HC Stadion Vrchlabí – Získá Vrchlabí první body na cizím kluzišti?
Preview k zápasu

Získá Vrchlabí první body na cizím kluzišti?

17.09.2009
Jan Pečeňák

Po domácí výhře nad nováčkem z Tábora zajíždí tentokrát naši hokejisté do Chrudimi. Bude se jednat již o třetí vzájemné utkání během uplynulého měsíce, protože Chrudim byla dvakrát soupeřem Vrchlabí v přípravě. Tentokrát však utkání bude mít úplně jiný náboj. Souboj s východočeským rivalem se koná v sobotu 19.9. od 18:00 na chrudimském zimním stadionu.

Chrudim před novou sezónou

Před novou sezónou se objevila v kádru Chrudimi řada nových hráčů. Klub těží především ze spolupráce s extraligovými Pardubicemi, odkud přišli například útočníci Jan Buchtele, Lukáš Radil, obránce Marek Drtina a ke konci přípravy také gólman Vladislav Koutský. Nově příchozími jsou i obránci Martin Vágner z Ústí, David Mocek z Boleslavi či Kamil Charousek z Chomutova. Útok přišli také posílit dva zkušení extraligou ostřílení hráči. Stanislav Procházka z Liberce a Tomáš Blažek z Pardubic.

Řada hráčů musela tudíž kádr opustit. Hostování skončilo například Stanislavu Stavenskému či Michalu Šafaříkovi. Vedle nich už v kádru loňského nováčka nebudou působit ani Lukáš Valko, Tomáš Vyskočil, Pavel Beránek nebo Miroslav Kuncl.

Během přípravy odehrála Chrudim deset přátelských zápasů, z toho dva s naším mužstvem. Výsledky měly klesající tendenci. Nejprve si hráči Chrudimi připsali na své konto dvě výhry po soubojích s Hradcem Králové a Jihlavou. Poté následovala série čtyř remíz, když postupně odešli z ledu smírně se soupeřem z Třebíče, Havlíčkova Brodu, podruhé Třebíč a také s naším týmem. Pak následovaly tři utkání bez bodového zisku, když hokejisté východočeského mužstva podlehli Havličkovu Brodu, Vrchlabí a Jihlavě. Až v posledním přípravném utkání okusili chrudimští hokejisté jak chutná vítězství, když podruhé během letního období porazili Hradec Králové.

Podle trenéra Chrudimi Martina Hostáka byl tým před novou sezónou vhodně posílen a doplněn. Jako cíl si v Chrudimi vytýčili skončit do osmého místa, tudíž postoupit do čtvrtfinále.

Chrudim přivezla tři body z Havířova

V první třetině byli aktivnější hosté, ale z řady šancí využili jen jedinou. V 18. minutě se po pěkné kombinaci Šedy s Klejnou střelecky prosadil Daniel Rákos - 0:1.

Druhá část hry už byla brankové bohatší. Domácí přidali na obrátkách a ve 28. minutě se jim podařilo vyrovnat, úspěšným střelcem byl Seman - 1:1. Z vyrovnání se však Panteři radovali pouhou minutu, když poslal hosty do vedení Michal Klejna - 1:2. Havířovští se nepoložili a podařilo se jim opět srovnat, když ve 34. minutě přesně mířil Velecký - 2:2. Do kabin však nakonec s jednobrankovým náskok v zádech odcházeli hokejisté Chrudimi. Ve 37. minutě se po samostatné akci prosadil Jan Semorád - 2:3.

V poslední třetině moc brankových příležitostí k vidění nebylo, přesto se však diváci dočkali dvou branek. Nejprve v 54. minutě poslal Chrudim do dvoubrankového vedení Jan Šeda - 2:4 a v 58. minutě se podařilo Semanovi utkání zdramatizovat. Na vyrovnání však už domácím nezbyl dostatek času a tak se z výhry radují Chrudimští po výsledku 3:4.

Zimní stadion Chrudim
19.9. 18:00
HC Chrudim 3. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
9. 3 b. Umístění 8. 3 b.
1 – 0 – 0 - 1 Celková bilance 1 – 0 – 0 - 1
Jan Semorád 2 g.+ 0 as. Nejproduktivnější hráč Jan Čaloun 2 g.+ 0 as.
Jan Semorád 2 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 2 g.
Lukáš Král 2 as. Nejvíce asistencí Lukáš Chmelíř 2 as.
Michal Klejna
Daniel Rákos
Michal Šeda všichni +2
Nejlepší hráč v +/- Bronislav Andres
Patrik Flašar
Petr Chaloupka všichni +1
Petr Mocek -2 Nejhorší hráč v +/- Roman Chatrnúch -3
Marek Zadina 50 min. Nejtrestanější hráč Ladislav Gengel 12 min.
Vladislav Koutský 4,50 Brankový průměr na zápas Petr Ševčík 3,00
Vladislav Koutský 85,25 % Úspěšnost gólmanů Petr Ševčík 90,77 %
Vladislav Koutský 0 Čistá konta Petr Ševčík 0

Chrudimští mají na svém kontě zatím porážku a vítězství

2. kolo HC Havířov Panthers - HC Chrudim 3:4
1. kolo HC Chrudim - HC Benátky nad Jizerou 2:6

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Chatrnúch, Pácal "A", Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála "C", Matějíček, Jaroměřský - Tvrdek, Filip, Beck "A" - Konečný, Hubáček, Mikšovský - Andres, Čaloun, Gengel - Urban, Zíma, Rusnák

HC Chrudim: Koutský (Barta) - Mocek P., Toužimský, Evan, Martinec, Blažek, Procházka, Mocek D., Bělohlávek, Semorád, Žák, Král, Rákos, Šeda J., Vágner, Šeda M., Bláha, Klejna, Charousek

Rozhodčí

Souboj mezi Chrudimí a Vrchlabím bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Florian a na čarách budou pánové Bertlík a Koskuba.