HC Stadion Vrchlabí – Vyřazovací boje startují dvojzápasem v Třebíči

Vyřazovací boje startují dvojzápasem v Třebíči

11.02.2010
Jan Pečeňák

Vrchlabí se na poslední chvíli prokousalo do play off a tak se mohlo začít těšit na prvního soupeře. Tím bude pátý tým tabulky SK Horácká Slavia Třebíč. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná na ledě našeho soupeře, kde se uskuteční dva souboje. První z nich se odehraje v pátek 12.2. od 17:30 a ten druhý o den později, taktéž se začátkem v 17:30.

Třebíči se letos daří

Po loňském nevydařeném ročníku, kdy Třebíč hrála o udržení, je letos týmem, který zaznamenal nejvyšší výkonnostní vzestup. Po základní části se totiž Horácká Slavia dostala na páté místo tabulky, i když pouze s náskokem devíti bodů na naše mužstvo. Nedopustila se však žádných výraznějších výkyvů formy. V průběhu ročníku si ale i Třebíč na své konto připsala několik zaváhání. Na domácím ledě prohrála například s Havířovem, Brodem či Benátkami.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Lukáš Nahodil, který odehrál 39 zápasů a získal 45 bodů za osmnáct branek a čtyřiadvacet finálních přihrávek. Druhým je s odstupem čtyř bodů za 14 branek a 27 asistencí Petr Obdržálek. Třetím hráčem týmového bodování je Marek Laš (13+21). Obránci Třebíče v produktivitě tolik nevynikají. Nejčastěji bodoval Radim Ostrčil, který získal 13 bodů (1+12). Na druhém místě mezi obránci je Lukáš Sláma s deseti body (3+7). V brance se v průběhu sezóny vystřídali čtyři gólmani. Nejvíce minut odchytal Jakub Lev, který však v posledních zápasech nechytal. Přednost totiž dostávala dvojice Pavel Francouz, Tomáš Štůrala, kteří by měli být připraveni i pro play off.

Několik hráčů Třebíče má vyřízené střídavé starty v extraligových klubech, ale jelikož bude reprezentační přestávka, tak kádr Třebíče bude prakticky kompletní. Chybět bude hlavní trenér Třebíče, kterým je Jaromír Šindel. Ten bude s reprezentační dvacítkou a k mužstvu by se měl připojit až v pondělí. Z hráčů budou chybět útočníci Martin Čech, Marek Laš, Martin Bartoš a obránce Lukáš Sláma.

V posledním kole Třebíč porazila Benátky a dostala se tak na páté místo v tabulce

První třetina přinesla hned šest vstřelených branek. Jako první se střelecky prosadili domácí hráči, když se v sedmé minutě v početní výhodě prosadil Vladimír Stejskal. Za další minutu vedli domácí o dvě branky. Pohlednou kombinaci zakončil střelou do odkryté branky Petr Obdržálek. Hosté však bleskově odpověděli. Na rozdíl jediné branky snížil Josef Skořepa. Klid na domácí hokejky vnesla třináctá minuta a přesné zakončení Lukáše Nahodila. I tentokrát však hosté dokázali rychle zareagovat. Po samostatném úniku se prosadil v 17. minutě Ctibor Jech. Těsný stav však do konce třetiny nevydržel. Přesilovou hru využil ve 20. minutě David Dolníček - 4:2.

Hned po třech minutách prostřední části se radovali hráči Benátek, kteří také využili početní výhodu. Úspěšným střelcem byl Lukáš Vařecha. I poté měli hostující hráči dostatek příležitostí k vyrovnání, ale do konce třetiny se neprosadili.

Třetí třetina nabídla velmi často neurovnaný hokej bez větších brankových příležitostí a nic na tom nezměnily ani přesilové hry. Největší možnost k vyrovnání měli hosté minutu a půl před koncem, kdy byl vyloučen domácí hokejista a početní výhodu zvýraznily Benátky ještě odvoláním gólmana. Třebíč se však ubránila a získala tři body za výhru 4:3.

Ve vzájemných duelech se letos více daří Horácké Slavii

Od úvodních minut prvního zápasu byli lepší domácí a po zásluze se také dostali do vedení a ta dokonce v oslabení. Do úniku se dostala dvojice Nahodil, Obdržálek a Lukáš Nahodil prostřelil Biegla. Skóre se v prvním dějství už nezměnilo. Na druhou branku se čekalo až do 30. minuty a opět byli úspěšní domácí. David Dolníček měl před sebou odkrytou branku a bez problémů zvýšil na 2:0. I poté měli hráči Třebíče několik možností rozhodnout utkání, ale nestalo se tak. Naopak udeřili hosté. Ve 34. minutě se tvrdou střelou prosadil Jiří Matějíček. Ze snížení se však Vrchlabští radovali pouhou minutu. Po pěkné kombinaci totiž svou druhou brankou v zápase vrátil pro domácí dvoubrankový náskok David Dolníček. I tento stav však vydržel jen minutu. Přesilovou hru Vrchlabí využil Vladislav Kubeš. Stavem 3:2 nakonec druhá třetina skončila. Dlouhé minuty se ve třetí části nic podstatného nedělo, až v 50. minutě se diváci dočkali branky. Padla do sítě domácího Lva, když nadvakrát uspěl Tomáš Pácal. O chvíli později mohli jít Vrchlabští dokonce do vedení, ale střelu Chaloupky zastavila tyč. V poslední minutě měli ideální šanci rozhodnout naopak hráči Slavie, ale díky výborným zákrokům Biegla zůstala jejich přesilová hra 5 na 3 nevyužita. V prodloužení se diváci branky také nedočkali a tak musely rozhodnout nájezdy. Po třech sériích byli na obou stranách dva úspěšní střelci. Vítěznou branku si ve čtvrté porci nájezdů připsal Martin Filip, který tak rozhodl o výhře hostí v poměru 4:3.

V odvetě hned po úvodním vzájemném oťukávání padl z první střely na branku gól. Zíma vyslal mezi kruhy přesnou přihrávku na volného Bronislava Andrese a ten poslal domácí ve 3. minutě do vedení. Vyrovnání přišlo v 8. minutě, kdy se z dorážky prosadil Jakub Krätzer. Ještě v první třetině se hosté dostali do vedení, když dvě minuty před odchodem do kabin přesně zamířil Petr Obdržálek. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 22. minutě Petr Zahradník. Ovšem domácí za čtyři minuty v početní výhodě snížili. Druhou branku Vrchlabí vstřelil Ladislav Gengel. Poté ovšem přišla branková smršť Třebíče, která svému soupeři nasázela postupně čtyři branky. Trefili se v 28. minutě Vilém Burian, o minutu později Petr Obdržálek, za další tři minuty Lukáš Nahodil a v 38. minutě opět Vilém Burian. Domácí do konce druhé části stihli kosmeticky upravit skóre zásluhou Bronislava Andrese. Další branka padla až v 49. minutě, kdy na rozdíl tří branek snížil Martin Filip. Poslední slovo však měli opět hosté, kteří přidali osmou branku. Konečnou podobu výsledku dal v 50. minutě Lukáš Nahodil. Domácí debakl 4:8 byl zároveň posledním zápasem pro hlavního trenéra Jeřábka.