HC Stadion Vrchlabí – Ve Vrchlabí proběhla tradiční předsezónní tisková konference
A Team

Ve Vrchlabí proběhla tradiční předsezónní tisková konference

08.09.2008
Jana Poskerová

Za účasti zástupců tisku, činitelů HC Vrchlabí a zástupce BK Mladé Boleslavi proběhla 8. září 2008 předsezónní tisková konference. Za HC Vrchlabí hovořili jednatel Petr Dědek, sportovní ředitel Ing. Aleš Kmoníček, trenér mužstva Vladimír Jeřábek, hráči Aleš Vála a Roman Chatrnúch a nechyběl sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Jaromír Šindel.

Jak už bylo oznámeno dříve, došlo ke dvěma zásadním změnám v kooperaci týmu. Náhle byla ukončena spolupráce s libereckými Bílými Tygry, ovšem velmi rychle se podařilo navázat spojení s BK Mladou Boleslav. Zároveň se vedení HC Vrchlabí rozhodlo zakoupit druhou ligu pro HC Trutnov, který je nyní pod sportovním vedením Vrchlabí.

V loňské sezóně HC Vrchlabí dle slov Petra Dědka ještě tápalo a bylo libereckým klubem tlačeno do pozice farmy, což týmu nevyhovovalo. Letošní podmínky spolupráce jsou tedy ošetřeny a po prvních třech měsících hodnoceny kladně jak ze strany Vrchlabí, tak ze strany Mladé Boleslavi, vše ovšem ukáže čas a nastávající sezóna. Na podrobnější hodnocení je tedy ještě spousta času. Nyní je v sestavě HC Vrchlabí osm hráčů z Mladé Boleslavi, dále přišel brankář Tomáš Štůrala, z Třebíče Ondřej Látal, z Havířova David Galvas a z Chomutova Roman Chatrnúch. Možnost, že se někteří vrchlabští hráči ukáží také na ledě extraligové Boleslavi, Jaromír Šindel nevyloučil, ale v současné době je předčasné někoho jmenovat.

Nově navázaná spolupráce umožnila, aby letní příprava probíhala s celým kádrem, který se postupně doplňoval. Oproti minulé sezóně, byl trenér Jeřábek o nástupech hráčů informován a mohl tedy vytvářet strategii hry a formovat sestavy. „Dlouho jsme neměli vyřešené chybějící pravé křídlo v první lajně a hledali jsme tedy vhodného hráče k Pajičovi a Bekovi. Příchodem Rosti Konečného jsme problém vyřešili,“ řekl mimo jiné kouč Jeřábek.

Hráči strávili týden na krkonošských cyklostezkách, nechyběla ani posilovna a fotbal, zbytek přípravy probíhal standardně. Hráči byli s přípravou spokojeni a odehrané přípravné zápasy hodnotili pozitivně. Výsledky ukázaly, že tým musí dát do hry vše, soustředit se na výsledky a předsevzaté cíle. Motivací bude hráčům také možnost zahrát si v extralize. Nikdo ovšem nemůže očekávat velké přesuny z mužstva do mužstva. Pro hráče je důležité, aby věděli, kam patří, aby se mohli soustředit na hru a trénink.

K cílům HC Vrchlabí se vyjádřil Petr Dědek. „Vloni to byl postup do play-off. Výsledek, který tým dosáhl, byl nad očekávání. V letošní sezóně je kádr silnější a stabilnější a od toho se také odvíjí cíl – automaticky se dostat do play-off a tam postoupit, co nejdále. Náš cíl je semifinále,“ řekl Dědek. Sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Jaromír Šindel dodal: „Naším cílem není semifinále, hráli bychom ho rádi, my chceme být rovnocenným partnerem ostatním a vyhnout se bojům o záchranu.“

Letošní první liga slibuje spoustu kvalitních a těžkých bojů, mezi ambiciózní nováčky patří mužstvo Chrudimi a Benátek. Za favority 1.ligy jsou považovány týmy Brna, Chomutova a Ústí nad Labem. Letos tedy čeká HC Vrchlabí potvrzení loňských výsledků a to je dle slov trenéra vždy těžší. Tým se tedy musí soustředit na svoji hru a nepřipustit selhání. Vize trenéra je útočná hra se zajištěnou obranou.