HC Stadion Vrchlabí – V rámci východočeského derby přijede Hradec Králové

V rámci východočeského derby přijede Hradec Králové

14.12.2010
Sanny Muharem

První hokejová liga nedává vrchlabským hokejistům žádný oddech. Po dvou venkovních zápasech, které absolvovali v sobotu a v pondělí, nyní dorazí na jejich led tým z nedalekého Hradce Králové. Mužstvo vedené Josefem Řeháčkem se bude zcela jistě snažit o získání bodů před domácím publikem. Pokud chtějí vrchlabští pomýšlet na postup do elitní osmičky, tak musí urychleně začít bodovat. Utkání začíná ve středu v 18:00 hodin v Elektromont Aréně.

Forma

Hradec v sobotu doma v pohodě přehrál Tábor, když zvítězil v poměru 5:2. Tomu však předcházela černá chvilka v podobě dvou prohraných zápasů. Nejdříve se svěřencům trenéra Jiřího Mičky nepodařilo najít lék na Havlíčkův Brod, kde po vyrovnané a hodně divoké partii nakonec Hradec prohrál 4:6. Posléze mělo přijít odčinění v domácím zápase proti Berounským Medvědům, ale ani tam Východočeši nebodovali, jelikož v předposlední minutě o osudu utkání rozhodl berounský Jiří Hašek a poslal svůj celek na čtvrtou příčku, kde se drží až do teď. Hradec se aktuálně nachází na páté pozici s počtem 48 bodů.

Vrchlabští musejí bodovat, a to se jim v pondělní dohrávce nepovedlo, když vyjeli na led Znojma, kde prohráli 1:3. Nadále je může mrzet také to, že v sobotu jen těsně podlehli Berounským Medvědům 2:3. Vrchlabí se nyní vyskytuje na desáté pozici a mezi Kadaní, Třebíčí a právě Vrchlabím to bude ještě tuhý boj, jelikož všichni mají na svém kontě 38 bodů.

Letos již Vrchlabí padlo v Hradci

Jedno derby se vším všudy již tyto dva kádry absolvovaly na hradeckém ČEZ Stadionu. V něm byl úspěšnější domácí celek, když svého rivala zdolal rozdílem tří branek, respektive výsledkem 5:2. Vrchlabští se sice v první třetině ujali vedení 2:0, nicméně ve druhé periodě přišlo vyrovnání a v posledním dějství Hradec nastolil uragán, kterým smetl svého soka a získal tak cenné tři body do tabulky.

Statistiky Hradce

Ofenzivní síle Hradce vévodí kapitán Jaroslav Roubík, jenž doposud zaznamenal třicet kanadských bodů za šestnáct vstřelených branek a čtrnáct asistencí. Hned za ním se nachází Vít Budínský (13+10). V brance svým spoluhráčům kryje záda Filip Luňák, který odchytal 1285 minut a má úspěšnost 92.48%.

Zápas začíná v 18:00 hodin v Elektromont Aréně, proto neseďte doma a přijďte fandit na stadion! Kdo by však nemohl dorazit, může sledovat textový on-line přenos. Na toto klání byla také delegována trojice zkušených rozhodčích. Jako hlavní bude utkání řídit pan Florian a na čarách mu budou asistovat pánové Špringl a Žídek.

Elektromont Aréna
15.12. 18:00
HC Vrchlabí Hradec Králové
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
10., 38 b. Umístění 5., 48 b.
10 – 1 – 6 – 10 Celková bilance 14 – 2 – 2 – 9
Kamil Tvrdek 8 g.+ 12 as. Nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík 16 g. + 14 as.
Kamil Tvrdek 8 g. Nejlepší střelec Jaroslav Roubík 16 g.
Kamil Tvrdek 12 as. Nejvíce asistencí Jaří Kadlec 17 as.
Michal Bezouška +4 Nejlepší hráč v +/- Zdeněk Čáp +9
Václav Drábek 43. min Nejtrestanější hráč Vít Budínský 32. min
Vladislav Koutský 2,03 Brankový průměr na zápas Filip Luňák 2,89
Vladislav Koutský 93,78 % Úspěšnost gólmanů Filip Luňák 92.48%

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský - Drábek V., Matějíček, Pácal, Zukal, Chaloupka, Hanzl, Poživil - Rusnák, Filip, Tvrdek - Hubáček, Beck, Kubeš - Látal, Zíma, Drábek J. - Urban, Bezouška, Bláha.

HC VCES Hradec Králové: Luňák - Nedbal, Čáp, Táborský, Vágner, Višňák, Chmelíř, Horák, Klement - Jindřich, Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška J., Macháň, Hruška O. - Berger, Čermák, Kubica