořízek, Brodek.
Třetiny: 1:1, 1:2, 2:0  Branky a nahrávky: 16. Koffer (T. Kaut), 38. Koffer (Mrňa), 41. Kusý (Matýs), 44. Koffer (Heřman, Chrtek) – 6. Bitten (Guman, Husa), 27. Bitten (Žovinec, Stloukal), 36. Stloukal (Korkiakoski). Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 436. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3.

Úvodní buly bylo pro domácí Vrchlabí, Heřman ale střílel nad branku. Ve 4. minutě byl pak vyloučen Pořízek a domácí měli k dispozici první přesilovou hru. Tu ale bohužel nevyužili, nedokázali se dostat před brankáře. V čase 5:33 se trefil Samuel BITTEN a otevřel skóre utkání, bohužel na hostující straně. V 9. minutě byl znovu vyloučen ostravský hráč. O chvíli později pak mohlo být vyrovnáno, ale Muštukovs vykryl střelu Vrchlabí. Jenyš stál v cestě puku od vrchlabského hráče, naštěstí si s jeho pokusem Soukup poradil. A také Vrchlabí se konečně radovalo ze vstřelené branky. V čase 15:37 se trefil Filip KOFFER, který se dobře zorientoval na brankovišti. V 18. minutě vyzkoušel hostujícího brankáře Kajínek. Následně se o akci pokusil Matýs, který na něj zkoušel kličku. Bohužel ale uklouzl a ze šance nic nebylo.

Druhá třetina začala akcí Heřmana, který se snažil dostat pod kontrolu skákavý puk. Hned poté byl vyloučen první domácí hráč. Gřeš pak tečoval pokus hostů jen těsně vedle. Domácí se naštěstí ubránili. Několikrát se pak vhazovali v útočném pásmu hostů. Chrtek to zkoušel na Muštukovse, ale neúspěšně. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Linhart a tentokrát už přesilovou hru Poruba využila. V čase 26:28 se trefil znovu Samuel BITTEN, který jen nastavil hokejku do rány. O chvíli později už to mohlo být o dvě branky, ale proti Soukupovi útočník neuspěl. V polovině zápasu přišlo vyloučení na hostující straně. Matýs se chystal do akce, ale trefil pouze rameno brankáře. Ve 34. minutě to byl znovu Chrte, který vyzkoušel Muštukovse. O minutu později byl vyloučen Voráček, ale tentokrát se Poruba dokázala nejen ubránit, ale také vstřelila gól. V čase 35:39 se radoval především Petr STLOUKAL. Ve 38. minutě to byl znovu Chrtek, kdo se chystal zaútočit. Společně s Heřmanem ale na brankáře nevyzráli. V čase 37:59 už ale bylo všechno jinak. Filip KOFFER dostal skvělou přihrávku, kterou proměnil v gól.

Hned v úvodu třetí třetiny byl vyloučen hostující Urbanec a toho Vrchlabí téměř okamžitě využilo. V čase 40:33 bylo srovnáno na 3:3 zásluhou Denise KUSÉHO, který využil přesilovou hru a navíc dodal svému týmu novou sílu do hry, protože se začínalo od nuly. Jenyš ale mohl znovu dostat Porubu do vedení, naštěstí šla sražená rána vedle. Ve 43. minutě byl vyloučen Carter, a opět to byla rychlá akce Vrchlabí, která dostala horaly tentokrát do vedení. V čase 43:33 zkompletoval hattrick Filip KOFFER, který dostal skvělou přihrávku. Tři body tak byly na dosah. Ve 46. minutě Chrtek trefil pouze tyčku, na druhé straně střílel Korkiakoski. O chvíli později byl u puku Stloukal, který přihrával spoluhráči, ale na Soukupa nevyzrál. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující brankář. Tentokrát se domácím přesilová hra nepovedla. Hrníčko si pak vyjel na Soukupa, ale úspěšný nebyl, stejně jako Guman v 54. minutě. K vyloučení pak došlo i na straně HC Stadionu. Vrchlabí se pak ocitlo ve velkém tlaku, protože Stloukal dostal přihrávku, naštěstí ho puk neposlouchal. V 57. minutě mohl střílet Machač, trefil nakonec pouze rameno brankáře. Hosté si poté vzali oddechový čas, Gřeš se dostal do nájezdu, ale trefil pouze tyč. Porubě se hra bez brankáře nakonec nevyplatila a domů odjela s prázdnou.