V sobotu míří Stadion k jabloneckým Vlkům

01.11.2019
Lucie Horčičková

V sobotu 2. listopadu 2019 se HC Stadion Vrchlabí utká proti týmu z Jablonce nad Nisou na jabloneckém stadionu od 18 hodin.
Tyto týmy se spolu setkaly jak v přípravě, tak již v jednom mistrovském utkání. V obou případech zvítězil vrchlabský tým (7:3, 10:3).

HC Stadion Vrchlabí odehrál ve středu 30. října utkání proti MOSTECKÝM LVŮM, ve kterém zvítězil poměrem 11:2.
V 5.minutě první třetiny otevřel skóre domácí Štěpán Matějček, ale netrvalo dlouho a hosté vyrovnali v 8. minutě na 1:1. Do konce třetiny skóroval ještě David Chalupa, Petr Sýkora a Jaroslav Bednář. Vrchlabí odcházelo do šatny za stavu 4:1. Následovala druhá třetina, ve které dal opět jako první branku HC Stadion - Pavel Mrňa. Necelé 2 minuty na to snížil skóre na 5:2 mostecký Mical. To si vrchlabští hráči nenechali líbit a v čase 34:41 padla další branka do sítě hostů, jejímž autorem byl Jaroslav Dvořák. O minutu později využil přesilové hry ještě Štěpán Matějček a třetina tak skončila 7:2.
V poslední třetině se MOSTECKÝM LVŮM už nepodařilo vstřelit žádnou branku, ale za Stadion skórovali ještě Štěpán Havránek, Petr Sýkora, Tomáš Jirků a Jan Hlaváč.
Stadion je nyní na 1. místě tabulky s 32 body.

Sobotním soupeřem, a zároveň domácím týmem, budou HC Vlci Jablonec nad Nisou. Tento tým se momentálně nachází na 8. příčce tabulky s 10 body. Na svém kontě má pouze 2 výhry, obě proti Trutnovu (3:0, 6:4), z 12 odehraných utkání.
Poslední utkání odehráli Vlci v Děčíně, odkud odjeli s velmi těsnou prohrou 4:3.