HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 2:3

Body putují z Vrchlabí do Dvora Králové nad Labem

23.02.2019
Vendula Sahánková
Tři body za vítězství putují z Vrchlabí do Dvora Králové nad Labem. Dvorští začali aktivní hrou a hned v 9. minutě zasadili puk za Soukupova záda. Během dvou minut tam skončil puk znova. V druhé třetině byl úspěšný Bednář, když ve 33. minutě prostřelil Janského a podruhé se mu to povedlo ve 3. třetině a srovnal tím skóre zápasu. Ale hosté se nevzdali a 13 vteřin před koncem dal vítězný gól Faltys. HC RODOS tam zvýšil počet bodů v tabulce na 52.
41.kolo, sobota 23.2.2019, 18:00
2:3
Dvůr Králové
Soukup (Abrahám) – Vašíček (A), Muška – Bendík (A), Moník – Havránek, Jirků (C) – Hlinka, Urban, Bednář – Berger, Matějček, Pilař – Půlpán T., Kastner, Půlpán A. – Chalupa, Hozák, Bláha – Pšurný
Janský (Čáp) – Vitebský, Matějíček (C), Tondr, Franc, Petira, Faltys, Pokorný, Karlík – Hoskovec, Půhoný, Řepík, Dušek, Sedláček, Machač, Luštinec (A), Havlas, Fořt (A), Ježek, Valašek
Třetiny: 0:2, 1:0,1:1  Branky a nahrávky: 33. Bednář (Hlinka, Havránek), 52. Bednář (Hlinka, Bendík) – 9. Fořt (Ježek), 11. Petira (Ježek, Fořt), 60. Faltys (Luštinec, Půhoný). Rozhodčí: Micka Tomáš – Marek Svatopluk, Schopf Jan. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1660. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2.

Rodos začal zápas aktivněji než domácí a ve třetí minutě zakončoval Dušek vedle tyčky. Také Janský zasahoval, proti střele domácího hráče. V páté minutě nahazoval Havránek, Urban se ještě snažil o dorážku, ale puk za záda brankáře neprošel. Moník ani Bláha branku nevstřelili. V sedmé minutě mohl jít do vedení Dvůr, ale Fořt nebyl úspěšný. V 8. minutě byl vyloučen Tondr a domácí měli přesilovku. Bednářova střela letěla mimo Janského. V čase 8:40 ujel ve vlastním oslabení Patrik FOŘT a poslal puk Soukupovi mezi nohy. Dalším vyloučeným byl v desáté minutě domácí Berger a Dvůr využil svoji přesilovou hru. V čase 10:26 navýšil skóre Michal PETIRA, který prostřelil Soukupa z levého kruhu. Na Soukupa mířilo mnoho pokusů. Proti Urbanovi musel zasahovat Janský betonem. Ve 14. minutě mohl snížit Aleš Půlpán. O minutu později byl vyloučen dvorský Havlas. Bednář sice našel Urbana, ale hostující brankář chytal skvěle. Poté byl vyloučen Bendík. Hra 4 na 4 netrvala dlouho. Pilař střílel z pravého kruhu, jeho pokus Janský vytěsnil.

Bednářovi hned na začátku druhé části utekl puk do středního pásma. Střelu od Havlase Soukup vyrazil před sebe, stejně si poradil Janský na druhé straně. Ve 23. minutě Vašíček minul branku. Ve 24. minutě byl vyloučen dvorský hráč a HC Stadion dostal další přesilovou hru. Ani tentokrát ji však domácí nevyužili. Tomáš Půlpán ve 27. minutě trefil pouze náruč Janského, úspěšný nebyl ani Moník. Ve 29. minutě nahazoval puk Bednář, který ještě tečoval Urban, Janský ale byl na místě. Lapačku poté trefil Chalupa, který si najížděl z levého kruhu. V čase 32:43 už to bylo jen o jednu branku zásluhou Jaroslava BEDNÁŘE. Ve 35. minutě odjel na trestnou lavici domácí Kastner. Ani Dvoru ale přesilová hra nevycházela. Ve 38. minutě tečoval puk u branky Pilař, ale stejně jako Matějček nebyl proti Janskému úspěšný. V posledních vteřinách to ještě zkusil Bendík, ten ale branku minul.

Domácí se dostali k puku, ale Hlinka nepřesně přihrával. Oba týmy začali třetí třetinu opatrně, Janský si byl ale v brance stále jistý. Ve 44. minutě byli současně vyloučení Chalupa a Řepík. Hra ve čtyřech přinesla pouze šanci hostů, proti Fořtovi Soukup zasáhl. Další trest přišel ve 48. minutě na vrchlabské straně. Soukup zasahoval proti střele Luštince, který stýl sám mezi kruhy. Další branku Dvora mohl přidat Fořt, ale trefil pouze vyrážečku domácího brankáře. V 52. minutě byl vyloučen dvorský Havlas, což Vrchlabí potrestalo a v čase 51:16 srovnal na 2:2 Jaroslav BEDNÁŘ, který střílel od modré čáry. Následovala dvě vyloučení - nejdříve si šel odpočinout Kastner, následoval ho Vašíček. Dvojnásobná přesilová hra se Dvoru ale nedařila. V 55. minutě tečoval Urbanovo nahození Bednář, ale pouze do Janského. V 58. minutě mohl skórovat Urban, ale přestřelil. Následovalo vyloučení hostující France a domácí dostali šanci. Hosté ale několikrát puk vyhodili k Soukupově brance. Navíc v čase 59:47 ve vlastním oslabení vstřelil branku Vojtěch FALTYS a rozhodl tak o výsledku utkání. Dvůr si z Vrchlabí odvezl všechny tři body.