HC Stadion Vrchlabí – Vyhrát ještě neznamená vše

Vyhrát ještě neznamená vše

24.08.2010
Jana Poskerová

Další přátelské utkání je za námi. Tentokrát hostilo Vrchlabí tým z Benátek nad Jizerou. Do první třetiny nastoupili krkonošští daleko lépe, hned v úvodu se dostali do vedení a než odešli do šatny, potvrdili své vedení ještě jednou. Ale po nástupu zpět na led usnuli na vavřínech a Benátky neváhaly. Během prvních pěti minut bylo vyrovnáno. Ve prospěch domácích zabodoval Urban a ve třetí třetině potvrdil konečný výsledek Hubáček. Soupeři už nepomohlo ani power play. Mávnutí ruky Tomáše Pácala, který už se neobtěžoval rozjet za pukem, muselo být pro benátské hodně hořkým soustem.

Co, Tomáši Hobzo?
Začali jsme vlažně a na soupeře jsme nestačili. První dva góly jsme dostali po individuálních chybách. Pak jsme se trochu zlepšili, ale třetí třetina se nám nepovedla. Po první třetině nás trenér určitě nechválil. Soupeř šance proměnil, my jsme dělali chyby. Ale na druhou stranu, jde o přátelské utkání a ještě máme čas pracovat na zdokonalení.

V týmu Vrchlabí i přes výhru nepanovala velká radost. Adam Beňa, který předváděl v obraně skvělé zákroky, si myslí, že minulý zápas byl lepší: „Vyhráli jsme, ale výkon nebyl 100%. Měli jsme chyby v obraně, proto mohl soupeř vyrovnat dvougólový náskok. Jsme rádi, že jsme se pak vzpamatovali a zápas srovnali a nakonec i vyhráli. Po druhé třetině se trenér dost zlobil.“

Ani Jakub Drábek se netváří tak spokojeně, jak by se u autora jednoho z gólů očekávalo: „Nebyl to vůbec lehký zápas. Jsem rád za Kubešovu nahrávku, ze které byl gól. Naše chyby v rozehrávce nás připravily o vedení. Ale snad se nám to podařilo napravit.“

Uvidíme, s čím Řeháčkovi svěřenci nastoupí ve čtvrtek proti extraligovému Kladnu. Zatím se jim v domácích zápasech dařilo.