HC Stadion Vrchlabí – Všichni táhnou za jeden provaz, chválil tým Vrchlabí Vladislav Kubeš
Rozhovory

Všichni táhnou za jeden provaz, chválil tým Vrchlabí Vladislav Kubeš

08.02.2009
Michal Raim

V R C H L A B I - Před koncem sezóny přišlo několik posil. Tou nejvýraznější je bez pochyby zkušený plzeňský odchovanec Vladislav Kubeš, který mimo jiné hrál i za pražskou Slavii. Do Celku z Krkonoš přišel na hostování do konce sezóny z Havlíčkova brodu, aby posílil útok Vrchlabských.

Prošel jste spousty týmů včetně pražské Slavie. Na které Vaše angažmá vzpomínáte nejraději?

Určitě na Plzeň, kde jsem hokejově vyrůstal, tam jsem zažil první kroky mezi dospělé a extraligu.

Těšil jste se do týmu z Krkonoš?

Vrchlabí mělo o mě zájem již, když jsem odcházel z Boleslavi. Je super přijít do týmu, kde vás chtějí. Měl jsem i jiné nabídky z první ligy , ale Vrchlabí o mě mělo velký zájem a navíc hrají super hokej, takže jsem se tam hodně těšil.

Znal jste někoho z týmu už před vaším příchodem?

Asi čtyři nebo pět kluků. Celý tým mě přijal úplně skvěle. Vrchlabí má jednu z nejlepších part, kterou jsem kdy zažil. Všichni táhnou za jeden provaz, takže nebyl problém zapadnout.

Za svou kariéru jste poznal spousty trenérů včetně Vladimíra Růžičky. Sám máte trenérskou školu. Jak hodnotíte vedení mužstva pod trenérem Jeřábkem?

Udělal na mě veliký dojem. Řadil bych ho mezi nejlepší trenéry, které jsem kdy poznal. On sám hokej dlouho hrál. Hodně mu rozumí, vždy si ví rady a mužstvo má pevně v rukách. Jsem s ním maximálně spokojen.

Jakou Vám trenér uložil úlohu v týmu?

Přišel jsem, abych střílel branky. Jelikož hraji v první lajně s Pajičem a Beckem, což jsou výborní hráči, tak by to snad mělo jít.

Vstřelit branku se Vám povedlo v posledním zápase proti Porubě. Navíc byla vítězná, cítíte střeleckou formu?

(smích) Uvidíme 11. února. Cítím se dobře a věřím, že ještě nějaké góly dám, ale jestli to bude střelecká forma se nechám překvapit.

Jak jste spokojen s Vašimi výkony v posledních zápasech?

Vím, že mi změna dresu prospěla. Neudělal jsem žádnou chybu takže jsem se sebou spokojen, i když výsledky tomu nenapovídaly. Mrzí mě třeba zápas proti Chomutovu. Myslel jsem, že to bude aspoň trochu vyrovnané.

Jak probíhají přípravy na play-off?

Do středy jsme tvrdě trénovali, dívali jsme se na video a řekli jsme si, co nám chybělo v posledních zápasech. Potom jsme měli dva dny volna. V neděli se sejdeme a už budeme ladit na středu.

Jaký je podle Vás rozdíl mezi základní částí a play-off?

Nechci říkat, že se v základní časti nehraje naplno, ale hraje se v ní přes 40 zápasu, takže když se prohraje, tak se z toho zas až tak nic nedělá. Narozdíl od play-off, kde se hraje na čtyři vítězná utkání, proto každá porážka bolí více. Musí se hrát opravdu na plno a nedělat zbytečné chyby.

Myslíte si, že má Vrchlabí tým se kterým má šanci v play-off uspět?

Samozřejmě, i když tam jsou týmy které mají mnohem zkušenější hráče, ale to v play-off nehraje zas až takovou roli. Rozhodne, kdo bude mít více sil a štěstí. My jsme dobře připravení a máme na to, abychom úspěch udělali.

Chystáte se spoluhráči nějaký rituál, který budete v play-off pravidelně dodržovat?

Jsou různé rituály, jako obarvení hlavy nebo si nechat zarůst tvář. Bavili jsme se o tom v šatně, ale zatím jsme nedošli k nějakému závěru. Snad něco vymyslíme v neděli na tréninku.