HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Beroun - Vrchlabí 1:3

Medvědi museli sklonit hlavy, Vrchlabí si z Berouna veze plné tři body

25.10.2008
Jitka Čechová
B e r o u n – Modrobílý dres Vrchlabí oblékl premiérově gólman Filip Šindelář, který v Mladé Boleslavi jistí záda Janu Cháberovi, a svou pověst šikovného a hbitého brankáře potvrdil, když Elektromontérům vychytal vítězství 3:1. Po opatrném úvodu se po nešťastném zásahu domácího brankáře Altrichtera prosadil Bronislav Andres a Elektromontéři tak rázem vedli 1:0. Po polovině zápasu se Beroun dočkal zhruba sedm minut trvajícího vyrovnání, poté se o vedení opět přihlásili hráči z Podkrkonoší gólem Petra Horčičky. Naděje na možnou hru bez gólmana a třeba následné vyrovnání utnul domácímu celku v 55. minutě Roman Chatrnúch.
17.kolo, sobota 25.10.2008, 18:00
Beroun
1:3
Altrichter - Gudas, Šmach, Malý, Mazanec, Nedvěd, Vaněček, Vejvoda, Martinec, Tvrzník, Šinágl, Pavel, Eberle, Slížek, Novotný, Kupec, Křesťan, Vlček, Besser, Kica, Sýkora
Šindelář - Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Matějíček, Wagenhoffer - Horčička, Pajič, Beck, Fiedler, Krupka, Rusnák, Konečný, Kříž, Látal, Gengel, Mikšovský, Andres
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 32. Vlček (Vaněček) – 8. Andres (Gengel, Matějíček), 39. Horčička (Pajič), 55. Chatrnúch (Rusnák). Rozhodčí: Přikryl - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3.

V úvodu utkání bylo patrné jisté očekávání z obou zúčastněných stran. První výraznější střelu na Altrichtera si připsal až ve druhé minutě zápasu Látal, a Altrichter touš vyrazil betonem do bezpečné vzdálenosti od své branky. Zhruba o 90 sekund později přišlo první vyloučení, za Vrchlabí si šel dvě minuty odpykat Koma. Medvědům se ovšem ani s výhodou jednoho hráče v poli příliš nedařilo. Nejprve Novotnému na modré utekl puk a při dalším přechodu do útoku se Berounští z pásma vyhnali opět sami, když se ocitli v ofsajdu. To Vrchlabští dokázali ve své početní výhodě přitlačit mnohem razantněji, domácí celek zvládal pouze vyhazovat puky. Tlak hráčů z Podkrkonoší ale vytrval a půl minuty po vypršení trestu domácích se s určitou dávkou štěstí prosadil Bronislav Andres, když Altrichter střelu Wagenhoffera od modré nepříliš povedeně vyrazil nad sebe a pracující fyzikální zákon přitažlivosti za pomoci Andrese umístil puk rovnou za brankovou čáru. Domácí celek se pochopitelně snažil o rychlou odpověď, ani nová sparťanská posila v podobě Jaroslava Nedvěda ale se Šindelářem ve vrchlabské bráně žádný div neudělala, ačkoliv to nyní berounský obránce zkoušel hned nadvakrát. Do střely Gudase od modré se zase obětavě postavili hráči hostujícího celku, a první třetinu tak vyhrálo Vrchlabí.

Druhá dvacetiminutovka přinesla o poznání větší závar. Ve 23. minutě nahrál Gudas přímo na hůl sjíždějícímu si Šmachovi, ten ale o puk téměř okamžitě přišel díky pozornosti vrchlabského obránce. Diváci se ještě ani nestačili rozkoukat a další slibná akce se objevila před Altrichterem. Na jediného beka před ním totiž jeli Beck s Pajičem. Prvně jmenovaný hráč hostujícího celku ale mířil o několik centimetrů výš, než byla horní tyčka branky. Následovalo několik minut, kdy měli Berounští lehce navrch, o spoustu šancí se ale připravovali vlastní nepřesností. Například Vaněčkovu nepovedenou teč Šindelář bez problémů pokryl lapačkou, vůbec potom nemusel zasahovat při Kupcově střele zápěstím, které letěla mimo. Domácí celek se ale nakonec vyrovnání přece jen dočkal, i když jejich gól provázelo stejně jako Vrchlabské předtím štěstí. Šindelář totiž puk vyrazil před sebe betonem, už se pro něj ale nestihl natáhnout a Ladislav Vlček puk dorazil do sítě. Z vyrovnání se ale Beroun radoval řádově jen několik minut. Ačkoli obrat vývoje zápasu měl dost možná na své holi Kupec. Namísto přihrávky na volného Eberleho ale zvolil rovnou střelu a s tou si Šindelář poradil. Naopak Petr Horčička po skvělé přihrávce Pajiče na konci druhé třetiny vrátil vedení opět na stranu hostů.

Do třetího dějství šli Berounští s vědomím, že mají pořád ještě o co hrát, a tak se po nevydařené akci Becka s Horčičkou okamžitě vrhli do útoku. Podél mantinelu se protahující Slížek ale mířil mimo Šindelářovu klec a nedařilo se ani Vlčkovi, který ve slibné pozici nakonec s pukem na holi upadl. O své slovo se ale neopomněli hlásit ani Vrchlabští. Na bleskovou přihrávku a vzápětí střelu z hole Chatrnúcha odpověděl Altrichter perfektním zákrokem lapačkou. Situaci tří na jednoho potom s pořádnou dávkou smůly nezvládl Konečný, kterému puk sjel v rozhodující moment přihrávky z hole a kotouč tak skončil na čepeli právě onoho jediného bránícího hráče. Pokud se Berounští začali chystat na možnou hru bez brankáře, Krkonošští jim tuto variantu posledních okamžiků zápasu vyhnali v 55. minutě z hlavy, když se Rusnákovi podařilo vyhrát buly před Altrichterem a kotouč přihrát na Romana Chatrnúcha, který perfektním zakončením pod horní tyč s definitivní platností rozhodl o osudu celého utkání. Poté už se Vrchlabským dařilo uhájit dvoubrankový rozdíl a soupeře k ničemu závažnějšímu nepustit.