HC Stadion Vrchlabí – V prvním zápase roku 2009 zajíždí HC Vrchlabí do Ústí nad Labem

V prvním zápase roku 2009 zajíždí HC Vrchlabí do Ústí nad Labem

02.01.2009
Jan Pečeňák

V prvním letošním zápase čeká vrchlabský tým jeden z nejtěžších soupeřů a tím je vedoucí celek první ligy HC Slovan Ústečtí Lvi. Navíc náš sobotní soupeř již devět utkání neokusil hořkost porážky a v posledním kole si odvezl tři body z ledu Chrudimi, zatímco náš tým podlehl v Elektromont Aréně celku Chomutova. Výhodou pro náš celek může být fakt, že by se měli po zranění do sestavy vrátit Patrik Beck a Rok Pajič, ale i tak by byl každý získaný bod úspěchem. Utkání se koná 3.1.2009 se začátkem v 17:30.

Lvi v letošní sezóně

Jeden z favoritů se rozjížděl celkem zvolna a po deseti kolech měl na svém kontě 18 bodů a porážky od Chomutova, našeho celku a Jihlavy. Poté se však Lvi rozjeli a ve zbylých utkáních si připsali pouze prohry s Hradcem, Havířovem po nájezdech a překvapivě i Kadaní, která zvítězila dokonce na ledě Ústí. Nyní má Slovan devítizápasovou šňůru bez prohry a výsledkem je 1. místo v tabulce se ziskem 87 bodů. V letošní sezóně se odehráli již dva souboje mezi Vrchlabím a Ústím, ve kterých je zatím o něco málo lepší vedoucí celek 1.ligy. V prvním zápase prohrál na ledě HC Vrchlabí 3:2 po samostatných nájezdech, ale v odvetném utkání zvítězilo Ústí nad Labem 1:0.

Podle statistik patří mezi nejlepší hráče Ústí nad Labem Martin Šagát (17+14), který v letošní sezóně zatím získal o bod víc než Rastislav Špirko (15+15). Na třetím místě klubového hodnocení je David Pazourek (9+12). Mezi obránci se zatím nejvíce daří Janu Kloboučkovi, který získal již 17 bodů (8+9). O něco méně produktivním obráncem je Roman Němeček s šestnácti body (6+10) a třetím v pořadí je Martin Tůma (2+10). Mezi tyčemi se střídá čtveřice Salfický, Fiala, Orct a Volke. Nejvíce odchytaných minut má na svém kontě Dušan Salfický, ale v posledním utkání ho v brance vystřídal Radek Fiala. Proti našemu celku pro změnu chytal Zdeněk Orct. Takže na otázku, kdo bude chytat v sobotním utkání, se nedá jen tak lehce odpovědět.

V prosinci vedení klubu nelenilo a podařilo se jim získat dvě posily. Jednou z nich se stal útočník Marek Hovorka, který přišel ze slovenského Martina. Druhým novým hráčem v sestavě Ústí je obránce Jaroslav Koma, který přišel na hostování z Pardubic a podstatnou část letošní sezóny oblékal dres HC Vrchlabí. Naopak do utkání proti vrchlabskému celku nezasáhne Ivo Prorok, který odešel na hostování do Mostu a pro zranění se v sestavě neobjeví útočník Jan Kloz a možná ani obránce David Pojkar.

HC Chrudim – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3

V první třetině byli lepší domácí a po zásluze se také dostali do vedení. Radka Fialu v brance Ústí překonal ve 13. minutě Tomáš Zohorna. Více branek se diváci v první části hry již nedočkali a stav byl tedy 1:0.

Od druhé třetiny začal Slovan přidávat na aktivitě a po několika šancích se také dočkal vyrovnání. Ve 32. minutě se přesnou střelou prosadil Jan Klobouček. Poté se šance střídaly na obou stranách, ale ke změně stavu nevedla ani jedna, a tak byl stav po dvou třetinách smírný 1:1.

Tento stav však nezůstal ve třetí části dlouho. Již ve 42. minutě se hosté ujali vedení, když přesilovkovou kombinaci zakončil Jan Heřman - 1:2. Domácí však s vyrovnáním dlouho neotáleli a již ve 45. minutě byl stav opět remízový a to 2:2. Hlavní podíl na tom měl Jan Šeda, který dorážkou překonal ústeckého gólmana. Než však skončily oslavy po vstřelené brance, vedli opět hosté. Po chybě domácí obrany se sám před gólmanem Němcem objevil Robin Hanzl a střelou pod víko mu nedal šanci - 2:3. Chrudim se po inkasované brance hnala za vyrovnáním, šance k tomu měla, ale neujala se ani jedna. Tři body za výhru 3:2 si tak odvážejí hosté z Ústí nad Labem.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Vrchlabí 1:0

V první třetině byli aktivnější domácí, kteří si vypracovali řadu šancí, ale na výborně chytajícího Štůralu recept nenašli. Po první třetině se tak rozešly oba týmy do kabin za stejného stavu, jaký byl už na začátku utkání.

Co se domácím nepodařilo v první třetině, podařilo se v té druhé. V 25. minutě se Lvi prosadili, když se dorážkou prosadil zkušený Ivo Prorok. Poté se více začalo osmělovat i Vrchlabí, ale branky se diváci ve druhé třetině již nedočkali. Stav byl po druhé části hry 1:0.

Poslední část hry byla v moci hostujících hráčů. Téměř celou třetinu byli nastěhovaní ve svém útočném pásmu, ale i přes několik šancí se branky nedočkali. Nepomohlo ani odvolání gólmana. Ústí ve třetí třetině branku také nevstřelilo a tak utkání skončilo fotbalově 1:0. Nejlepšími hráči zápasu byli oba gólmani, kteří své celky několikrát zachránili před inkasovanou brankou.

Zlatopramen Aréna Ústí nad Labem
3.1. 17:30
HC Slovan Ústečtí Lvi 37. kolo HC Vrchlabí
1. 87 b. Umístění 2. 81 b.
25 – 5 – 2 - 4 Celková bilance 24 - 3 – 3 - 6
Martin Šagát 17 g.+ 14 as. Nejproduktivnější hráč Patrik Beck 9 g.+ 16 as.
Martin Šagát 17 g. Nejlepší střelec Rok Pajič 11 g.
Rastislav Špirko 15 as. Nejvíce asistencí Patrik Beck 16 as.
Jiří Zeman +22 Nejlepší hráč v +/- Jiří Matějíček +13
Ondřej Havlíček -3 Nejhorší hráč v +/- Bronislav Andres
Jan Divíšek
Jan Jaroměřský
Petr Hruška všichni -1
Zbyněk Sklenička 77 min. Nejtrestanější hráč Roman Chatrnúch 84 min.

31. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Benátky nad Jizerou 6:1

HC Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Bendík, Wagenhoffer - Gajovský, Mikšovský, Gengel, Krupka, Rod, Tvrzník, Rusnák, Kříž, Látal, Konečný, Divíšek, Andres

HC Slovan Ústečtí Lvi: Fiala - Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Gýna, Pojkar - Čaloun, Špirko, Heřman, Šagát, Mikulík, Sklenička, Janků, Hanzl, Pazourek, Dragoun, Hovorka, Šaffer

Šlágr kola bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Souček, kterému budou na čarách pomáhat pánové Beneš a Štofa.