HC Stadion Vrchlabí – Základní část zakončíme proti Náchodu

Základní část zakončíme proti Náchodu

05.01.2013
Patrik Huber

Poslední utkání v rámci základní části KLM čeká na vrchlabské hokejisty, soupeřem jim bude celek z Náchoda. Oba týmy se již potkaly ve 13. kole, kdy byl úspěšnější celek z Podkrkonoší, jenž si odvezl z náchodské půdy 3 body za výhru 9:3. Zda borci z Vrchlabí rozšíří vítěznou bilanci proti tomuto soupeři, můžete sledovat 6.1. od 17:00 na ledě vrchlabské Elektromont Areny.

Hokejisté Náchoda se před posledním kláním základní části nachází na 9. místě tabulky se ztrátou devíti bodů na osmou Novou Paku, což jim nedává ani teoretickou šanci na postup do play-off. Nelze však očekávat, že svému soupeři prodají kůži lacino, zcela jistě se budou rvát o každý centimetr ledu a budou chtít Vrchlabským překazit vítěznou sérii. Náchodští do poslední chvíle bojovali o play-off, ale poslední tři zápasy, kdy získali pouhé tři body, rozhodly o tom, že letos pro ně sezona skončí o něco dříve. Dokázali si sice poradit s celkem Nového Bydžova (8:6), ovšem na Jaroměř (0:2) ani Třebechovice (2:5) nestačili.

Za to Vrchlabští prožívají zcela opačný průběh posledních zápasů. V uplynulých čtyřech utkáních s Třebechovicemi (8:2), Hronovem (11:3), Novým Městem nad Metují (6:2) a Opočnem (7:1) naplno bodovali a už mají jistotu druhé příčky v tabulce po základní části. První Trutnov již dohnat nelze ani v případě výhry nad Náchodem, naopak třetí Nové Město má v posledním kole volno, tudíž již nemůže Stadion tabulkově přeskočit. Ač je výchozí pozice do play-off jasná, o žádném šetření nemůže být ani řeč a naši hokejisté budou určitě bojovat o to, aby si přenesli vítěznou náladu i do vyřazovacích bojů.

Soupeřem Vrchlabí ve čtvrtfinále play-off bude celek umístěný na 7. místě, a to buďto tým Jičína (6. místo), anebo Jaroměře (7. místo). Tyto dva týmy dělí pouhé dva body a v posledním kole si to navíc rozdají proti sobě.

Všichni fanoušci, kteří během zápasu přijdou o druhé přestávce k prodeji fans v tričku z letošní kolekce, dostávají automaticky vstupenku na první kolo play-off. Trička a kalendáře jsou stále k dostání.