HC Stadion Vrchlabí – Tradiční předsezónní tisková konference

Tradiční předsezónní tisková konference

06.09.2010
Jana Poskerová

Tradiční tisková konference klubu Vrchlabí proběhla dnes za přítomnosti majitele Petra Dědka, sportovního manžera Ing. Aleše Kmoníčka, trenéra Josefa Řeháčka a kapitána týmu Tomáše Pácala. V úvodu byl Petr Dědek požádán o krátké zhodnocení minulé sezóny, sportovní manažer promluvil o příchodech a odchodech hráčů, trenér Řeháček zhodnotil přípravu a dosavadní přátelské zápasy.

To, že minulá sezóna, nebyl nijak zvlášť úspěšná, není třeba více rozmazávat. Majitel klubu věří, že ta letošní bude lepší a počítá s umístěním v základní části do šestého místa, sportovní manažer a trenér svorně hovoří o umístění do osmého místa. Kapitán Tomáš Pácal nechce před sezónou nic odhadovat, je ale přesvědčen, že tým se bude snažit, aby dopadl co nejlépe.

Základní kádr už má svou konečnou podobu, za HCV nenastoupí již dříve avizovaní Jakub Sajdl, Adam Beňa a Bronislav Andres. Další příchody v plánu nejsou, ale bude fungovat spolupráce s extraligovou Mladou Boleslaví a počítá se s hráči na střídavé starty, případně pouze na posílení zápasů. Letošní mužstvo se omladilo, přišli nadějní hokejoví hráči jako Poskočil, Poživil, Bezouška, Drábek, ale také zkušení bardi Bakrlík, Bauer, Mocek, nadále zůstává také Ondřej Látal a David Zíma. V současné době tedy má mužstvo dva brankáře, třináct útočníků a devět obránců.

V letošní přípravě tým zkoušel spoustu hráčů a své místo v sestavě neměli jisté ani hráči, kteří ve Vrchlabí již působili. Trenér se sportovním manažerem byli s touto situací spokojeni, protože vyburcovala hráče k výkonům a je jim jasně dáno najevo, že musí pracovat na 100%. Vedení klubu se nebrání ani užší spolupráci s juniorským týmem, není nad to si vychovat vlastní hráče. V současné době se rozbíhá nábor do přípravky a další práce s mládeží pod vedením Mgr. Pavla Biegla.

Příprava prvoligového Vrchlabí probíhala dvoufázově, v první části byla zaměřená na objem, ve druhé pak na rychlost. Na ledě trénovali hráči od 26.7.2010 a se stavem přípravných zápasů je vedení spokojeno. Nejde ani tak o výsledky, jako o hru, trenéři mají možnost prověřit své svěřence a odhalit případné chyby a nedostatky.

I v letošní sezóně se očekávají vyrovnané výkony všech mužstev, mezi favority řadí vrchlabští Chomutov, Ústí, Znojmo a Olomouc.