HC Stadion Vrchlabí – Finále krajské ligy se přesouvá na led Vrchlabí

Finále krajské ligy se přesouvá na led Vrchlabí

16.02.2013

Trutnov skončil po základní části v tabulce na prvním místě, takže první duel finálové série začínal na ledě BAKU. A ten lépe zvládl Stadion a připsal si tak první krok k přemožení draka.

Jak už bylo řečeno, první souboj Stadionu a BAKU viděla trutnovská Pro Hockey Aréna. Bylo to opravdu parádní utkání, které nakonec přineslo vítězství Houdovy družiny 6:7 po samostatných nájezdech. Začátek zápasu ale patřil jednoznačně domácím - hned ve čtvrté minutě se přesnou tečí prosadil Veselý. Následně v šesté minutě navýšil náskok domácích Chytráček a bylo ještě hůř. V jedenácté minutě prvního dějství sice snížil nahozením od modré Hamerský, ovšem o chvíli později vrátil domácím po vzoru Plekance dvoubrankový náskok Veselý, který přidal svůj druhý zásah v utkání, a o minutu později se trefil ještě po individuální akci Vlček, který vyhnal Z. Biegla na střídačku. Jeho místo zaujala, jak se nakonec ukázalo, hvězda utkání Lukáš Effemberk. Pět minut před koncem ještě za vrchlabské snížil Fořt. Ve druhém dějství se domácím naskytla výhoda dvojnásobné přesilovky, když za katr odešli současně Marek s Blažejem. Hosté se však dokázali ubránit a dokázali srovnat nepříznivý vývoj. Nejprve svojí druhou trefou v utkání snížil Fořt, aby ještě ve stejné minutě srovnal Jirků. BAK ovšem zase vedl, když pátou branku domácích vstřelil agilní Chytráček. Jestli první třetina patřila domácím, tak ta třetí hostům. Martin Svoboda znovu srovnal utkání ve 47. minutě. To ovšem nebylo ze strany Vrchlabí vše, neboť ho v 53. minutě dostal poprvé v utkání do vedení hostující kanonýr Tomáš Bláha. Už to vypadalo, že to Stadion zápas v poklidu dovede k výhře. Chytráček ale 26 sekund před koncem řádné hrací doby poslal do úniku Luštince, a ten se nemýlil. V prodloužení gól nepadl, a muselo se tak rozhodnout v nájezdech. Jako první jel Patrik Fořt, který by tak v případě rozhodující branky zaznamenal hattrick, ale nedal. Za domácí se rozjel pětibodový Petr Chytráček a střelou mezi nohy Effemberka se prosadil. Druhou sérii začal nájezd Tomáše Jirků, který po perfektně zvládnuté bekhendové kličce vyrovnal. A jelikož trutnovský Filip nedal, mohlo rozhodnout třetí kolo. Stejný způsob jako Jirků zvolil Patrik Urban a proměnil. Šimoníček pak musel dát, ale nepovedlo se mu to a Vrchlabí se tak mohlo radovat z výhry 6:7 po samostatných nájezdech.

„Je to pro mě překvapení. Nepočítal jsem s tím, že bychom tady stoprocentně vyhráli. I vzhledem k tomu vývoji v první třetině. Jsem ale rád, že jsme se řídili našim sloganem: „Vítězí ten, kdo věří!“. Kluci bojovali. Určitě jedním ze zlomových momentů bylo to, kdy jsme hráli dvě minuty ve třech a nedostali jsme gól. To nás pak nakoplo. Kluci odevzdali stoprocentní výkon. Škoda, že jsme si to v závěru zkomplikovali, kdy naši beci trošku podcenili situaci a nechali jsme si dát vyrovnávací gól. Zaplaťpánbůh, že jsme prodloužení udrželi a v nájezdech už to bylo padesát na padesát. Každý zápas bude jiný. Jako my jsme dnes vyhráli v Trutnově, může Trutnov vyhrát v neděli u nás. Je to o momentální pohodě, štěstíčku. Trutnov má silné mužstvo. Nechme se překvapit, co přinesou další zápasy", řekl trenér Stadionu Ivan Houda.

Druhý finálový souboj se hraje v neděli 17. února ve vrchlabské Elektromont aréně od 17:00 hodin.

Vedení Stadionu Vrchlabí navíc připravilo pro návštěvníky nedělního utkání zajímavou soutěž. Každý, kdo přijde v modrém, tak ve stánku k jednomu zakoupenému pivu či nealku dostává tentýž druhý nápoj zdarma.