HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí může rozhodnout již ve třetím finálovém utkání!

Vrchlabí může rozhodnout již ve třetím finálovém utkání!

19.02.2013
Raina Jarošová

Ve středu se odehraje už třetí zápas finálové série, ve které vede HC Stadion Vrchlabí 2:0 po vítězství v Trutnově a poté před domácími fanoušky. V obou zápasech rozhodlo o vítězství štěstí vrchlabského týmu. Snad se ho bude držet i nadále!

Na první finálový zápas se přijelo podívat několik stovek vrchlabských fanoušků. Trutnovský stadion praskal ve švech, oba tábory měly pořádnou základnu a během zápasu to bylo znát. Pro Vrchlabí to však po první třetině vypadalo velmi bledě, protože prohrávalo hned o 2 góly. Ve druhé třetině ale ukázalo, že se nehodlá jen tak zadarmo vzdát a druhá dvacetiminutovka pro něj byla lepší. Stále však na tabuli svítilo skóre 5:4 pro domácí Trutnov. Třetí třetina rozhodla o všem. Na 5:5 vyrovnával Martin Svoboda a poté, co se trefil i Tomáš Bláha, se Stadion poprvé v utkání dostal do vedení. Bohužel, do konce zápasu se jim tento těsný náskok nepodařilo udržet a Luštinec rozhodl o tom, že se bude prodlužovat. V prodloužení jsme gól neviděli – musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se stal hrdinou vrchlabský Effemberk, když svým výkonem společně s Urbanem a Jirků, kteří proměnili svoje nájezdy, dokázal získat důležitý bod ve finálové sérii.

V neděli se očekával minimálně stejně napínavý zápas, jako jsme mohli vidět v Trutnově. Tentokrát se ale do dvougólového vedení dostalo Vrchlabí, ve druhé minutě už na tabuli svítilo 2:0. Napínavějším tento zápas učinil o pět minut později Veselý, který snižoval na 2:1. I tak ale domácí hráči odcházeli do šaten s gólovým náskokem. Druhá třetina z pohledu Vrchlabí už tak veselá nebyla. Trutnovští hráči Šimoníček, Březina a Filip svými góly dokázali otočit utkání o 180 stupňů a rázem to bylo 2:4 z pohledu Vrchlabí. Ale poslední dvacetiminutovka opět stála za to. Vrchlabští hráči se semkli a tato třetina byla jejich – oplatili Trutnovu tři góly, které skončily za zády Effemberka. Vítězný gól vstřelil Jan Provazník a celá aréna byla na nohou. HC Stadion Vrchlabí zajíždí zítra na trutnovský led za stavu 2:0 na zápasy a může tak rozhodnout o ukončení finálové série a o zisku poháru pro nejlepší tým královéhradeckého kraje.

Tímto bychom Vás rádi upozornili, že se stále hledají pasažéři do fanbusu do Trutnova. Volných míst je ještě mnoho, celou událost najdete zde. Nutno dodat, že cena je pouhých 60 korun, tudíž vám zbudou penízky i na pivko a klobásu :-)

Očekáváme, že se na trutnovského stadionu sejdeme ve velkém počtu, podpoříme naše kluky a po zápase si společně vychutnáme pocit vítězství společně s našimi hokejisty! Vítězí ten, kdo věří, a jak vidíte, opravdu to funguje :-)