Zápasy - mládež

Souhrn mládeže 10.11. - 12.11.2017

14.11.2017
Daniela Udatná

Přinášíme Vám shrnutí mládeže za uplynulý víkend spolu s komentářem Tomáše Jirků k jednotlivým kategoriím.

O víkendu nastoupily do utkání či turnaje opět téměř všechny naše kategorie, pouze ročník 2009 (3. třída) měl volno.
2. třída (2010) – naši nejmenší hokejisté doplněné o 5 hráčů z ročníku 2011 zajížděli na turnaj v minihokeji do Trutnova. V prvním utkání po bojovném a srdnatém výkonu proti silnějšímu a urostlejšímu soupeři prohráli 4:10, ale nutno říci, že všichni hráči bojovali až do samého konce zápasu. Druhé utkání kluci porazili Mountfield HK, který měl mužstvo složené primárně z hráčů ročníku 2011, oba týmy podaly velmi dobrý výkon a utkání nakonec skončilo vítězně pro naše barvy v poměru 19:8.
4. třída (2008) – V neděli obě naše mužstva 4. tříd zajížděla na led jednoho ze svých soupeřů. První tým absolvoval turnaj v Jaroměři, kde nedali kluci ani jednomu ze svých soupeřů šanci a doslova je rozdrtili. Jaroměř porazili 24:6 a Nové Město nad Metují 25:1. Druhé mužstvo hrálo v Trutnově, v prvním utkání proti domácím zvítězilo 11:6 po výborném výkonu všech hráčů včetně brankáře, druhé utkání sice kluci prohráli s Jaroměří 17:8, avšak utkání bylo po celou dobu vyrovnané, rozhodla produktivita soupeře.
Mladší a starší žáci hostili v sobotu na svém ledě favorita celé soutěže Mountfield HK. Naše obě mužstva však podala vynikající výkon podpořený skvělými zákroky všech brankářů a zaslouženě si dokráčela pro vítězství. Mladší žáci zvítězili 7:3, u starších žáků to bylo napínavé až do konce, hosté to dokonce zkoušeli bez brankáře v šesti hráčích v poli, ale naši kluci to ubránili a dokráčeli si pro vítězství 3:2.
Mladší dorost měl naplánované na tento víkend dva zápasy, v sobotu v Náchodě a v neděli v Novém Bydžově. Proti Náchodu nastoupil náš tým velmi vlažně a po dvě třetiny si se soupeřem nevěděl rady. Po 2. třetině byl stav již 4:3 pro Náchod, když do 3. třetiny naštěstí nastoupilo úplně jiné mužstvo a našim se nakonec podařilo zvítězit 9:4. O den později proti Novému Bydžovu si všichni byli vědomi, že to nebude jednoduché, ale získat 3 body bylo velmi důležité kvůli boji o postupovou trojku. Kluci si po sobotě uvědomili, že musejí přidat a tomu odpovídal i nedělní výkon - porazili Nový Bydžov 4:2.
Starší dorost zvládl v pátek velmi důležité utkání proti Nové Pace, ve kterém, brankou v úplném závěru zápasu, zvítězil 4:3. Tato výhra je přiblížila kýženému 4. místu ve skupině, které zaručuje postup do nadstavby. V neděli je však čekalo ještě jedno utkání, a to proti Benátkám nad Jizerou, kde byl soupeř jasným favoritem, což se potvrdilo jejich jasným vítězstvím 8:1.