HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nová Paka 4:5

Body putují do Nové Paky

30.11.2019
Vendula Sahánková
Soupeř z Nové Paky vrchlabské potrápil. První gól zápasu padl do domácí branky, kdy se trefil Malík. Domácí nenechali na odpověď dlouho čekat, první se trefil Rolinek a vzápětí Jirků. Ve druhé třetině padla jediná branka a to od Jiřího Vašíčka do novopacké branky. Třetí třetina byla o dominanci hostů, kdy čtyři branky poměrně rychle za sebou vstřelili pánové Malík, Mlčoch a dvakrát se trefil Hnik. Domácí se pokusili o srovnání stavu, ale trefil se pouze Sýkora. Utkání tak skončilo výhrou BK Nová Paka.
22.kolo, sobota 30.11.2019, 18:00
4:5
Nová Paka
Abrahám (Soukup) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Rolinek, Bláha, Hlaváč, Kastner, Bednář, Sýkora, Urban, Mrňa, Hozák, Chalupa, Jirásek, Moník F.
Mahdal (Vacek) – Suvorov, Malík, Müller, Hroudný, Abraham (C), Pohl, Bezděk, Mlčoch – Dvořák, Ukhin, Hnik (A), Kloutvor, Půlpán A. (A), Foerster, Hidveghy, Škvrně
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:4  Branky a nahrávky: 13. Rolinek (Sýkora), 17. Jirků (Bednář, Urban), 28. Vašíček (Chalupa), 60. Sýkora (Jirků, Havránek) – 5. Malík (Hnik, Dvořák), 42. Hnik (Malík, Suvorov), 50. Malík (Hnik), 57. Hnik (Pohl, Bezděk), 59. Mlčoch (Abrahám, Ukhin). Rozhodčí: Čáp – Žídek, Hradil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1560. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2. 3:3, 3:4, 3:5, 4:5.

Jako první se do šance dostali domácí. Ve druhé minutě mohl skórovat Sýkora. Ve 4. minutě se v jasné šanci netrefil Bednář a hosté trestali. V čase 4:10 se Paka dostala do vedení zásluhou Davida MALÍKA. V 6. minutě byl vyloučen domácí Bláha. Tuto výhodu ale Nová Paka nevyužila a naopak byl vyloučen Dvořák. Mahdal se blýsknul zákrokem proti Urbanovi. Stejně jako Sýkora nebyl úspěšný. Ve 13. minutě přestřelil branku hostů Urban. Ale v čase 12:33 už bylo vyrovnáno. Tomáš ROLINEK prostřelil Mahdala a začínalo se od začátku. V 16. minutě byl vyloučen hostující Půlpán a HC Stadion trestal. V čase 16:13 využil přesilovou hru Tomáš JIRKŮ. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale Bednář ani nadvakrát neskóroval.

Začátek druhé části doprovázelo vyloučení domácího Urbana. Vrchlabští se ale dobře bránili a k ničemu Paku nepustili. Mrňa i Bláha byli v dobré pozici, ale ani jednomu se nepodařilo vstřelit gól. Ve 27. minutě se domácí dostali do vedení zásluhou Jiřího VAŠÍČKA, který protlačil puk do sítě. O pár vteřin později mohla Paka skórovat, ale Abraham střílel mimo. Vašíček poté přihrával Urbanovi, ale obránci Paky fungovali na sto procent. Další minuty přinesly šance pro HC Stadion, ale Urbanovi se gól vstřelit nepodařilo. Poté domácí udělali chybu v rozehrávce, kterou ale Paka nepotrestala díky skvělému zákroku Abraháma. Ve 39. minutě byli současně vyloučení Jirásek a Suvorov. Ještě před sirénou se domácí pokusili o branku, Hlaváče ale Mahdal vychytal, stejně jako Sýkoru.

Oba týmy již byly v plném počtu, když přišlo další vyloučení na obou stranách. Hra ve čtyřech šla lépe hostujícímu velku, v čase 41:32 vstřelil branku František HNIK. Ve 43. minutě vyrazil gólman střelu Bezděka. Na druhé straně mohl skórovat Rolinek. Ve 46. minutě byl vyloučen novopacký Ukhin. Domácím se ale nedařilo usadit se v útočném pásmu a kombinovat. Jirků jen těsně minul branku, Mrňovu střelu si Mahdal pohlídal. V 50. minutě byl vyloučen hostující Abraham. I tak ale Paka vstřelila branku. V čase 49:49 zaútočil ve vlastním oslabení David MALÍK a bylo znovu vyrovnáno. V 52.minutě si na Mahdala vyšlápl¨ Kastner, ale ani nadvakrát proti němu neuspěl. V 54. minutě byla pro Vágnera odkrytá branka, ale nezakončil přesně. V 56. minutě byl vyloučen Kastner a hosté tak dostali další šanci skórovat. Což také v čase 56:36 využil František HNIK, který dostal svůj tým do vedení. Svůj tým oslabil v 58. minutě Chalupa a v čase 58:37 Nová Paka využila přesilovou hru. Marek MLČOCH se nemýlil. Domácí to poté zkoušeli v šesti hráčích, v čase 59:17 se Petru SÝKOROVI povedlo ještě zdramatizovat utkání gólem od modré čáry. Gól ale měli na holi hosté, Malík ale netrefil prázdnou branku. Poslední dvě střely na Mahdala si gólman pohlídal a Nová Paka si tak z Vrchlabí odvezla všechny tři body.