HC Stadion Vrchlabí – Vyloupí Vrchlabí Medvědí brloh?

Vyloupí Vrchlabí Medvědí brloh?

24.10.2008
Jan Hanuš

Čtvrté utkání během jednoho týdne čeká na prvoligové hokejisty. Vrchlabská parta kolem trenérského dua Jeřábek – Řeháček vyráží dobýt střední Čechy a vrátit berounským Medvědům překvapivou porážku z druhého kola. Jak se bude celý zápas vyvíjet se ukáže v sobotu od 18:00.

Bez branek není vítězství

I když v dresu Berouna můžeme spatřit extraligové hráče, třeba Adama Šaffera nebo Petra Šinágla a v brance Martina Altrichtera, výsledky Medvědů jsou podprůměrné. Hlavním problémem Berouna je střelecká nemohouctnost. Pouhých 23 branek ze šestnácti zápasů staví družinu trenéra Otakara Vejvody do pozice týmu s nejhorším útokem v první lize. Nejlepší zápas sehráli Medvědi právě ve Vrchlabí, kalich hořkosti vypili v Ústí nad Labem kde o bod přišli v čase 59:59 kdy vstřelil vítězný gól Ústí nad Labem Šagát.

KLH Chomutov - HC Berounští Medvědi 4:1

Chomutovu nepomohly k vedení ani tři početní výhody, ale nakonec branku v první třetině vstřelit dokázali až v 17. minutě z hole Zdeňka Tauše. Na dva nula pro domácí Chomutov zvýšil precizně provedeným trestným střílením Petr Míka. V dalším skórování Mikšovice, Jíry a Pulpána zabránila pokaždé branková konstrukce. Na 3:0 zvýšil v polovině poslední třetiny Michal Jeslínek. Teprve 54. minuta znamenala první gól Medvědů, to se trefil Ladislav Slížek. Brankový účet utkání uzavřel v přesilové hře pěti proti třem Stanislav Mikšovic.

HC Vrchlabí - HC Berounští Medvědi 2:3

Smolný zápas Vrchlabí s Berounem přinesl první branku až ve druhé části a bohužel ve vrchlabské síti při oslabení Berouna 5:3. To ve 24. minutě prostřelil Štůralu Jiří Novotný. Druhý úspech Medvědů přišel o deset minut později z hole kapitána Radka Křesťana. Ve třetí části snížil ve 47. minutě Rok Pajič, ale po čtyřech minutách zvýšil vedení Berouna opět Radek Křesťan. Nikola Gajovský dokázal ještě snížit, ale to bylo vše co diváci ve Vrchlabí viděli.