HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí bude bojovat o postup v Třebíči
Preview k zápasu

Vrchlabí bude bojovat o postup v Třebíči

17.02.2010
Jan Pečeňák

Čtyři vzájemné zápasy v předkole play off mezi Vrchlabím a Třebíčí o postupujícím do čtvrtfinále nerozhodly a tak musí na řadu přijít pátý zápas, který již pošle jeden celek mezi osm nejlepších týmů první ligy. Zda to bude naše mužstvo, či se bude radovat Horácká Slavia, to se dozvíme po skončení zápasu, který se uskuteční na zimním stadionu v Třebíči 18. 2. od 17:30.

O postupujícím rozhodne pátý zápas

Letošní sezóna přinesla v základní části dvě střetnutí a vždy vyhráli hosté. Napřed v 9. kole vyhrálo Vrchlabí v Třebíči po nájezdech 3:4. Odveta v D&D Elektromont Aréně ve 24. kole byla svědkem nevídaného debaklu domácích 4:8, který vyústil v odvolání hlavního trenéra Jeřábka. Při pohledu na konečnou tabulku vybojovala Třebíč páté místo a Vrchlabí poslední postupovou dvanáctou příčku.

Po skončení základní části bylo tedy jasné, že se Vrchlabí utká s Třebíčí, což dávalo předpoklad, že by se mohlo jednat o vyrovnanou sérii. To se také vyplnilo a ve čtyřech odehraných zápasech zvítězil každý celek dvakrát. V prvním utkání si lépe vedla domácí Třebíč a vyhrála 4:2. V druhém zápase na ledě Horácké Slavie však zápas dospěl do prodloužení a to rozhodl přesnou střelou Jan Bendík. Do Vrchlabí se tedy série dostala za vyrovnaného stavu. Hned první zápas v Elektromont aréně dopadl lépe pro hosty, kteří zvítězili těsně 4:3. Ve čtvrtém zápase tak měla Třebíč match ball. Vrchlabští hokejisté však zabojovali a urvali výhru 1:0. Rozhodnutí tak musí příjít v pátem zápase.

Marodka obou celků se během předkola rozrostla. Na té vrchlabské se vyjma Pácala a Becka ocitl Štefan Rusnák. Nejistý je také start kapitána Ladislava Gengela. Na opačné straně má zdravotní problémy více hráčů. Dlouhodobě jsou zraněni Martin Čech, Lukáš Sláma a Martin Bartoš. K nim v poslední době přibyli David Ostřížek, Jan Káňa, Jakub Kania a Pavel Bulička. Jedná se však o play off a je dost možné, že několik hráčů bude připraveno k důležitému střetnutí nastoupit.

Zimní stadion města Třebíče
18.2. 17:30
SK Horácká Slavia Třebíč 5. zápas předkola play off HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
2 Stav série 2
David Dolníček 3 g.+ 1 as. Nejproduktivnější hráč Ladislav Gengel 2 g.+ 2 as.
David Dolníček 3 g. Nejlepší střelec Štefan Rusnák 3 g.
Ondřej Šedivý
Radim Ostrčil oba 3 as.
Nejvíce asistencí Radek Hubáček 3 as.
Vilém Burian
Radim Ostrčil oba +2
Nejlepší hráč v +/- Ladislav Gengel
Vladislav Kubeš
Tomáš Klimt
Lukáš Chmelíř všichni +2
Jan Koktan -4 Nejhorší hráč v +/- Adam Mikšovský -1
Jan Káňa 20 min. Nejtrestanější hráč David Zíma 18 min.
Pavel Francouz 2,22 Brankový průměr na zápas Petr Ševčík 2,48
Pavel Francouz 93,53 % Úspěšnost gólmanů Petr Ševčík 91,80 %
Pavel Francouz 0 Čistá konta Petr Ševčík 1

Série je prozatím vyrovnaná

4. zápas předkola HC Vrchlabí – SK Horácká Slavia Třebíč 1:0
3. zápas předkola HC Vrchlabí – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4
2. zápas předkola SK Horácká Slavia Třebíč – HC Vrchlabí 2:3pp
1. zápas předkola SK Horácká Slavia Třebíč – HC Vrchlabí 4:2

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Vála, Matějíček, Bendík, Čížek, Chaloupka, Chmelíř, Hanzl - Mikšovský, Tvrdek, Filip, Urban, Gengel, Klimt, Kubeš, Hubáček, Procházka, Čurilla, Andres, Zíma, Látal.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz (Lev) - Ostrčil, Gula, Hrbáček, Kaláb, Koktan, Kadela, Kempný, Sedláček - Rod, Dolníček, Stejskal, Zahradník, Burian, Přibyla, Nahodil, Obdržálek, Kundela, Fila, Laš, Heřman.