HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí přivítá Chomutov

Vrchlabí přivítá Chomutov

25.01.2008
Jan Hanuš

Dlouhou dobu vedoucí celek západní skupiny a vlastně celé první ligy se představí podruhé v Krkonoších. Chomutov je jediný tým západní skupiny, se kterým Jeřábkova družina nezískala ani bod. Poslední možnost nápravy tohoto nelichotivého stavu budou mít vrchlabští hokejisté v sobotu 26. ledna od 18:00 v D&D Elektromont Aréně, kde se kromě jiných představí i dva nejtrestanější hráči celé I. Ligy.

Chomutovské klopýtnutí

Po novém roce dochází až podezřele často ke ztrátě bodů za strany Chomutova. Díky novoroční krizi a možná i neočekávanou výměnou trenéra, přišel vedoucí celek jak o domácí neporazitelnost tak i o vedení v lize. Hráči, i s novou posilou Petrem Dominem, si zvykají na nový svižnější styl pana Pešouta a Chomutov se začíná pomalu zvedat. Po nepříjemné a neočekávané prohře v Berouně, přišla krutá prohra v Mladé Boleslavi. Po domácí výhře nad Mostem se zdálo, že se blýská na lepší časy, ale vysoká prohra v Hradci Králové, i zaváhání doma s Havlíčkovým Brodem fanoušky Chomutova nepotěšilo. Náladu chomutovskému týmu spravila výhra nad Kadaní. Stříbrná pozice v tabulce již asi Chomutov nemine, proto může bez stresu ladit formu pouze na play-off.

KLH Chomutov – SK Kadaň 2:1

K třetímu zápasu pod vedením nového trenéra Pešouta nastoupili hokejisté Chomutova. První dva zápasy prohráli a zápasem s Kadaní chtěli tuto nepříjemnou skutečnost zvrátit. Obě mužstva však vstoupila do začátku zápasu rozpačitě, téměř po celou první třetinu vázla kombinace a k ohrožení branky se hráči dostávali sporadicky. Když už si všichni mysleli, že 1. třetina skončí bez branek, podařilo se hostům z Kadaně z rychlého protiútoku vstřelit 27 vteřin před první sirénou branku, když se po střele Kajera dostal k odraženému kotouči Branislav Fábry a bekhendem dorazil kotouč do opuštěné brány. 0:1 Do druhé třetiny vstoupil lépe domácí Chomutov a jejich úsilí vyvrcholilo v 23. minutě, když z pravé strany propálil Hanuljakovi betony po přihrávce Zíky dělovkou Zdeněk Tauš a bylo vyrovnáno 1:1. Další hra byla stejně jako v první třetině nepřesná a bez náboje a do šancí se dostávala obě mužstva velice sporadicky a když už tak po chybě a nebo po náhodně odraženém kotouči. Až v 39. minutě v přesilovce posílá Chomutov do vedení Ladislav Kolda. Ve třetí třetině se hrál celkem svižný hokej nahoru dolů, ale bez gólového efektu. V čase 59:09 hosté odvolali výborného Hanuljaka a snažili se o vyrovnání. To se jim nepodařilo a tak domácí s novým trenérem slavili vítězství.

KLH Chomutov - HC Vrchlabí 6 : 3

V posledním utkání loňského roku padla první branka až v druhé třetině. Ve 23. minutě se rozjetý Jarda Hašek trefuje přesně nad Ševčíkovu vyrážečku a otvírá gólový účet zápasu. O chvíli později hostující Přeučil dvakrát zakončoval a dvakrát se zaskvěl Horčička v brance Chomutova, ve 27. minutě nestačil Ševčík zareagovat na dorážku Milana Kostourka Ve 29. minutě dostali hosté výhodu dvou mužů v poli na dobu 55. vteřin. Zahráli ji velmi dobře, sevřeli domácí před vlastní branku, ale nedokázali využít ani jednu z mnoha střeleckých příležitostí. Ve 31. minutě snižuje Kamil Tvrdek, ale radost hostů vydržela velmi krátce, ještě v téže minutě Stanislav Mikšovic navyšuje domácí náskok znovu o dvě branky. 3:1. Na začátku třetí třetiny, při vyloučení Tvrdka a Bendíka přidal čtvrtou branku Chomutova Martin Ťupa. Za stavu 4:1 pro domácí se zdálo, že je rozhodnuto a zápas se v klidu dohraje. To platilo do 56. minuty kdy se začali dít neuvěřitelné věci. Nejdřív Aleš Havlůj si položil Ševčíka a zakončil do prázdné branky. O 38 vteřin později tečoval Radek Šíp a zvýšil na 6:1. Za dalších 49 vteřin osamocený a nikým neatakovaný Pavel Kříž prostřelil Horčičku a uplynulo jen 29 vteřin a Patrik Beck překonává po přihrávce Kříže potřetí Horčičku.