HC Stadion Vrchlabí – V obraně - Richard Bauer
Rozhovory

V obraně - Richard Bauer

05.09.2010
Jana Poskerová

Extraligové Pardubice, Karlovy Vary, Vsetín, Mladá Boleslav, prvoligový Chomutov, angažmá v Bánské Bystrici. To jsou působiště obránce Richarda Bauera, který v srpnu rozšířil soupisku vrchlabského mančaftu. Richard Bauer pochází z Pardubic, kde s hokejem také začínal. Na zimní stadion se dostal přes nábor na základní škole. V Mladé Boleslavi vybojoval postup do extraligy, což v současné době považuje za svůj největší hokejový úspěch.

Vaše poslední angažmá bylo zároveň prvním zahraničním, jak na Slovensko vzpomínáte?
Příjemně mě to překvapilo, zpočátku jsem měl trochu strach, ale Bystrica je krásné město, dobrý kolektiv, šlo nám to i hokejově. Vše bylo dobré až do doby, než jsem si zranil tříslo. To mě na dva a půl měsíce vyřadilo, zpět jsem se vrátil asi až pět zápasů před play-off. Po základní části jsme skončili druzí, vypadli jsme po prvním kole, což nás trochu zklamalo.

Kterému hokejovému týmu fandíte?
Nemám svého oblíbence. Z Pardubic už jsem dlouho pryč, spíš teď bych řekl, že je to asi Boleslav.

Co byste prozradil o sobě?
O sobě? Jsem šťastně ženatý, mám skoro čtyřletého syna a holčičku měsíc a půl.

Máte čas věnovat si i něčemu jinému než rodině a hokeji?
Rád hraju golf.

Golf? Není to na hokejistu pomalé?
Právě že vůbec. Je to procházka, regenerace jak duševní, tak fyzická. I když po fyzické stránce to není tak nenáročné. Přece jenom se u golfu pár kilometrů nachodí. Začal jsem hrát v Karlových Varech a chytlo mě to. O golfu se říká, že buď vás chytne úplně, nebo vůbec. U mě se jedná o ten první případ.

Na co z hokejového života rád vzpomínáte?
Na úspěchy. Na oslavy postupu. Na vítězství se vždycky dobře vzpomíná.

Jak jste se zatím zadaptoval ve Vrchlabí?
Ještě je brzo na nějaké hlubší hodnocení. Ale nemůžu si stěžovat, hezké okolí, určitě se tady porozhlédnu víc i s rodinou. V kabině jsme se sešli dobrá parta. V létě jsem nevěděl, kde budu, takže přípravu jsem absolvoval individuálně. Pak jsem měl více nabídek i do zahraničí, ale rozhodl jsem se kvůli rodině zůstat poblíž. Navíc Boleslav teď chce s Vrchlabím více spolupracovat a já také počítám s tím, že se herně budeme pohybovat v horní části tabulky. A to vše rozhodlo.